TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

pawel_71

New member
Mam prosbe - czy moglby ktos sprawdzic czy w nowych wersjach fw V620+ poprawiono juz wsparcie dla AVC z profilem level 5.2?
Ten profil jest uzywany do filmow w 4k przy 50 lub 60fps i na v395 playery twierdza, ze nieznany kodek. 5.1 i poprzednie dzialaja bez problemu.
Przykladowy plik: http://bit.ly/2MTOwkl
 

pawel_71

New member
Dzieki. Na v395 zupelnie nic sie nie da wyswietlic, od razu blad. Czyli jest postep, ale i tak nie do uzycia.
A czym sprawdzales? Tym systemowym playerem? Najlepiej sprawdzic systemowym z pendrive, bo plik ma jakosc 100Mbps i po sieci bedzie sie cielo.
Jesli na systemowym nie zadziala to lipa, bo SoC w TCL ma odpowiednie mozliwosci, bo daje rady nawet z gorszymi strumieniami w YT, Netflix czy Prime Video.
W v395 w zasadzie tylko systemowy player radzi sobie dobrze z ciezkimi plikami, bo wszystkie inne (Kodi,VLC, itp) zawsze sie lekko przycinaja.
 

daroski84

New member
Sprawdzałem na szybko, po sieci z komputera. Video otworzyłem w mx player ale długo kręciło nim ruszył.
Zobaczę jak będzie na systemowym z pendrive.
Niestety nie można otworzyć zasobu multimedialnego.
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
Czyli ciagle tego nie poprawili. MX Player pewnie przelaczyl sie w tryb software'owy i dlatego byl w stanie plik wyrenderowac.
No to lipa. Mam w domu jakies starozytne boxy z Androidem (oparte na amlogiku) i nawet ten 5-6 letni model bez problemu odtwarza te pliki.

A moglbys jeszcze sprawdzic, czy nadal pendrive sformatowany w ExFAT nie dziala? Na v395 dziala mi tylko zwykly FAT32.
 

pawel_71

New member
Wielkie dzieki za przetestowanie. Czyli na razie zostaje na v395 i czekam na jakis faktyczny progres, a nie zabawe w przestawianie menusow i psucie rzeczy, ktore wczesniej dzialaly :)
 

Wojtasban

New member
W v395 wszystko działa płynnie? Netflix YouTube? HLG? Pytanie jeszcze czy wie jak zrobić żeby mx player odtwarzał eac3 bo atmosa nie odtwarza
 

Koksela

New member
Sam zastanawiam się czy nie sprobować wersji v395 i zrobic downgrade z v623. Czy v395 pod wzgledem szybkości działania dużo ustepuje v623. Czy robiąc downgrade do v395 muszę posiadac plik IMG na pendrive? Jezeli tak skąd taki plik pobrać? Dzieki za odp:)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Trudno ocenić bo zależy od oglądanych treści i dodatków
Tak
Z internetu, linki są na forum - poszukaj

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Ja zmieniałem kodowanie znaków w pliku we wszystkich odcinkach Mandaloriana. Zaraz odpalę kompa i powiem ci jaki typ kodowania ustawiłem.

Edit:
Wybierałem format pliku ".srt" i kodowanie znaków "UTF-8 with BOM", lub "UTF-8 without BOM" (oba są ok). Robiłem to sprawnie programem Subtitle Edit 3.5.18. dopasowywałem czas wyświetlania i inne rzeczy, ale przede wszystkim kodowanie, bo były krzaki na ś, ź, ą itd...

Wbudowany player najlepiej sobie radzi ze ścieżkami dźwiękowymi 5.1, 7.1 itp przekazując prawidłowo bitstream do amplitunera KD, czego nie można powiedzieć o Kodi, VLC itd.


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Wojtasban

New member
Dzieki bardzo, no właśnie poruszyłeś temat dźwięku tak właśnie jest więc wkur... Mnie że player jest niedopracowany ciężko dodać opcje jak napisy kodowanie pozycja skoro to rzeczywiście jedyny player gdzie działają płynnie filmy i dźwięk przekazuje, na każdym androidowym coś jest nie tak np najfajniejszy jest wg mnie Nova media player i jeśli tam działa Atmos razem z HDR to się rozjezdza dźwięk zawsze coś to już chyba jest nie do poprawy za słabe bebechy poprostu w tym tv
 

Wojtasban

New member
Jeszcze jedna bzdura wg mnie ale to chyba nie wina tv, nie rozumiem dlaczego filmy w dolby vision na Netflix niemal wszystkie są w jakiś głupim formacie z małymi czarnymi pasami jak dotąd znalazłem jeden serial gdzie obraz jest na całym ekranie w Dolby vision,
 

JanVid

New member
Uwaga, uwaga :) Ciekawostka !? .... dodam jeszcze, że Kodi nie odtwarza faktycznie materiału 4K w UHD lecz skaluje go do Full HD :) bez względu na jakim TV nie byłby zainstalowany.
 

JanVid

New member
.... a właśnie, że NIE :) ... wystarczy wzrokowo porównać z odtwarzaczem softwearowym danego TV a Kodi i wszystko jest jasne np. w TV Philips The One
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
opisz jak to porównujesz, ineresuje mnie głównie odległość, obraz ruchomy czy stopklatka, co oglądasz w ramach sprawdzenia.
 
Do góry