TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

firefl

Active member
Bez reklam
Proszę: linki są na forum, ja górze jest ikonka wyszukiwania. Powodzenia.

Poczytaj też regulamin - zacznij szukać a dopiero potem pytać.
 

xury

Member
Powiem, że wreszcie jak dla mnie jest dobry soft 379. Wszystko działa pięknie. HDR10 i Netflix wreszcie bez chwilowych przebarwień na 65EP640.
Także jak dla mnie zakończyłem etap zmieniania softu.
No chyba, że kiedyś jakiś nowy wprowadzi rewolucyjne zmiany.
 

d00lar

Member
mi zaś na 379 po raz pierwszy odkąd go mam a kilka starszych softów miałem to tylko na 379 wywaliło po nocy ze nie ma Internetu - musiałem odłączyć podłączyć etherneta ... czytałem że bywały podobne problemy u innych ale na starszych softach... jakaś rada? resety? w sumie nie robiłem bo wszystko inne działało super po upgrade w końcu yt 4k bez zacinania etc !
 

Tinkas

New member
Pogoda sprawiła, że ja dzisiaj także podniosłem do 379.
Rzeczywiście HDR z plików wreszcie wygląda normalnie.
Youtuby 4k@60fps mają przycinki co kilka sekund.
Netflix chyba działa żwawiej, ale to jeszcze do powierzenia w ciągu kilku dni.
Centrum Mediów dalej bezsensownie rozciąga obrazy 16:9 w pionie. Można wybrać Zoom lub Wide Zoom w ustawieniach TV, ale wtedy mamy cropowany obraz. Także nadal nie mamy aplikacji, która potrafiłaby jednocześnie poprawnie odtwarzać video i dźwięk 5.1 z plików.


Dodatkowo zauważyłem, że obraz mi się lekko ściemnia i rozjaśnia w niektórych scenach. Mam wyłączone wszystkie poprawiacze obrazu, a i tak wygląda, jakby chwilami odpalał się jakiś micro dimming. Wcześniej tak mi się to nie rzucało w oczy, więc może na tym FW jest to bardziej agresywne.
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
Co do rozciągania obrazu możesz spróbować tego ustawienia jak na screenie. U mnie nie wszystko rozciąga. Dla 1080p to ustawienie pomaga ale dla 4k obraz zaczyna dziwnie skakać i nie da się oglądać.
0bedaa542af99d1b08dcb608b498c805.jpg
07eff69448fe96a4765039465b957068.jpg
 

Tinkas

New member
Dzięki, próbowałem się***tym bawić, ale tylko na plikach 4k, gdzie tak jak mówisz, obraz zaczyna skakać. Tak jakby TV próbował się***przełączyć na mapowanie 1:1, ale nie mógł.
Dobrze, że na Netfliksie jest coraz więcej ciekawych rzeczy, bo ten TV tylko w tym się dobrze sprawdza...
 

posmak77

Member
Witam, od przedwczoraj jestem użytkownikiem 65C715. Zauważyłem że Elevensport na Kodi przez apke ncplusgo podczas przesuwania kamery widać takie dziwne pionowe pasy, smużenie?
Druga sprawa przez udostępnianie YT z telefonu nawet w przeciętnej jakość trochę klatkuje obraz.
Poradzicie coś?
Druga sprawa dotyczy zmiany softa, widzę ze są oprogramowania z resetem tv i bez resetu. Którą opcja jest lepsza ?
 

sagi79

New member
Takie szybkie pytanie czemu tv sam nie pobiera nowego softu od czego to zależy ?? U mnie nadal jest 268 a tv twierdzi z i tak mam najnowszy
 

sagi79

New member
Cos nie trafna odpowiedź, z której wynika z ten sam producent na stronie daje nowy soft a tv tego producenta twierdzi z już mam nowy ,chodź wiadomo z jest starszy
 

firefl

Active member
Bez reklam
To poszerzam. Producent decyduje o metodzie rozpowszechniania. Telewizor widzi tylko tzw OTA

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Do góry