TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

mixol

New member
Mi też dźwięk od początku po ARC nie śmiga, na starym Panasonicu działał, tu tylko optyk.



To tego ostatnio głos na 100 (youtube, aplikacja netflix, amazon video) a dźwięk ledwo słyszalny, jak już się odpali film w dolby z netflixa to gra na maksa.
Miałem podobnie na soundbarze Sony HT-RT3 po kilku zmianach softu w 55EP680. Pomogło zresetowanie telewizora do ustawień fabrycznych.


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

d00lar

Member
innymi słowy wszyscy lecą na optyku a arc lipa !?
u mnie na org sofcie działał wmiarę. teraz w cec nie wyszukuje mi mojego kina wcale ;/

ma ktoś może sprawnego linka do jakiejs wersji v378 np albo cos w ten desen
na tych chodziło sprawdził bym czy wciąż będzie
ewentualnie V379 / V395

thx
 
Ostatnia edycja:

hawranek31

New member
Miałem podobnie na soundbarze Sony HT-RT3 po kilku zmianach softu w 55EP680. Pomogło zresetowanie telewizora do ustawień fabrycznych.


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Nie pomogło, dalej na sofcie v650 tylko optyk.

Jedyne co pomogło to że z powrotem dźwięk na kinie ze wszystkich źródeł ma jednakową głośność.
 

Yahoou77

Member
innymi słowy wszyscy lecą na optyku a arc lipa !?
u mnie na org sofcie działał wmiarę. teraz w cec nie wyszukuje mi mojego kina wcale ;/

ma ktoś może sprawnego linka do jakiejs wersji v378 np albo cos w ten desen
na tych chodziło sprawdził bym czy wciąż będzie
ewentualnie V379 / V395

thx
Nie wszyscy. Ja mam v636 i ARC działa ok, ale od jakiegoś czasu coś się posypało, bo gdy w ustawieniach dźwięku nam "dostęp" tak jak zwykle, to dźwięk z tv (DVB-T) idzie cichutki na amplituner, z Netflixa i Prime Video jest ok. Działa wszystko dobrze teraz na ustawieniu "Auto" a kiedyś nie działało, bo niby pokazywał amplituner ścieżkę wielokanałową, a grały tylko fronty i sub. Teraz na "Auto" jest dobrze.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

d00lar

Member
uwaga update o ARC
u mnie odżywa jeśli

przy WŁĄCZANIU telewizora (pełnym nie szybkim) kino domowe mam włączone (tak było zawsze)
ORAZ
musze mieć odłączony od hdmi3 konsole -emulator retro gier nes

!!!
tak ta konsola powodowała ze arc nie dogadywało się z kinem !!
 
Ostatnia edycja:

Daawid

New member
Nie pomogło, dalej na sofcie v650 tylko optyk.

Jedyne co pomogło to że z powrotem dźwięk na kinie ze wszystkich źródeł ma jednakową głośność.

Mam 65C715 i soundbar TS9030 połączony ARC, normalnie odpala się soundbar z TV, głośność jest wszędzie ok, ustawienie audio w TV mam na "dostęp".
Wrzucam dziś R122 jestem ciekawy co mnie tam czeka ;) i tego że na netflix pokazał się DD+.
 

coobah

Member
Bez reklam
Mam jako AUTO.
Co ciekawe, wszedłem przedwczoraj na Amazon Prime, dźwięk mam tylko DD. Wyszedłem do Netflixa, mam DD+.
Wracam do Amazon Prime i mam już DD+.

65EP680
Onkyo tx nr 509

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Daawid

New member
Mam jako AUTO.
Co ciekawe, wszedłem przedwczoraj na Amazon Prime, dźwięk mam tylko DD. Wyszedłem do Netflixa, mam DD+.
Wracam do Amazon Prime i mam już DD+.

65EP680
Onkyo tx nr 509

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
W takim razie soft jeszcze trochę kuleje :p ja mam terez R122 soft i na nim zostaję, nawet obraz jest lepszy.
A dźwięk na belce przy ustawieniu auto (wcześniej dostęp miałem i tak nie było) na YT rozsadza mi subwoofer pokój, musiałem go ściszać. Co najlepsze działa mi na kodi odtwarzanie filmów z atmos, wcześniej dźwięk się tracił po chwili oglądania albo szarpał obraz, teraz jest ok i filmy lecą z dysku zewnętrznego z hdr i atmos bez problemu.
 

d00lar

Member
a ja tylko dorzucę że serio to jakis bug w tym sofcie

jak mam kino po arc jest wszystko ok (hdmi1)

i nagle podpinam do hdmi3 tą konsolkę retro

2s i cyk. arc down. pół roku szukałem czemu arc zdechło ! ;P
 

Wojtasban

New member
Też jestescie niezadowoleni z jakosci filmów na Amazon hdr10+ obraz jest taki jakby bez życia nieostry to samo jest z filmami z dysku w tym formacie hdr, tv65c815 soft 653
 

coobah

Member
Bez reklam
Dla mnie Amazon z HDR+ wygląda lepiej niż Netflix z Dolby Vision.
No, ale ja mam 65EP680

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Cytując niemal dosłownie kanał na Telegramie:

Pobierz VPN Speedify (dostaniesz darmową opcję za 2 GB
Po pobraniu musisz wybrać VPN dla kraju Stany Zjednoczone i uruchomić VPN, zweryfikować połączenie i wyświetlić Stany Zjednoczone (w moim przypadku Nowy Jork)

Przejdź do opcji urządzenia w telewizji i pokaż aplikacje w ustawieniach - pokaż aplikacje systemowe i odinstaluj aktualizacje z poniższych aplikacji.
Tylko odinstaluj aktualizacje, a nie oprogramowanie, dane Celar i pamięć podręczną.
ANDROID SYSTEM WEBVIEW
ANDROID Core SERVICE
ANDROID HOME TV

Po zakończeniu przejdź do Sklepu Play na telewizorze i ponownie sprawdź aktualizacje i zrób aktualizacje powyższych aplikacji.

Po zaktualizowaniu wszystkich aplikacji wyłączyłem TV na ostro z prądu i włączyłem ponownie.

Zrobione.

Teraz nie potrzebujesz tego VPN i możesz go odinstalować.
2bdc2f68048b35229bfe1ef784c55891.jpg
fbf5b6c0904d281c5b9cda546d1d7d6c.jpg
562cf1f43e27a960bfa537a0e10d999d.jpg


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Słuszna uwaga, trzeba wyłączyć aktualizacje automatyczne w sklepie Play

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry