TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Yahoou77

Member
Jest lekkie zamieszanie z softami na stronie TCL. Np. do modeli DP600 dali do pobrania soft od EP680 przez pomyłkę. Może pojawią się nowe, oficjalne na Polskę softy do EP680... Ciekawe...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Coolek33

Member
Rozszerzyli chyba to menu z "małego" pilota. Do tej pory były chyba tylko przyciski kolorów.
0efa658ddfcc9d51bd2a3b49cf6ebef5.jpg
 

Yahoou77

Member
Ja jeszcze nie mam pewności, ale wydaje mi się, że na Prime Video mam jakby mniejszą płynność... Szarpie trochę...


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Jakość obrazu jest taka sama na na sofcie v258, a Amazon Prime Video jest na tym wynalazku nieużywalny :(
Obraz się rwie jakby gubił klatki, katastrofa. Na v258 wszystkie serwisy streamingowe działały pięknie.
Dodam, że zrobiłem wszystkie resety jak należy, czyli "Reset shop" z menu serwisowego i pełny reset z ustawień Androida, wszystkie aplikacje zaktualizowałem. Łącze internetowe mam szybkie i stabilne (światłowód) a cała sieć domową 1gbps.
Jednym zdaniem: Jeśli ktoś korzysta z Prime Video to odradzam instalowanie tego z dupy wziętego softu...
Ja poszukuję obecnie bezpiecznego sposobu na powrót do oficjalnego firmware...

Aha i jeszcze sama płynność działania Antroida też się nie umywa do tej, znanej z softów v252, v258. Jakoś dziwnie męczące jest teraz poruszanie się po menu....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Plik z niższą wersja w formacie do boot update był udostępniany. Boot downgrade powinien zadziałać.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
@firefly , będę szukał.

A może ktos, kto ma v252/v258 sprawdzić u siebie wersję apki Prime Video?
U mnie na v302 jest to "wersja 5.0.15-googleplay-arnv7a"... Może jakaś ręczna podmiana załatwiłby sprawę..?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Może być bardzo trudne jeśli masz root. Bez root niemozliwe

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Na xda ktoś napisał, że się cofnął z v302 na v288

Ja przed chwilą zrobiłem downgrade z poziomu menu Android.
Do 288 właśnie.
Przy wskazywaniu "aktualizacja lokalna" TV wyświetlił zapytanie, czy jestem pewien, bo odnaleziony soft jest starszy niż aktualnie zainstalowany. Odpowiedziałem twierdząco i poszło bez problemu.
 

Yahoou77

Member
Ja wróciłem do v252 z update.img, teraz zaktualizowałem do v258 z menu i aktualnie robię resety. Dam znać czy wróciło wszystko do normy...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
i jak? Widzisz jakieś różnice?

znacie to:

Dostęp do menu serwisowego (wszystkie korekty są na własne ryzyko !!):
W menu ustawień obrazu wybierz „Kontrast” i wybierz w tym miejscu następujące numery:
1950 - ogólne menu serwisowe (Wygląd menu)
9735 lub 6428 - Podsekcja menu fabrycznego
9705 - Podmenu Service Service
6405 - Podmenu hotelu
6425 - kolejne menu (osobne), nic nowego, ale istnieje szybki dostęp do resetowania (Resetuj wszystko i Resetuj sklep)

powrót do górnego menu odbywa się za pomocą szarego przycisku Androida zwanego poziomymi paskami „menu”
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Widzę [emoji16]
Tzn. wszystko wróciło do normy! Prime Video działa płynnie i menu też nie laguje tak jak na v302. Słowem jest jak trzeba [emoji846]

@coobah , używasz Prime Video? Jak jest z odtwarzaniem na sofcie v288? Jest płynnie? Menu Androida nie laguje?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

fipii

Member
Panowie a pamiętacie od którego softu zaczęła gamma obrazu migać po kalibracji? Bo chciałbym wrócić do jednego przed tym :)
 

Matts84

New member
Na ta chwilę soft 302 jest słaby, można by powiedzieć, że nieużywalny. duże lagi, spowolnienia. Reset Shop robiłem i reset androida. Będzie downgrade. Gdzieś jest baza plików z softami starszymi? Może być BOOT update albo zwykły.
 
Do góry