TCL 65EC780 - awaria, nie uruchamia się

spoker

New member
Cześć


Mam od wczoraj problem ze swoim tv, otóż zostawiłem go w trybie czuwania, mam ustawione że podczas tego tryby świeci się od spodu biała dioda w formie kilku centymetrowego paska. Po włączeniu za pomocą pilota tv się nie uruchomił dodatkowo zaświeciła się jedna z diod informująca o tym że działa mikrofon. Nie pomogło wyłączenie z prądu ani na krótko ani na dłuższe okresy. Po włączeniu do sieci po kilku sekundach zapala się ta jedna dioda i brak reakcji, próbowałem na wyłączniku z tyłu trzymać, wrzucałem pendrive z softem, nic to nie daje, kompletny brak reakcji.
Czy jest na tym tv jakiś hard reset? Czy ktoś miał podobny objaw, jakieś sugestie?
Tv jest na gwarancji ale infolinia jest pracuje tylko do 18 i nie zdążyłem tego zgłosić.
 

firefl

Active member
Bez reklam
nie ma znanego resetu innego niż przez boot upgrade. A to jak opisałeś nie dział. Obawiam się uszkodzenia sprzętowego
 

spoker

New member
dzisiaj rano profilaktycznie włączyłem go do prądu i eureka, działa. Nie bardzo wiem co o tym myśleć czy zostawić tak jak jest czy zgłosić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisałeś wcześniej , że odłączałeś go na dłużej z prądu.
Twardy reset wymaga właśnie żeby go odłączyć minimum na pół godziny i bardzo często wówczas resetuje wszystkie obwody i działa.
I fajnie , ze ok.
 
F

fritzs

Guest
wiem, że szybko odpisują na FB jeśli się ma jakieś problemy techniczne warto tam napisać
 

spoker

New member
wczoraj wieczorem znowu to samo się stało, odłączyłem od prądu, minęło prawie 24 godziny, włączyłem na próbę dalej zepsuty. Jutro zgłoszę na infolinię, obawiam się tylko że jutro się włączy, zastanawiam się czy tam jest jakiś crashlog w którym zapisuje się zrzut po awarii. Przecież serwis się nie pofatyguje do działającego tv.
 

spoker

New member
zgłoszone, po konsultacji z serwisem wychodzi na to że płyta główna do wymiany, czekam aż przyjdzie wtedy serwis się odezwie.
 
Do góry