TCL 65C845 vs. Samsung Neo QLED 65QN85B

przemekbialekpl

New member
Witam serdecznie
który z modeli będzie lepszym wyborem? Oba obecnie w cenie praktycznie podobnej ...

TCL 65C845 vs. Samsung Neo QLED 65QN85B​

 
Ostatnia edycja:

Robert3City

New member
Odpowiem Ci z punktu widzenie użytkownika, a nie znawcy. TCL 65C845 posiadam od dwóch tygodni i mam wrażenie, że patrzę na ekran OLED a nie MiniLed, chociaż lekki booming można zauważyć ,ale tylko w obrazach testowych. Samsunga skreśliłem za Tizena i z doświadczania wiem, że ma krótkie wsparcie jeżeli chodzi o software. Dodatkowo w specyfikacji 65QN85B nie zauważam Dolby Vison. Natomiast mówi się że Samsungi mają lepsze skalowaniem obrazu, ale nie mogę narzekać na to jak TCL radzi sobie w tej kwestii. Ogólnie jestem pod wrażeniem TCL, chociaż muszę zaznaczyć, że pierwsza sztukę zwróciłem bo przyjechała z zawieszonym czerwonym subpixelem i żadne działania naprawcze nie pomogły.
W tej konfrontacji wybrałbym TCL!
 

przemekbialekpl

New member
dzięki za opinię :)
co do felernych sztuk to powiem że to byłby trzecie, pierwszy Samsung przyjechał z rozwaloną matrycą, fabrycznie zapakowany, drugi TCL 825 powystawowy ... zajechana matryca! także mam qwa pecha :p
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nie zgodze sie z Tobą kolego Robert3City, że Samsung ma krótkie wsparcie. Ja mam już trzeci telewizor tej marki i ten który zakupiłem w 2014 roku, wczoraj zaktualizowałem do softu wydanego w marcu 2023. Drugi zakonczył wsparcie od 2015 roku ostatnia aktualizacja 12.2022, także nie pisz o czymś czego nie sprawdziłeś.
a jeśli chodzi o serwis to wystarczylo napisać do serwisu online i wymienili 90 procent tv za darmo tylko dlatego , że odstawała mi ramka na matrycy. a w związku z tak masową produkcją każdy producent ma wpadki jakościowe. Marki TCL nie mogę ocenić, ale ludzie chwalą sobie te tv jak i opisują , że istnieją problemy z softem.
Także każdy ma jakieś wady i zalety. Moim zdaniem jakość obrazu i jego skalowanie powinno być wyznacznikiem zakupu , bo to w końcu na obraz patrzysz jak oglądasz tv.
Najlepiej idź do jakiegoś salonu zobacz jak graja te tv. Ja wybrałem minileda od Samsunga 75 cali w konfrontacji z oledami 65 cali, bo dla mnie taki calaż robi lepszą robotę przy ułomności systemu miniled względem oleda , że jestem w stanie te ułomności zakceptować.

Wcześniej przed Samsungami cały czas kupowałem modele Sony, ale marka zaczęóła się za bardzo cenić w stosunku do tego co oferuje konkurencja, że pora była to zmienić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz kupować w sprawdzonych sklepach.
Dobrze też mieć skalibrowany telewizor.
Z tych dwóch też wybrałbym TCLa .
Masz go dodatkowo dla członków forum z pakietem dodatkowym.
 

przemekbialekpl

New member
Musisz kupować w sprawdzonych sklepach.
Dobrze też mieć skalibrowany telewizor.
Z tych dwóch też wybrałbym TCLa .
Masz go dodatkowo dla członków forum z pakietem dodatkowym.
no właśnie kupiłem w sprawdzonym sklepie ... ME w którym dokonuję zakupów od lat nigdy się tak nie ośmieszył ... dołączam obraz matrycy z kolorem żółtym, model c825 (wtedy jeszcze nie wiedziałem że nie kupuje się powystawych, rzekomo pracował 2 miesiace ...
IMG20230511140906.jpg
 
Do góry