TCL 65C835 zmienia sam profil obrazu z film na standardowy

Mr_KoKa

New member
Co jakiś czas zauważam, że TV zmienia tryb z film na standard.

Na początku nie miałem zielonego pojęcia czemu tak się dzieje, później zauważyłem, że gdy na netflix treść ma dolby vision to nie ma dostępnych trybów jak standard czy film i inne podstawowe a jest wtedy dostępny tylko jakby dodatkowy pakiet trybów dolby. Jednak wrócenie do menu zmienia z powrotem na film, nie wiem w jakim wypadku dzieje się to że ustawiony jest tryb standard. Nie jestem użytkownikem tego TV tylko przechodząc zauważam, że coś jest nie tak. Myślałem wcześniej, że ktoś przez pomyłkę coś wcisnął na pilocie, i może tak jest ale ciężko jest zmienić tryb obrazu poprzez menu przypadkowo, może jest jakiś skrót na pilocie którego nie znam.

Czy ktoś orientuje się co może to powodować?

TV został skalibrowany w trybie film, w najgorszym wypadku, czy mogę po prostu "skopiować" ustawienia i ustawić tryb standard do takich samych wartości by wyglądał tak samo? Chodzi mi tu o to czy nie będzie tak, że pomimo ustawienia trybu standard do tych samych wartości co film, będą pewnie różnice wynikające z jakichś ukrytych ustawień wbudowanych w tryb których nie da się zmienić.
 
Do góry