TCL 65c728 65" jasny punkt na matrycy a gwarancja ?

RafalBa

New member
Dzień dobry
Tydzień temu kupiłem telewizor, dziś zobaczyłem z bliska lekko podłużny biały punkt widoczny głównie w jasnych scenach i pod kątem (na wprost jest tylko lekkie zacienienie), gdy przecieram ekran w tym miejscu, widać artefakty wokół tego miejsca tak jak by to było ciało obce pod matrycą.
Czy telewizor podlega reklamacji lub naprawy ? jak to najlepiej załatwić?.
Telewizor był kupiony w Media Expert.
5566a754921c.jpg

06e74b3d487e.jpg
 

tranzystor82

New member
TCL 65c728 65" jasny punkt na matrycy a gwarancja ?

Często serwis szybciej załatwia niż sklep!


Tylko ze jak serwis odrzuci to roszczenia będą skierowane do sprzedawcy i w takim wypadku może być wymiana lub zwrot $$ w procesie reklamacyjnym tym bardziej ze TV ma tydzień wiec jeśli kupiłeś go stacjonarnie to reklamacja jeśli przez internet to spadków i odeślij -odstąpienie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

RafalBa

New member
Pudła i reszty się już pozbyłem, telewizor wisi na ścianie, kupiłem go przez stronę MediaExper płacąc przy odbiorze gotówką.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To odwoź do sklepu i nawet się nie zastanawiaj. Jak by pytali to od razu mów że zakup internetowy i masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
I co z tego że gotówka? Znam przepis że to niby jest rezerwacja a nie zakup jeżeli płatność była gotówką ale ja dwa razy tak robiłem że oddawałem tv (zakup przez internet a płatność w sklepie gotówka) i kompletnie nie robili problemu. Jeszcze miałem na tel pokazane nr zamówienia że robiłem go on-line i bez kłopotu oddali kasę. Raz koleś odchylił karton żeby zobaczyć czy matryca cała a za drugim razem nawet nie rozcinali...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

RafalBa

New member
Tylko że tak jak pisałem, pudło, naklejki, folijki wyrzuciłem, najlepiej to bym się cieszył jak by mi tv naprawili albo wymienili w domu, tv skalibrowany , wszystko fajnie działa tylko ten mankament widoczny bliska od kątem.
 

RafalBa

New member
Może faktycznie zrobię rękojmę z opcją wymiana i zgodą na naprawę ( lub nie?) . Telewizor otrzymałem 11 więc czas mam chyba do poniedziałku 24.
 

RafalBa

New member
Dziwny jest ten Telewizor. Najpierw punkty się przemieściły w inne miejsce a teraz problem zniknął...
Brak tych jasnych pixeli, sam się naprawił.
Matryca jest TCL czy używaą matryc innego producenta?
 
Do góry