TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

krol44

New member
Właśnie bawię się tym chromecastem i netflixem . Najmniejszego problemu filmy działają płynnie bez zacięć. Może to zależy od telefony nie telewizora . U mnie jest ok.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

pawel2607

New member
Dobra wczoraj TV zawitał w salonie.

Opiszę moje pierwsze wrażenia;
Plusy
1- Rozmiar 65 robi wrażenie i w miejscu 50tki widać jak zmniejszyła się wolna przestrzeń na meblościance u mnie do 2cm z każdej strony więc większego TV nie zamontuję ten jest na styk i fajnie się prezentuje ;-)
2- Design Bardzo fajny TV wygląda bardzo dobrze nawet na tle takich gigantów jak SONY czy SAMSUNG a piloty w szczególności ten mały aluminiowy przypadł mi do gustu i super wygląda.
3-Głośniki faktycznie słychać że gra coś innego jak zwykły TV. Czuć że coś się dzieje w filmie jak i słuchając muzyki z yuotube za to +x2
4-Jakość obrazu w 4K wygląda to bardzo dobrze, jedynie do mocnych kolorów nie mogę się przyzwyczaić po przesiadce z plazmy. Wszystko wygląda mega bajecznie dużo bardziej kolorowo.

A teraz minusy :-(

1-Włączanie TV już podczas włączenia widać jak logo TCL nie jest w stanie płynnie poruszać się po matrycy co zwiastuję słabą wydajność. Niestety póżniej nie jest lepiej menu mocno klatkuję i przycina się. Po jakimś czasie operowania w menu zaczyna być nieco lepiej ale ciągle dokucza lagowanie systemu. Najgorzej jest jak podczas projekcji np z youtbe próbuje modyfikować ustawienia np. obrazu wszystko tak się zacina że ciężko operować po menu.
Napiszcie mi proszę czy mogę zaktualizować soft. W menu TV jest informacja że mam najnowszy system i że nie wymaga aktualizacji.

2-Kolejny temat to plamy widoczne na matrycy podczas ciemnego tła widać jak by coś prześwitywało z prawej strony i dołu ekranu takie plamy które zajmują 1/5 ekranu.
Na szczęście nie widać tego podczas oglądania filmów czy też w menu a jedynie jak nie idzie sygnał na TV.
Materiały z youtube potrafiły się z desynchronizować fonia z wizją i o tym również czytałem.

3-Jakość w słabszej rozdzielczości jak FHD
FHD - daje radę sprawdzane w grach z konsoli xbox-one muszę sprawdzić jak będzie na PS3 bo tam jest już HD tylko i jestem ciekaw jak będzie się prezentował materiał dzieci głównie graja na PS3.
HD - Jest dobrze ale mam wrażenie że plazma sobie dawała dużo lepiej radę ze skalowaniem w dół- być może to też wynik dużo mniejszej matrycy bo na 50cali wszystko jest mniejsze i tego tak nie dostrzegałem.
Poniżej HD - sprawdzałem tylko Youtube to patrzenie na taki obraz aż boli być może tak jak wyżej duża matryca slaba jakość sygnału i tu nic nie da się zrobić.

4-Ostatni minus za słabą płynność szybkich akcji dostrzegam smużenie delikatne ale dostrzegam.

Uczucia mam mieszane jednak wiem że w tej cenie 2999 to ciężko o 65cali bez mniejszych bądź większych wad. Ale trochę się tego uzbierało i nie najlepiej się to ogólnie prezentuje

Zastanawiam się nad zwrotem tego TV mam 14 dni więc dam mu jeszcze czas może się polubimy ale wydajnościowo to straszna klapa.

W sklepie na półce stał na wystawie fajny TV Samsunga 65Q67RAT w cenie 3699zł i był lekko uszkodzony w sensie miał lekko ukruszoną obudowę jednak sprzedawce nie chciał opuścić nawet 1zł. Więc już się nad nim nie zastanawiałem, choć bardzo mnie kusiło bo parametry miał super. Promotorzy w sklepie bardzo niemili i agresywnie promowali jedynie SONY i SAMSUNG-a wręcz się lekko wkurr... Za taką pomoc podziękowałem im serdecznie.
 

pawel2607

New member
A proszę napiszcie czy ten soft V348 co kolega "Coolek33" podał link, to jest nowszy niż ten co mam w TV? Bo jak próbowałem zaktualizować swój soft, to TV twierdzi że mam najnowsze oprogramowanie. Nie chciałbym stracić gwarancji i zmieniać softu w sposób nie zalecany. Napiszcie jak to robicie i czy ma to wpływ na gwarancję?
 

Coolek33

Member
Wejdź w ustawienia urządzenie i informacje to zobaczysz jaki masz soft. Najnowszy na stronie tcl jest V363 bodajże. A nieoficjalnie V411.
Gwarancji nie stracisz bo zawsze można wrócić do tego co masz.
 

pawel2607

New member
@pawel2607 - Twoje pierwsze wrażenia niewiele odbiegają od tych, jak odniosłem po zakupie 65EC780. Bez wdawania się w szczegóły, wskażę różnice - miałem soft V179, menu tv chodziło płynnie, (obrazy "startowe" Androida nie zawsze są płynne, nawet w telefonach, więc tym bym się nie sugerował, co do wydajności), nie mam jakiś zauważalnych wad podświetlenia matrycy.

Wiele ze wskazanych przez Ciebie problemów zniknęło po zmianie ustawień obrazu i zmianie softu.

Co do skalowania - to moim zdaniem oczywiste, że wielkość ekranu dostosowana do jakości 4K, wykazuje widzowi wszelkie niedoskonałości obrazów o niższej rozdzielczości. Skalowanie, to polepszanie jakości obrazów niskiej rozdzielczości, tylko dostosowywanie ich do oglądania na matrycy o rozdzielczości wyższej, niż nominalna rozdzielczość materiału źródłowego. Gdyby nie to, mielibyśmy mały obrazek np. jakości SD na środku ekranu.

Nawiążę też do PS3 - jeśli dobrze kojarzę, to tam mamy rozdzielczość FHD... ;-)


PS3 ma FHD tylko w menu i z 3-4 gry działają w 1080p cała reszta 720p

Mam prośbę czy możesz mi napisać jakie masz u siebie ustawienia i soft?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Poczytaj regulamin czyli zacznij od szukania a potem pytaj.
To pytanie i odpowiedzi pojawia się często.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

pawel2607

New member
Tak się składa że przeczytałem cały ten temat od 1wszej strony bo interesował mnie ten konkretny model TV. Nie natrafiłem na odpowiedź na moje pytanie. Forum jest duże i zawiera wiele opisów różnych modeli TV. I nie wiem czy opis zmiany softu do modelu x będzie pasował do modelu y itp. Dlatego zapytałem tutaj.
 

andyd970

Member
Panowie pomocy przestało mi działać Arc i HDMI cec tv nie widzi się z amplitunerem zmieniałem już z 5 softów i nic nie działa co może być .Wszystko w amplitunerze i tv włączone tak jak powinno być i zero reakcji jeszcze niedawno wszydtko było w porządku , dodam że z Boxem na androidzie tv po HDMI cec dogaduje się bez problemu?
 
Ostatnia edycja:

mcu

New member
wyczytalem gdzies na necie w kilku miejscach ze "EC780 nie obsługuje kodeku HDR na YouTube."
brakuje mu kodeka vp9 v2 ?? czy cos takiego

Czyli mam rozumiec ze 55EC780 normalnie odpala na Youtube material z trescia HDR ?
 

maciekmm

Member
Czy system na v378 chodzi szybciej w porownaniu do poprzednich wersji ? Robiles resety po update ?
Jak z jakoscia dzwieku z glosnikow ? Czy jest poprawa w stosunku do skopanej v363 ?
 

adas81

Member
Miałem wersje V363 a teraz V378 i w obu nie miałem problemu z dźwiękiem. Resetu nie robiłem, tv zrobił swoje i tyle.
Wszystko na pierwszy rzut oka ok.
 

Pinto19

New member
Na v411 poprawili dźwięk - działa spowrotem tak dobrze jak w softach poniżej v363. Natomiast bajki nadal klatkują, mam wrażenie że ten problem nigdy nie zostanie rozwiązany...
 
Do góry