TCL 55C715 problem z ps4 pro

Buckethead89

New member
Witam,

Nie jestem pewien czego ten błąd dotyczy, szukałem w internecie i po prostu nie znalazłem, mianowicie kupiłem tydzień temu nowy telewizor TCL 55C715, po podłączeniu PS4 Pro i kabla HDMI 2.1 pokazuje się w prawym górnym roku dziwny "pasek". Pasek wygląda tak jakby w tym miejscu obraz śnieżył, miałem wolne więc nie zmieniałem kabla na na ten dołączony do PS4 Pro. Coś myślę ze to jest wina kabla, ale to polecił mi sprzedawca ja się kompletnie na tym nie znam. Tez nie wykluczam ze to może byc wina telewizora, jak tak to leci do serwisu. Po odpięciu kabla i przypięciu ponownie to znika, to tez nie jest tak ze pojawia się non stop można napisać od czasu do czasu, ale to pojawia się tylko podczas użytkowania konsoli, granie yt oglądanie Netflixa. Jak Netflix leci bezpośrednio z tv to do tej pory nie pojawił się ten pasek.
A kabel HDMI który dokupiłem to Viggo Design HDMI 2.1 Premium. Ten też mogę zwrócić.
 

kerm85

New member
To nie wina kabla. Na 65ec780 mam to samo. Niezaleznie od softu. Czasem pomaga, bawienie sie w opcjach ustawienia ekranu. Ja tam wylaczylem wszystko. (tryb auto / off, etc... )

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Buckethead89

New member
No dobrze, czyli najlepiej wyłączyć wszystko ok. Nie będzie tak ze pojawi się i nie zniknie? Bo jednak może lepiej byłoby zwrócić tv? Chociaż powiem szczerze ze jest mega.
 

kerm85

New member
No zalezy jak bardzo Ci to przeszkadza. U mnie to pojawia sie od czasu do czasu. Poklikam w ustawieniach ekranu i znika. Mozna z tym zyc [emoji6]. To nie jest uszkodzona matryca. Mi bardziej doskwiera hdr, ktory lepiej dziala na starym sofcie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

jelołking

New member
Możesz napisać na jakim sofcie hdr jest lepsze?Ostatnio aktualizowalem soft na 363 i wydaje mi się że widać minimalnie gorzej.U mnie również pojawia się ten sam problem,ale wystarczy że przełącze pilotem z hdmi 1 na hdmi 2 i z powrotem i wszystko wraca do normy.
 

jelołking

New member
No właśnie ciężko stwierdzić co robić z tym softem.Pozostaje chyba tylko czekać aż wydadzą coś sensownego,ale z tym to moze byc różnie.
 
Do góry