TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

kd222

New member
Po aktualizacji softu od Kikiego nie mam zadnych problemow z plynnoscia smarta. W mojej ocenie aktualizacja widocznie przyspieszyla funkcjonowanie smarta.


Domyślnie
czy s7806 jest tak samo plynny w menu, smart etc co s7906 ?

edit ; czytaj mega powolny i wieszajacy sie

Fapniete z OnePlus
Ostatnio edytowane przez swiatus85 ; Dzisiaj o 19:45
 

greg128

New member
No cóż, sam producent chyba nie do końca wie, co siedzi w tym nieszczęsnym TCL U55S7906 (chociaż chyba wie???, a przynajmniej powinien wiedzieć, ale polityka informacyjna /dezinformacyjna/ jest trochę dziwna). Ja dostałem informację, że matryca jest 50 Hz i 8 bit+FRC, kolega wcześniej, że 100 Hz i 10 bit ?! Trzeba znaleźć trzecie źródło i potwierdzić jedną z wersji. Ze swojej strony dalej będę drążył ten temat. Pozdrawiam wszystkich poszukujących prawdy.
 

kd222

New member
Mam pytanie czy ktos z forumowiczow spotkal sie z takim problemem (dot. s7806, 58 cali). TV podłączony jest do amplitunera i wszystko gra, tzn. jest glos, ale po włączeniu smarta i korzystaniu np. z youtuba czy jakiegos playera dzwiek nie idzie przez kino domowe? Nie wiem jaka jest tego przyczyna bo jako zrodla podaje wtedy tv, a nie kablowke, ale glosu przez kino domowe jak nie bylo tak nie ma? Dodam, ze amplituner jest podlaczony do prawidlowego gniazda hdmi (gniazdo nr 4 w tv).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będę sprawdzał tylko płynność i wpiszę uwagi w teście co 50S7806 i 58S7806 Oraz uruchomię test 55S7906 po sprawdzeniu płynności.
Reszta parametrów i możliwości w tych modelach się nie zmieniły.

KD 222- napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica czasu może trwać kilka miesięcy.
Można nazbierać w czapkę gratis tylko za chęć pomocy innym.
Od teraz odpuszczam.
 

karl4

New member
Dzwoniłem dziś do TCLa w sprawie reklamacji telewizora, mam model 50S7906 i w dolnej listwie widać kilka ciemniejszych plam, albo matryca za mocno skrecona z obudową (kiedyś pewne modele Samsunga miały ten sam problem) albo jest jakiś problem z matryca :-/ w każdym razie czekam na kuriera aż odbierze tv, wracając do meritum firma nieźle pokrecona; pisałem do Saturna w którym kupiłem ten telewizor aby się dowiedzieć jaka matryca w nim siedzi, dostaje odpowiedź:
W nawiązaniu do wiadomości, pragnę poinformować, że producent przy wybranym modelu nie udostępnił nam informacji na temat ilości optymalizacji obrazu w Hz. W celu uzystania informacji zachęcam do kontaktu bezpośrednio z producentem.

Piszę więc do TCLa na FB czy w serii S79 sam matryce 50Hz czy 100Hz, dostaje odpowiedź :

Witaj,
Ilość Hz matrycy natywnej to jeden z wielu parametrów telewizora nie przesadzajacy o jakości urządzenia, jako producent nie podajemy tej informacji, jako że ten parametr zależy od sygnału wejściowego. W modelu S79 maksymalna liczba klatek wysyłanych do telewizora to 60, plus zaawansowana konwersja liczby klatek.

Rozmawiam dziś z konsultantem i pytam o to samo, jaka matrycą siedzi w S79, odpowiada że mieli już telefony w tej sprawie i po dokładnej analizie przez managera produktu z całą pewnością cała seria S79 jest 100Hz i 10bit, dotyczy to rozmiaru 50 55 i 65

Więc niezły bajzel tam mają, raz nie podają, raz pisali na fb że cała seria S79 ma 50Hz po czym skasowali wpis, na sąsiednim forum wyszło że ma 50Hz, a na infolinii zapewniają o 100Hz i 10bit :-/

I gdzie jest prawda :-/
 

raf2007

Member
To jest właśnie najgorsze, że sam producent podaje raz tak, a raz inaczej??? Niech oni czyli TCL wreszcie poda wiarygodne dane i będzie spokój.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oświadczenie Fabryki :
Nie znamy źródła danych o panelach www.displayspecyfications.com - my im tego nie dostarczamy.

Informacja nasza.
Już w dwóch przypadkach potwierdzonych osobiście - inne są dane na podanym portalu a inne są dane matryc, które posiadają telewizory faktycznie.

Inna fabryka informuje, że też nie dostarcza danych matryc do powyższego portalu.
Nie jest on więc nieomylnym źródłem informacji.
 

vigoo

Banned
Oświadczenie Fabryki :
Nie znamy źródła danych o panelach www.displayspecyfications.com - my im tego nie dostarczamy.

Informacja nasza.
Już w dwóch przypadkach potwierdzonych osobiście - inne są dane na podanym portalu a inne są dane matryc, które posiadają telewizory faktycznie.

Inna fabryka informuje, że też nie dostarcza danych matryc do powyższego portalu.
Nie jest on więc nieomylnym źródłem informacji.

Poważnie???
Sam , jak tylko dowiedziałeś się o tej stronie, to wklejałeś ten link w każdym możliwym temacie, spierając się z innymi, że Ty wiesz lepiej, bo tak jest na tej stronie.
A teraz co, obudziłeś się z ręką w nocniku, bo strona działa jak każda inna tego typu, czyli zbiera informacje znalezione w sieci a nie z żadnych oficjalnych danych...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podniecaj się !
Czas weryfikuje rzeczy które trudno sprawdzić, nie każdy jest tak genialny jak TY !!!
Cytuje dane z fabryki wiec sobie pokrzycz ale nie w moja stronę...
 

piteron

Active member
Bez reklam
Trudno sprawdzić płynność matrycy??????
Wydaje mi się ze nigdzie nie bylo przy teście napisane ze to cytaty
A skoro nie bylo to każdy miał przeświadczenie że to informacja sprawdzona pewna
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro, dziś testowałem Samsunga. Jutro od rana.
Mam też pełną specyfikację z fabryki, sprawdzę i dam znać.
Okazuje się, że faktycznie były różne matryce w tych samych modelach, tak jak ktoś już pisał.
 

pwil

New member
Różnice w jednej serii to nie nowość
Sa.różnice
W podswietleniu (sony)
W typie matryc (samsung)
Wyposarzeniu(panasonic sony)
Wiec człowiek z takim doświadczeniem dał sie wpuścićw maliny?

Swego czasu w monitorach i telewizorach Samsunga o tej samej przekątnej i oznaczeniu modelu montowali zamiennie matryce IPS lub VA, różnych producentów

( na szybko znaleziony przykład http://******************************.com/topic/24884-tv-samsung-jak-sprawdzic-matryce/ )
 
Do góry