TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mafia35

New member
Bez reklam
Ciekawe jak to się ma do nieoficjalnych softów rozsyłanych na pw
=================

Ma się dobrze:

Soft posiadamy oficjalny w fabryki TCLa od szefa działa Marcina Gerlacha.
TCL Polska a raczej jej infolinia jest nie doinformowana.
Wszyscy którzy otrzymali od nas soft najnowszy otrzymali go za zgodą fabryki i nie ponoszą żadnego ryzyka.

Wprowadzanie użytkowników w błąd, poprzez nie sprawdzone informacje i wyciąganie własnych wniosków jest nie na miejscu. W powyższej sprawie posiadamy pełna korespondencją z Fabryką.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

igok2210

New member
Kiki jak się odniesiesz do swoich zapewnień:

Z dobrych modeli masz:
- TCL 55S7906 - 4K, 100 Hz , panel 10 bit
- Philips 49PUS6561 - 4K, potrójny ambilight, 100Hz, Android nowy, Kodi,
MxPlayer, Multiroom, Ambivoox
- TCL 58S7806 - 4K, 100 HZ
- Sony 55w755 fullhd, 100Hz, Android

Jak testowałeś TCLa 7906 to sam wiesz najlepiej.
Ci co kupili też tak twierdzą jak Ty że jest bardzo dobry obraz.
Matryca jest 8 bit i 100Hz.
Podświetlenie równe.

Jeśli kwota nie przekraczalna to nowych modeli 4K, 100 Hz wystarczy na
- TCLA 50s7806
- 50S7906
- Philipsa 49PUS6561
- Phillipsa 49PUS7101

Wszędzie pisałeś o TCL 100hz a jest 50hz

================================

Poniżej odpowiedź TCL na temat matrycy w modelu S7906 55 i 65 cali, którą zadałem serwisowi.

Witam

Nie wiem czy z panem rozmawialem ale moj kolega sie pomylil. Wszystkie S79 Panel sa 100 Hzi 10 bit
Pozdrawiam

Lukasz Orzechowski Polska obsługa klienta
TCL. Online Services Inc.
TCL - The Creative Life - Polska
Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek, 9:00 do 18:00

TCLxsmallsig
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja z Szefem techników.
Wszystkie aktualizacje które posiadamy posiadamy z legalnego i jedynego źródła. Nie tworzymy żadnych własnych.
Wszystkie update wysyłaliśmy wyłącznie na życzenie i prośbę osób pytających.
Nikt nie otrzymał żadnego softu na siłę i nie zgodnie z ustaleniami.

Żadne aktualizacje nie były przesyłane pokątnie i były uzgadniane z właściwym przedstawicielem firmy TCL. Proszę o sprostowanie fałszywej informacji.
Dysponuję pełną dokumentacją mailową.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś
Przecież to sie kupy nie trzyma
Moim zdaniem wyciekły jakies beta firmware ewentualnie firmware nie przeznaczone ma nasz rynek a teraz nikt nie chce sie do tego przyznać
Bardzo profesjonalnie podejście do tematu 3 producenta na świecie
Warunki gwarancji firmy TCLsa jednoznaczne
4. Modyfikacji, adaptacji i przeróbek majacych na celu przystosowanie produktu do uzytkowania w krajach innych niz te, dla których zostal pierwotnie zaprojektowany i wyprodukowany, lub wszelkich szkód spowodowanych przez te modyfikacje.

5. Modyfikacji, adaptacji i przeróbek produktu wykonanych przez nieautoryzowany punkt serwisowy lub inna osobe.

To jest nie prawda !!!
Fabryka TCL a TCL Polska to dwie różne instytucje finansowe i zarządzające.
Soft posiadamy oficjalny w fabryki TCLa od szefa działa Marcina Gerlacha.
TCL Polska a raczej jej infolinia jest nie doinformowana.
Wszyscy którzy otrzymali od nas soft najnowszy otrzymali go za zgodą fabryki i nie ponoszą żadnego ryzyka.

Wprowadzanie użytkowników w błąd, poprzez nie sprawdzone informacje i wyciąganie własnych wniosków jest nie na miejscu. W powyższej sprawie posiadamy pełna korespondencją z Fabryką.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pisz tego czego nie wiesz !!
Wszystkie update otrzymujemy zawsze od producentów i za ich zgodą.
Nie wprowadzaj więc użytkowników w błąd !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się tematu - wszystkie wpisy na temat serii S7906 będą usuwane.
Dziś będzie oddzielny temat z testem serii S7906 i tam można będzie pisać do woli na temat TClaS7906.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Nie zajmuje się usuwaniem kont.
Proszę pisać do admina w tej sprawie.

Sprawa serii s7906 będzie wyjaśniona w oddzielnym watku i nie jest treścią tematu.
 

logger55

New member
Kupiłem tcl 55s7906 nie u kiki co prawda wcześniej czytałem trochę na jego temat i mimo wszystko nawet błędów kiki-go wart jest swojej ceny zakup w markecie RTV w promo z soundbarem Pozdrawiam
 

greg128

New member
Też zakupiłem ten TCL 55s7906. I byłbym zadowolony, gdyby nie to , w jaki sposób jest wyświetlany obraz w ruchu (głównie transmisje sportowe). Dlatego tak ważne są parametry matrycy. Bo nie wiadomo czy matryca jest za wolna, czy też jest inna przyczyna. Chyba po to są takie fora, żeby wyjaśniać wątpliwości, jeżeli się pojawiają.
Prosisz kiki w każdym poście o wsparcie forum. Wspieram. I co w zamian otrzymuję? Kasowanie postów tylko za to, że zadaję pytanie na temat matrycy w tym TV? Takie postępowanie jest co najmniej niegrzeczne. Informacje na temat TCL 55s7906 zaczerpnąłem m.in. z tego forum i z tego wątku. I dopóki nie pojawi się osobny wątek, to prosiłbym jednak o nie kasowanie postów, tylko o rzetelne odpowiedzi na nurtujące pytania w celu wyjaśnienia wątpliwości. Chyba temu celowi powinny służyć takie fora, no chyba że się mylę.
Pozdrawiam
 

greg128

New member
Dalej drążę temat matrycy w TCL U55S7906. Dzisiaj udało mi się dodzwonić do serwisu TCL. W/g serwisanta z którym rozmawiałem TCL U55S7906 ma matrycę 50 Hz. Telewizory z końcówką S mają matryce 100Hz, a z literkami DS na końcu 200Hz. Jeżeli ktoś ma na ten temat informacje z wiarygodnego źródła, to proszę o potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tej informacji. Wymienił taki model: U55S7606DS, ale nie wiedział czy jest dostępny w Polsce.
Pozdrawiam.
 

raf2007

Member
Poniżej odpowiedź TCL na temat matrycy w modelu S7906 55 i 65 cali, którą zadałem serwisowi.

Witam

Nie wiem czy z panem rozmawialem ale moj kolega sie pomylil. Wszystkie S79 Panel sa 100 Hzi 10 bit



Pozdrawiam

Lukasz Orzechowski Polska obsługa klienta
TCL. Online Services Inc.
TCL - The Creative Life - Polska
Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek, 9:00 do 18:00

TCLxsmallsig

Odpowiedź na temat matrycy TCL S7906, którą zadałem serwisowi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W serii 58S7806 jest matryca 100Hz :
58" TCL U58S7806S - Specifications


Display: 58 in, VA, Edge-LED, 3840 x 2160 pixels
Viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °
Brightness: 350 cd/m˛
Static contrast: 4000 : 1
Refresh rate: 120 Hz
sRGB: 130 %
Frame interpolation: 800 CMI (Clear Motion Index)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T2, DVB-S2, DVB-C
Cores: 4
Dimensions: 1308 x 785 x 87 mm
Weight: 25 kg
Network: LAN
 

uwencjusz

New member
Interesujące nas serie to S78 i S79.
S78 zawiera następujące modele:
- U50S7806S - model 50"
- U58S7806S - model 58"
Tu w wątku był testowny model 50" który według kikiego ma 100Hz natomiast według strony display 50Hz.

Powyżej jak widać kiki wkleił specyfikacje do modelu 58" który według strony display owszem ma 120Hz

S79 ma trzy modele:
- U50S7906 - 50"
- U55S7906 - 55"
- U65S7906 - 65"

Odnośnie tych modeli strona FB TCL podała ogólnie że S79 ma 50Hz (czyli prawdopodobnie dotyczy to wszystkich modeli), natomiast raf2007 podaje dane od serwisu TCL jakoby modele z S79 miały 100Hz.
Należy dodać że strona display w zakresie zastosowanych matryc dla wszystkich modeli z S79 tajemniczo milczy.

Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem i teraz to już nikt nic nie wie.., nawet sam producent
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myśmy posługiwali się tym co znaleźliśmy w sieci , bo nie testowaliśmy serii s7906 i tym co wynikało z danych firmy.

Wcześniejsza komunikacja była taka, że cała seria S7806 ma 100 Hz.
Nasz wina była jedna. Rozpoczęliśmy test modelu 50S7806 a skończyliśmy test serii modelem 58S7806. Do głowy mi nie przyszło by że różnice są w jednej serii. Takiego przypadku ja nie pamiętam ( nie mam tu na myśli modeli 32"- bo ta są różne matryce w serii).
Dlatego jutro sprawdzę sam wszystkie modele , wszystkich serii , zrobię zdjęcia, opisy i filmy porównawcze z innymi modelami 100Hz.
Albo Panasonica DX 750 albo Samsunga KS7000 .
Bo powiem że sam już się pogubiłem.
Jutro będę znał odpowiedzi.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Skoro Ty sie pogubiles to co my mamy powiedzieć
Każde źródło pisało co innego
Błąd nWasz polegał tez na tym ze zaufaliscie firmie TCL podpisując się pod tym wlasnym nazwiskiem
Druga sprawa to to ze mieliscie ten model na testacg. Ile trwa sprawdzenie plynnosci? 5 min
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcześniejsza komunikacja była taka, że cała seria S7806 ma 100 Hz.
Nasz wina była jedna. Rozpoczęliśmy test modelu 50S7806 a skończyliśmy test serii modelem 58S7806. Do głowy mi nie przyszło by że różnice są w jednej serii
 

swiatus85

New member
czy s7806 jest tak samo plynny w menu, smart etc co s7906 ?

edit ; czytaj mega powolny i wieszajacy sie

Fapniete z OnePlus:)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Różnice w jednej serii to nie nowość
Sa.różnice
W podswietleniu (sony)
W typie matryc (samsung)
Wyposarzeniu(panasonic sony)
Wiec człowiek z takim doświadczeniem dał sie wpuścićw maliny?
 
Do góry