TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

piteron

Active member
Bez reklam
Oooooo
Mądrego to i milo poczytać
Sam na wlasnej skórze przekanalem sie ze 100Hz to jeszcze nie wszystko
Fakt ze bylo to miliardy lat temu jak jeszcze Sharp byl jednym z liderów rynku
Kupilem sobie takiego Aquosa bo mial 100Hz i wyszlo z tego tylko tyle ze po kilku dniach wylądował w sklepie.
Podejrzewam że teraz dokladnie jest to samo w TCL. Ta firma dopiero sie uczy. A że źle ulokowali pieniadze kupijac Thompsona to teraz wychodzi
 

karl4

New member
Wszedłem właśnie na FB aby się skontaktować z TCLem w sprawie modelu S79, ponieważ Kiki również mi to polecał jako dobry tv 4k 100hz w rozmiarze 50" a teraz się okazuje że ten tv ma 50Hz, i patrzę na FB TCLa a tam kiki wysyła zapytanie do TCLa "TCL s7906 to model z matrycą 100Hz czy 50Hz"
Odpowiedź TCL Polska
TCL S79 posiada matryce 50Hz

Rany boskie jak można wciskać kit klientom ze ten tv ma 100hz jak nawet nie zostało to zweryfikowane ! I dopiero jak się zrobił dym na forum to sprawdza informację na FB TCLa.

Wychodzi na to że cała seria s79 jest 50Hz
 

karl4

New member
I jeszcze wpis Pana Kiki na FB TCLa

"Przetestowalem sam i ma matrycę 50Hz, wprowadzimy filmik jak to działa na Youtube"

Ehhhh dlaczego wcześniej nas o tym nie powiadomiono, sam kupiłem tego TCLa s79 50" w saturnie z myślą ze jest z 10bit matrycą i ma 100Hz a tu taki zonk, w dodatku mój tcl jedzie na serwis bo ma nierówne podświetlenie matrycy w dolnej listwie :-/ ciemniejsze plamy w kilku miejscach widoczne na każdym tle a szczególnie na jasnym :-/

TV nie jest zły, aczkolwiek jestem rozczarowany postawą Pana Krzystofa za wprowadzenie nieprawidzej informacji do obiegu :-/
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dołączam się do próśb o zweryfikowanie danych matrycy TCL55s7906. Mam już 3 egzemplarz. Nie ukrywam, że z obrazu tego ostatniego jestem dość zadowolony (czego nie mogę powiedzieć o 2 pierwszych). Miałem go definitywnie oddać, ale szkoda mi było promocji z soundbarem, a w międzyczasie była nowa dostawa i postanowiłem zaryzykować w myśl powiedzenia:"do 3 razy..." Jednak chciałbym wiedzieć co za matryca tam siedzi, gdyż nie ukrywam że kupowałem go jako 100Hz/10bit. I jeszcze prośba/pytanie do posiadaczy tego modelu. Nie mogę odpalić yuotube'a w 4k. Wszystkie filmy opisane 4k są wyświetlane w HD. Łącze 30 Mb/s.
Jeśli nie wyświetla Ci 4k to za pewne nie obsługuje kodeka vp9...
 

raf2007

Member
Chciałem kupić model 55S7906 i po tym co tu czytam wnioskuje, że dobrze zrobiłem iż nie kupiłem, a tylko dlatego że się skończyły o ironio :)
 

gonzik1

Banned
Ciekawe rzeczy mozna tu wyczytac o tych TCL.Szkoda ze firma TCL jakos sie do tego nie ustosunkuje bo traca klientow niestety ( a moze warto rzetelnie opisac swoje produkty) i niech klient ma swiadomosc wyboru.Szkoda ze pewne osoby jak loco/black ninja/kiki ukrywaja celowo badz nie pewne parametry i ludzie daja sie nabierac.Nie ujmuje tu Panu Krzysztofowi wiedzy,ale chodzi o czysta ludzka uczciwosc.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ale co ma TCL do tego
Na ich stronach jedyny błąd to 10bitowy panel
A reszta to byla dospiewana
Co do kodeka vp9 to znajomy mi też donosił że niby wchodzi w materiał 4K a po załadowaniu wyswietlal mu hd. Internet ma 120 mb/s od upc
Ale niestety nie sprawdzilem tego osobiscie gdyż tv wrócił do MM z banalnego powodu. Nienaruralny obraz i brak tvp vod. Choc w materialach promocyjnych i w zapewnieniach sprzedawcy ten serwis miał byc
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie wyświetla też FHD tylko HD.
Tzn że nie obsługuje kodeka vp9 i YT odpala materiał w mp4. Także na tym sprzęcie nie odpalisz na YT w pełnej rozdzielczości filmów. Max to 720p. Oczywiście kiki napisze zaraz żebyś dokupił jakiegoś playera, puszczal przez screen mirroring ze smartfona itd itp etc ale to półśrodki...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Może być tak i tak. Tego nie wiem. Np PS4 nie obsługiwało ale po aktualizacji już tak. Nie wiadomo jak w tym TCLu wygląda sprawa procesora.
 

WSE

New member
Chyba wyłacze powiadomienia z tego forum bo to juz lekka przesada .

HD z youtube to full hd . Fakt 4 k nie odtwarza ale chyba mam jakies inne PS4 bo mimo pełnych aktualizacji przy filmach 4k tez mam max HD - sprawdzane w zeszłym tygodniu u mojego bossa na panasonicu 65 cali wiec to nie wina tylko mojego TCLa ...

Dziwna sprawa bo mam sporo demowek na ssd w 4k a sa w plikach mp4 ...hm (chetnie sie podziele)
Procek to tylko wierzcholek gory lodowej co pewnie bedzie dziwne do zakceptowania ale CELL z PS3 był mocniejszy jak AMD Jaguar z PS4 . Zreszta Iphone 6s ma procek 2 rdzeniowy i na dzien dzisiejszy tylko najnowszy flagowiec samsunga 7 jest mocneiejsza reszta androidowego badziwia czesto na 8 rdzeniowcach lezy i kwiczy - ale to tez tylko pare miechow do listopada jak nadgryzione jabłko pusci swoja 7 i samsung znow sie bedzie pocic.

To jest telewizor za 3 -3,5 tysiaca złotych dla wiekszosci Kowalskich ktorzy ogladaja klan i filmy z DVD a nawet blue ray to az nadto . Ja osobiscie nie wierze ze w ciagu najblizszych 5 lat w naziemnej cyfrowce pojawi sie wiecej niz 2-3 kanały 4k a w telewizjach typu NC+ Polsat cyfrowy to beda co najwyzej kanały premium z wiekszoscia materiału upscalowanego dla kasowania jeleni .

Na dzien dzisiejszy sa chyba 3 odtwarzacze filmow UHD w cenie tego TV , zmieni troche obraz rzeczy Xbox S i Scorpion i byc moze nowa Pleyka 4 pod warunkiem ze te specyfikacje ktore chodza po necie to tylko fake bo nikt tego nie kupi przy Scorpionie microsoftu ktory bedzie dostepny pod koniec przyszłego roku.

Szczerze to nie wiem ile razy mozna to samo i tyle razy w koło pisacdla jednych badziew a inni nic lepszego nie potrzebuja koniec kropka .

Edit Nie wysyłamustawien do tego TV 50 zł to nie az tak wiele nawet jak sie budzetowy tv kupuje
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Ale jaki związek z ceną telewizora i z jego targetem jest opowiadanie bajek na jego temat?
Prosto i zwięźle telewizor tani z akceptowalnym obrazem bez fajerwerków zarezerwowanych dla droższych modeli. KROPKA
Nie było by całej dyskusji
A tak mamy telewizor 4K bez obslugi 4K z najpopularniejszego i darmowego serwisu
Mial byc 100Hz okazało aie4 ze jest genialny w plynnosci ale do 100Hz mu połowę brakuje
Mual byc 10 bit panel wyszło ze jest 8 bit frc
Miał być poprawiony firmware a wyszlo ze trzeba byc blondynem mieć niebieskie oczy i znać sie z Ronaldo aby taki firmware drogą konspiracyjna otrzymać
Po co to wszystko?
Ja odpowiedź znam a napewno sie domyślam


Wysłane z mojego SM-N910C
 
Ostatnia edycja:

WSE

New member
Nowe oprogramowanie
No dobry dowcip
Niech sie na początku skupia na sortowaniu kanałów

A jaki ma to zwiazek z cena i tagetem ?


Ja sobie posortowałem kałały wow dziwne nie ... Posortowałem na TV i jakos wielkich umiejetnosci to nie wymaga . Jak ktos jest ułomny i z obsługi pilota zna sie tylko na on/off kanał+ kanał - ewentualnie umie jeszcze zgłosnic to moze lepiej zabrac sie za obsługe windy zamiast czegos co wymaga minimum inteligencji a co do offtopu i flame to temat jest do wyczyszczenia 10 stron w tył w 90% włacznie z moimi postami . Tylko nie wiem czy jest sens bo chyba niektorzy w zyci nie maja innych zajec tylko smarowanie w tym watku i nic z tego nowego nie wynika . Prawie jak wojna Commmodore z Atari / Plazma vs LCD itd a czy sie komus podoba czy nie sadzac po reklamach na Euro to Chinczyki w najblizszych latach beda rozdawac karty i to nie tylko w telewizorach
 

piteron

Active member
Bez reklam
Sluchaj przyjacielu
O ulomnosciach innych fajnie sie rozmawia prawda. Ale zanim się zabierze glos w dyskusji warto popatrzeć w lusterko
To że ulomny jestem ja i moj znajomy ok ale serwis w MM też. Stwierdzono skopane oprogramowanie gdyż po posortowaniu kanałów czyli nadaniu nowych pozycji od tych jak zostały wyszukane wystarczyło wyłączyć telewizor i cala lista kanalow wracała do pozycji wyjściowej. W innym egzemplarzu bylo juz ok.Dlatego prosilem o nowy czy jakikolwiek inny nowszy firmware bo w telewizorze byl najnowszy i nie chcial sie aktualizowac do starszej lub obecnej wersji
Teraz rozumiesz inteligencie od obslugi pilota
Zarejestrowales sie 2 miesiace temu na forum zaplaciles haracz aby kupic z" profesjonalną " kalibracją telewizor a teraz czytasz ze nie wszystko złoto co sie swieci?
Jesteś zadowolony że kupiłeś coś co nie do końca jest tym co miało byc ok twoja inteligecka sprawa. My ulomni jednak bedziemy walczyc o to aby nie byc robieni w bambusa za swoje pieniądze , nawet jak ten bambus ma pochodzić z Chin i kosztować połowę bambusa pochodzącego z Japonii czy Korei
 
Ostatnia edycja:

karl4

New member
Pisałem do TCLa w sprawie odtwarzania plików 4k z Youtube w s7906, bo narazie odczytuje tylko pliki hd, po sparowaniu tv z telefonem również maksymalna rozdzielczość to hd, szkoda że nie jest to chociaż fullhd, dostałem odpowiedź że narazie ograniczają ich licencję i nie jest im znaną data wypuszczenia aktualizacji softu wraz z kodekiem VP9 odpowiedzialnym za odtwarzanie treści 4k.

Szkoda bo tak naprawdę nie wiadomo czy kiedykolwiek wykupią licencję na VP9

Pytałem również o możliwość wyłączenia na stałe podświetlenia ledowego pod logiem TCLa, tutaj podobna odpowiedź o ograniczeniach licencyjnych i nie wiadomo czy wypuszcza aktualizację z opcją wyłączenia podświetlenia :/
 

mafia35

New member
Bez reklam
Licencja do aktualizacji softu o pewne opcje jak np. wyłączenie podświetlenie? Kręcą jak kiki hertzami... Co do vp9 lipa. Tak myślałem. Spytaj czy obsługuje HEVC...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Chyba wyłacze powiadomienia z tego forum bo to juz lekka przesada .

HD z youtube to full hd . Fakt 4 k nie odtwarza ale chyba mam jakies inne PS4 bo mimo pełnych aktualizacji przy filmach 4k tez mam max HD - sprawdzane w zeszłym tygodniu u mojego bossa na panasonicu 65 cali wiec to nie wina tylko mojego TCLa ...

Dziwna sprawa bo mam sporo demowek na ssd w 4k a sa w plikach mp4 ...hm (chetnie sie podziele)

Faktycznie, wyłącz powiadomienia jeśli masz tak pisać....
Brak wiedzy się kłania. Widziałeś PS4 odtwarzające o HDMI 1.3 obraz 4k? Ja nie. Natomiast FHD tak. Problem tkwi w tym, że sprzęt nie obsługujący vp9 nie odpali materiały YT w FHD i 4k tylko 720p. Tak samo było w ps4. Odtwarzał tylko mp4 w 720p a po aktualizacji FHD w formacie vp9.
Nikt nie mówi, że nie ma plików mp4 FHD czy 4k. Piszemy tu o obsłudze YT...
 
Do góry