TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

markov10

New member
Skoro trzymamy sie tematu TCL, to ponowie swoje pytania, bo znowu zostaly zignorowane.

----
Polecony zostal mi jako telewizor 100hz przez sprzedawce, tj. Ciebie. Na stronie TCL nie ma informacji o 100hz, jest za to informacja o 10bitach, ktora wyklucza z kolei displayspecifications polecana przez Ciebie jako wyrocznia - tutaj juz wiarygodnosc informacji podawane przez samego producenta jest dla mnie warta tyle co guma kulka.

Na stronie displayspecifications ponownie mowie, ze nie ma informacji o odswiezaniu matrycy tego modelu.

Takze skad informacja o 100hz, skoro sam TCL na stronie sie tym nie chwali, a zapewne powinien, gdyby tak bylo. Ewentualna odpowiedz firmy obslugujacej TCL na facebooku mnie nie interesuje.


54.6" TCL U55S7906 - Specifications
brak informacji o 100hz, informacja o 8bitach

TCL Seria S79 : LED TV 55"/140cm - U55S7906
brak informacji o 100hz, informacja o 10bitach
 

mafia35

New member
Bez reklam
To tak jak kupić samochód nie patrząc na to jaki ma silnik, ile pali i jakie ma osiągi. Ważne, że jedzie i skręca. A to, że ma 8 zaworów a nie 16 (hz) jak sprzedawca pisał tak samo jak z "jaśkiem" na kierownicy zamiast airbaga (hdr) to nic. Takie jest moje odczucie...

Kiki, powyższym postem łamiesz 4 pkt regulaminu sugerując, że osoby ze zdaniem odmiennym są głupi...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modelu TCL 7906 jeszcze nie testowałem.
Dziś będę testował to sprawdzę.
Posługuję się danymi producenta i stroną display.
Niektóre dane zweryfikowane z producentem nie zawsze pokrywają się z danymi Display -jak choćby PUS7101.
Jak będzie test, to jego zawartość będzie odpowiadała na wszystkie
pytania.
 

markov10

New member
Modelu TCL 7906 jeszcze nie testowałem.
Dziś będę testował to sprawdzę.
Posługuję się danymi producenta i stroną display.
Niektóre dane zweryfikowane z producentem nie zawsze pokrywają się z danymi Display -jak choćby PUS7101.
Jak będzie test, to jego zawartość będzie odpowiadała na wszystkie
pytania.

Ale przeciez juz w czerwcu pisales, ze test jest gotowy i bedzie dostepny do konca (ktoregos tam) tygodnia. Mamy polowe lipca, najpierw byly problem z serwerem w celu publikacji, pozniej temat ucichl, a teraz znowu, ze telewizora nie testowales. Ja, osobiscie, juz sie pogubilem.

Link przesylasz do 58S78, ja pytam i podobnie cytujacy moj post o S79, ktory mi zostal sprzedany, a test jest odwlekany w czasie chyba w celu sprzedania tylko wiekszej ilosci.

Dwie zalety ktore podkreslales, tj. 10 bit o ktorym zapewniales niejednokrotnie, podobnie jak 100 hz nagle zniknely. Wiec jak to jest? Marketingowy belkot? Nie weryfikujesz podawanych informacji mimo ze telewizory od kilku tygodni masz u siebie?

Ja trzeci raz mowie, ze na stronie producenta, jak i na display nie ma informacji o czestotliwosci odswiezania matrycy modelu S79 w wersji 55'. A jedna i druga strona podaja inne informacje co do matrycy (8/10bit).

Nie skreslam telewizora, ale zastanawia mnie skad te wyssane z palca dane o 10 bitach i 100 hz, skoro telewizora nie testowales do tego czasu, a tak go ochoczo polecales, bo przeciez niejednokrotnie stawiales jeden z drugim obok siebie, robiles fotki, blabla.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie był skończony, bo z okazji Mistrzostw był nawał pracy.
Telewizor 58S7809 polecałem i polecam bo jest extra !!!

Na temat telewizora S7906 będę się teraz podniecał (albo i nie) po zakończeniu dzisiejszego testu.
 

greg128

New member
Dołączam się do próśb o zweryfikowanie danych matrycy TCL55s7906. Mam już 3 egzemplarz. Nie ukrywam, że z obrazu tego ostatniego jestem dość zadowolony (czego nie mogę powiedzieć o 2 pierwszych). Miałem go definitywnie oddać, ale szkoda mi było promocji z soundbarem, a w międzyczasie była nowa dostawa i postanowiłem zaryzykować w myśl powiedzenia:"do 3 razy..." Jednak chciałbym wiedzieć co za matryca tam siedzi, gdyż nie ukrywam że kupowałem go jako 100Hz/10bit. I jeszcze prośba/pytanie do posiadaczy tego modelu. Nie mogę odpalić yuotube'a w 4k. Wszystkie filmy opisane 4k są wyświetlane w HD. Łącze 30 Mb/s.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
To ze opierasz sie na danych producenta to jedno. Ale zgodnie z Polskim i Unijnym prawem to Ty odpowiadasz za niezgodność towaru z umową. I to umową ktorej warunki byly przekazane nawet ustnie
A od Ciebie wymaga sie więcej niz od pana z euro czy z MM
Masz 30 letnie doswiadczenie.prowadzisz portal branżowy a taki Chinczyk wyprowadził Cie w pole
Wstyd
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ale przecież wielokrotnie pisałeś, że s79 i s78 w wersji 50 cali ma matrycę 100Hz. A TCL w ciągu jednego dnia odpowiedział Ci że tam jest 50Hz.

Więc wcześniej nie pytałeś, nie mierzyłeś ile ma model s79? Wszędzie pisałeś że 100Hz. Weź się zdecyduj.
Jedynie co on potrafi zmierzyć to input lag
aaa jeszcze watomierz potrafi obsługiwać :krol:

Reszta to na oko :mrgreen:
 

piteron

Active member
Bez reklam
Tak siedzę i myślę i nie wiem dlaczego na pierwszy plan wysuwa mi sie slowo klucz
"Mistrzostwa Europy "
Następnym będzie olimpiada?
Dziwi mnie też jedno dlaczego autor zamieszania zamiast przerwać te dywagacje jednym postem to straszy regulaminem.banami
itp
Nie tędy droga Krzysztofie
 

uwencjusz

New member
Uuuu, człowieka pół dnia przy necie nie ma a tu nie lada afera. Naprawdę jestem ciekawy które modele z serii S78 oraz S79 mają te 100Hz matryce. Jeśli takowe są to jeszcze tej marki nie skreślam, bo w testach w swojej klasie cenowej wypadają całkiem nieźle. No ale czekamy na kolejne testy.
Jeśli patrzeć na specyfikacje na stronie display to 100Hz ma model U58S7806. Ciekawe tylko kiedy rozwiążą w końcu problem z tą nadpłynnością obrazu. No i niech ktoś zagada na FB TCLa o jakieś info odnośnie dystrybuowania softu bo to z czym mamy tu do czynienia to woła o pomstę do nieba
 

uwencjusz

New member
dlatego mam nadzieję, że jakieś 100Hz modele się tam znajdują, bo jeśli nie to w sumie nie są żadną konkurencją dla innych 50Hz egzemplarzy których jest na pęczki
 

Slawko1

New member
Bez reklam
dlatego mam nadzieję, że jakieś 100Hz modele się tam znajdują, bo jeśli nie to w sumie nie są żadną konkurencją dla innych 50Hz egzemplarzy których jest na pęczki

TO ja już wole oglądać na TV 50Hz jak TV 100Hz z spierdzielonym systemem płynności.
Bo sama matryca 100Hz to dopiero połowa sukcesu, jeszcze elektronika musi z niej
zrobić odpowiedni użytek aby to dobrze działało.
 

pepka

Member
Bez reklam
Tyle, że (przynajmniej w teorii) producent może poprawić/aktualizować soft. Dodatkowe 50Hz magicznie się jednak pojawić nie zdoła ;).
 
Do góry