TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mafia35

New member
Bez reklam
No dobra, ale wątek jest o wersji 50 calowej która z 58 ma mało wspólnego...
Co do HDR to aam dobrze wiesz, że aby go zobaczyć odpowiednio ekran musi mieć jasność min. 1000 nitów, matrycę 10bit z szerszym gamutem. To co widać na TCLu to zwykłe 4k. Efektu hdr brak. To tak jakby odpalić materiał 1080p na ekranie 720p. Niby jest ale nie ma nic wspólnego z efektem zamierzonym przez twórcę. Tyle tylko, że widać obraz.

@Piteron: myślimy podobnie w tym samym czasie ;)
Test testem, ale nic się z nim nie pokrywa. 100hz brak, 10 bit brak, hdr brak... Ale suma sumarum działa wszystko ;)

Ja zamiast tego Tcla wziąłbym coś z serii HU6xxx Samsunga. Jasno na białym przynajmniej czym dysponuje sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

kd222

New member
Ja z kolei od kilku h mam podlaczoną w końcu kablowke i musze stwierdzic, ze skalowanie i kolory pozytywnie mnie zaskoczyly. Nie mam co prawda porownania do swojego wczesniejszego tv (to tak naprawdę moj pierwszy tv), ale w porownaniu z lg tescia i szwagra (modele 42 cale sprzed kilku lat na matrycy 100hz, nie pamietam jakie to konkretnie modele - to ewentualnie do sprawdzenia przy okazji), to jednak ten tcl (model 58 calowy) wyraznie nad nimi goruje jakoscia obrazu.
Co do watku dot. matrcy 10 bitowej to z uzyskanych przeze mnie informacji od tcl takze wynikalo, ze 58 cali 7806 i 55 cali 7906 maja 10 bitowe matryce oparte na 100hz (dokladne parametry wklejone przeze mnie w jednym ze wczesniejszym watkow).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto ma telewizor to wie, kto nie ma to jedynie opowiada opowieści.. ha ha.
Telewizory które nie mają HDR nie odtwarzają żadnych materiałów z HDR, TCL odtwarza.
HDR nie jest określony dla 1000 nitów jako konieczności.
Owa wartość jest ważna wówczas gdy producent zabiega o specjalny certyfikat.
Modele innych firm będą wspierały HDR nie mając 1000 nitów. I wielu osobom którzy nie mają 6 tyś zł będzie obojętne czy jest 700 czy 1000 nitów. Byle mogli obejrzeć HDR na swoim ekranie.
Jeśli ktoś uwielbia cyferki to TCL wprowadzi nr 1 na świecie bo będzie miał 1200 nitów.
I wszystkie inne model z 1000 nitów chyba trafią do lamusa ... ha ha
 
Ostatnia edycja:

uwencjusz

New member
58" TCL U58S7806S - Specifications - tu są dane oficjalne i nie trzeba brać na oko.
HDR gra bardzo dobrze !

13418708_1085486254846498_5942390415421160492_n.jpg

[/IMG]

za to tutaj dla porównania prawdziwy HDR od Samsunga KS7000

13600342_1095846053810518_4131659474447481350_n.jpg



Tak więc, dokładnie widać jak na dłoni na którym zdjęciu mamy do czynienia z HDR a na którym nie
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ok posty giną ale ja jestem cierpliwy
Hdr bez specyfikacji odtwarza np ju7000
A moderatora prosze o rzetelne podawanie informacji
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piszesz nie prawdę . Sprawdzam materiały HDR na różnych kolejnych modelach telewizorów LCD różnych firm i żadna inna firma nie odtwarza materiałów HDR z wyjątkiem TCL.

Posty nie giną ale obraźliwe są usuwane, na to nie ma zgody i nigdy nie będzie.
Na merytoryczne pytania o ile potrafię zawsze staram się dopowiadać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz naprawdę cytować wybrane fragmenty ?
Napisałem wyraźnie :

Sprawdzam materiały HDR na różnych kolejnych modelach telewizorów LCD różnych firm i żadna inna firma nie odtwarza materiałów HDR z wyjątkiem TCL..
Czyli modele które sprawdzałem ! Więc nie wymyślaj ...
Napisałem wyraźnie w drugim wpisie że - To extra, tego nie sprawdzałem.

I proszę trzymać się tematu, bo zaczyna się of top...
 

mamir

New member
za to tutaj dla porównania prawdziwy HDR od Samsunga KS7000

13600342_1095846053810518_4131659474447481350_n.jpg



Tak więc, dokładnie widać jak na dłoni na którym zdjęciu mamy do czynienia z HDR a na którym nie

Witam.nie chciałem się wtrącać w waszą wymianę zdań,Ale czy porównywanie tcl za 3500 do Samsunga który w 55 calach kosztuje 6000 nie jest nadużyciem?
 

markov10

New member
1.Nie testowałem modelu 7906 a 7806 i ten jest 100 Hz.
2. Model 7906 dostałem informacje wyłącznie od producenta i na stronie displayspecifications o odświeżaniu i wyłącznie takie informacje były podawane.
3. Modele S7806 - tu masz test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html.

Test modelu 7906 będzie za dwa dni.

Znaczy sie telewizory mozna smialo zwracac z racji niezgodnosci i wprowadzenia w blad?
Polecony zostal mi jako telewizor 100hz przez sprzedawce, tj. Ciebie. Na stronie TCL nie ma informacji o 100hz, jest za to informacja o 10bitach, ktora wyklucza z kolei displayspecifications polecana przez Ciebie jako wyrocznia - tutaj juz wiarygodnosc informacji podawane przez samego producenta jest dla mnie warta tyle co guma kulka.

Na stronie displayspecifications ponownie mowie, ze nie ma informacji o odswiezaniu matrycy tego modelu.

Takze skad informacja o 100hz, skoro sam TCL na stronie sie tym nie chwali, a zapewne powinien, gdyby tak bylo.


54.6" TCL U55S7906 - Specifications
brak informacji o 100hz, informacja o 8bitach

TCL Seria S79 : LED TV 55"/140cm - U55S7906
brak informacji o 100hz, informacja o 10bitach
 

uwencjusz

New member
Witam.nie chciałem się wtrącać w waszą wymianę zdań,Ale czy porównywanie tcl za 3500 do Samsunga który w 55 calach kosztuje 6000 nie jest nadużyciem?

Doskonale wiem, że KS7000 kosztuje niemal 2x więcej od S7806/S7906 i nie mam zamiaru porównywać parametrów, wyposażenia bo są to produkty skierowane do różnych konsumentów. Pokazuję tylko i wyłącznie efekt działania HDR.

Pozwolę sobie zacytować słowa specjalisty od kalibracji telewizorów Pana Macieja ******************: (filtr który zabrania wpisania nazwiska tego Pana) :)
" Materiał "z HDR" to nic innego jak zwykły 10 bitowy film z odpowiednim znacznikiem. Znacznikiem, który ma spowodować, że telewizor się przełączy w tryb poprawnie odwzorowujący krzywą ST2084, w której kodowane są filmy HDR. Thomson zwyczajnie ignoruje te znaczniki (bo nie ma wsparcia) i traktuje materiał jako kodowany ze zwykłą gammą Rec 709. Przez to masz "szmatę" na ekranie, czyli wyprany z barw i kontrastu film, który z efektem HDR nie ma nic wspólnego."

Także coraz więcej danych dotyczących tym modelom które początkowo miały stać się ich atutem jest poddawanych w wątpliwość. Nie przekreślam marki TCL, życzę im jak najlepiej, uważam, że te modele są całkiem fajne, jednak wolałbym już na starcie zetknięcia się z danym modelem mieć wiarygodne informacje.

Sądzisz, że się czepiam. Po prostu jestem potencjalnym kupującym który rozgląda się za TV i dzięki temu forum w ogóle natknąłem się na marke TCL (Za to oczywiście jestem wdzięczny). Prześledziłem wszelkie wątki dotyczące tych omawianych modeli i o ile na początku wrażenia były bardzo pozytywne, tak teraz coraz więcej przykrych rzeczy wychodzi na jaw i niestety coraz bardziej przekreśla moje plany co do zakupu modeli TCL.

Oczywiście można powiedzieć, "no ale człowieku, na Boga.., ten model kosztuje dobre 3,5tyś zł., nie oczekuj cudów". Zgoda, jednak gdybym od początku wiedział, że parametry są słabsze to bym nie zawracał sobie tym głowy tylko kupił np SONY KDL-55W755C który jest niewiele droższy.
 

mamir

New member
Doskonale wiem, że KS7000 kosztuje niemal 2x więcej od S7806/S7906 i nie mam zamiaru porównywać parametrów, wyposażenia bo są to produkty skierowane do różnych konsumentów. Pokazuję tylko i wyłącznie efekt działania HDR.

Pozwolę sobie zacytować słowa specjalisty od kalibracji telewizorów Pana Macieja ******************: (filtr który zabrania wpisania nazwiska tego Pana) :)
" Materiał "z HDR" to nic innego jak zwykły 10 bitowy film z odpowiednim znacznikiem. Znacznikiem, który ma spowodować, że telewizor się przełączy w tryb poprawnie ojdwzorowujący krzywą ST2084, w której kodowane są filmy HDR. Thomson zwyczajnie ignoruje te znaczniki (bo nie ma wsparcia) i traktuje materiał jako kodowany ze zwykłą gammą Rec 709. Przez to masz "szmatę" na ekranie, czyli wyprany z barw i kontrastu film, który z efektem HDR nie ma nic wspólnego."

Także coraz więcej danych dotyczących tym modelom które początkowo miały stać się ich atutem jest poddawanych w wątpliwość. Nie przekreślam marki TCL, życzę im jak najlepiej, uważam, że te modele są całkiem fajne, jednak wolałbym już na starcie zetknięcia się z danym modelem mieć wiarygodne informacje.

Sądzisz, że się czepiam. Po prostu jestem potencjalnym kupującym który rozgląda się za TV i dzięki temu forum w ogóle natknąłem się na marke TCL (Za to oczywiście jestem wdzięczny). Prześledziłem wszelkie wątki dotyczące tych omawianych modeli i o ile na początku wrażenia były bardzo pozytywne, tak teraz coraz więcej przykrych rzeczy wychodzi na jaw i niestety coraz bardziej przekreśla moje plany co do zakupu modeli TCL.

Oczywiście można powiedzieć, "no ale człowieku, na Boga.., ten model kosztuje dobre 3,5tyś zł., nie oczekuj cudów". Zgoda, jednak gdybym od początku wiedział, że parametry są słabsze to bym nie zawracał sobie tym głowy tylko kupił np SONY KDL-55W755C który jest niewiele droższy.
Ok,zrozumialem:).Po prostu nie lubię przesady w jedną bądź drugą stronę.A z innej beczki w czym 55w755 jest lepszy od u58s7806?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obrazy HDR są zachwycające również na tym TCL.
Obrażanie słowem "szmata" TCLa jest nie na miejscu.
Widać, że piszący nie widział tego efektu na własne oczy i opisuje nie prawdę.
Telewizor w klasie cenowej 58S7896 czyli za 3199 zł z kalibracją to godna oferta dla tych co potrzebują duży ekran z dobrą jakością obrazu.
 

piteron

Active member
Bez reklam
A sprawdzales czy piszacy nie sprawdzal tego efektu
Jesli nie to zlamales 4 punkt regulaminu ktory sam stworzyłeś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stawiałem Samsunga i TCLa obok siebie, więc dokładnie wiem jaki jest efekt na podstawie choć 30 lat doświadczenia. A określanie "szmatą" na ekranie jakości obrazu HDR - jest zwykłą demagogią.
Zapraszam piszącego i zrobimy specjalny pokaz.

Nie tworzyłem regulaminu portalu więc proszę mi nie przypisywać czegoś czego nie dotykałem w ogóle.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ale określenie szmata nie tyczy sie konkretnie telewizora. Kiedyś używało sie stwierdzenia mleko. Teraz tak jakby jakaś szmata byla na ekranie
Parę postów wyżej napisałeś ze nie sprawdzałeś HDR na Samsungu, a teraz piszesz ze robiłeś nawet porównania bezpośrednie . O jakim konkretnie samsungu piszesz

Wysłane z mojego SM-N910C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tym , którego zdjęcie zostało wklejone.
Modelu JU pod tym względem nie sprawdzałem.

I trzymajmy się proszę tematu TCL !
 
Do góry