TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

rafal9997

New member
po co ma cos mierzyc?7906 ma wg specyfikacji 50hz matryce ...wszystkie ktore maja wyzsza czyli 58s7808 i seria 88 55"i 65" maja dopiero 120 hz co jest wyraznie w specyfikacji zaznaczone
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wracając jeszcze do wątku o konieczności wydania 6500 zł za TV UHD z matrycą 100/120Hz, to oprócz wspomnianego przeze mnie Soniaka 55XD8505 (c.5999 zł), w sporo niższej cenie można kupić na takich matrycach przecież polecane na tym forum Philipsy UHD: 55PUS6561 (cena grubo poniżej 5000 zł) i 55PUS7101 (cena grubo poniżej 6000 zł). Nie jest więc wcale tak, że za TV UHD 55" na matrycy 100/120Hz trzeba koniecznie wyłożyć 6500 zł. Należy również pamiętać, że to są nowości, więc ceny z czasem będą jeszcze spadać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu się zgadza Philips poszedł jako jedyny z matrycami 100Hz do niższych serii.
Podałem opis wyraźny że Samsung , Sony, Panasonica są powyżej 6 tyś zł.
I że kwota ta jest zaporą dla setek tysięcy kupujących.
Dlatego dobre model 50Hz też są dobrym produktem a nie badziewiem jak byłeś to łaskawa określić.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kończąc wątek napiszę tak: TV 55" na matrycach 50/60Hz absolutnie nie nadają się do "moich" potrzeb z uwagi na zbyt wolne matryce. Każdy kupując TV ma określony budżet i określone potrzeby biorąc pod uwagę to jakiego typu materiały będzie na nim oglądał. Jedni mają większe oczekiwania od TV a inni mniejsze. Tyle w temacie :)
 

uwencjusz

New member
Kończąc wątek napiszę tak: TV 55" na matrycach 50/60Hz absolutnie nie nadają się do "moich" potrzeb z uwagi na zbyt wolne matryce. Każdy kupując TV ma określony budżet i określone potrzeby biorąc pod uwagę to jakiego typu materiały będzie na nim oglądał. Jedni mają większe oczekiwania od TV a inni mniejsze. Tyle w temacie :)

a może pomyśl nad większym bratem tego tu testowanego TCL 50S7806, czyli 58S7806 może on faktycznie ma te 100Hz.
 

uwencjusz

New member
Ludzie w ogromnej większości kupują i będą kupować modele 50Hz i mają prawo też z tego czerpać radość.

64.5" TCL U65S7906 - Specifications - matryca podana przez producenta w serii S7806
58" TCL U58S7806S - Specifications

i w serii S7906 :
64.5" TCL U65S7906 - Specifications

A i wypadałoby poprawić na pierwszej stronie tego wątku, że testowany TCL 50S7806 ma jednak 60Hz. Oczywiście według strony 49.5" TCL U50S7806S - Specifications
którą się tak często tu posługujesz
 

markov10

New member
Gdzie dokladnie, bo nie widze nigdzie informacji o hz/refresh rate. Frame interpolation to nie refresh rate, sami o tym tam pisza.

Swoja droga, jest tam tez informacja, ze panele sa 8 bitowe - zapewniales we wczesniejszych postach, ze sa 10. Czyli co, wierzymy Tobie, tej stronie, czy producentowi, ktory napisac moze wszystko?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
No wlasnie. Kupilem 55' bedac zapewnionym, ze jest to 100hz, a tu co?

Test na sąsiednim forum wskazuje wyraźnie, że model 55" TCL 7906 posiada matrycę 60Hz. Nie wydaje mi się, aby profesjonalny tester przeprowadzający profesjonalne kalibracje TV w domach klientów mógł się tu mylić. Taka jest niestety prawda, niezależnie od tego czy komuś się to podoba czy nie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
a może pomyśl nad większym bratem tego tu testowanego TCL 50S7806, czyli 58S7806 może on faktycznie ma te 100Hz.

TCL-em się interesowałem dla potrzeb kolegi. Niestety model 7806 ma do tej pory nie rozwiązany problem z nadpłynnością obrazu, więc odpada. Natomiast nowy model 55" 7906 ma matrycę 60Hz, a kolega ogląda bardzo dużo sportu, więc również odpada. Dla kolegi z tańszych modeli UHD 55" na matrycach 100Hz na chwilę obecną jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się Philips 55PUS6561, ewentualnie musiałby zwiększyć budżet do 4899 zł i kupić Sony 55X8509C.
Jeśli chodzi o mnie, to w kręgu moich zainteresowań są obecnie:
- Panas 58DX750,
- Samsung 55KS7000,
- Sony 55XD8505C.

Spokojnie tylko czekam na spadek cen, bo Euro już się skończyło i nie mam ciśnienia na zakup. TV zakupię najpóźniej w grudniu.
 

uwencjusz

New member
64.5" TCL U65S7906 - Specifications
Tu są dane i producent podaje 100Hz.

Model testowany 7806 też był na 100% na matrycy 100Hz, podobnie jak 58S7806. Test Pioneera pokazał obecność 100Hz.


Ja miałbym ogromną prośbę o jakieś linki do tej technologii pomiaru Pioneera albo też nazwę z angielskiego. Proszę nie traktować tego jako uszczypliwość czy też odbierać jako złośliwość. Po prostu ciężko jest mi cokolwiek na temat Testu Pioneera znaleźć w sieci. Po prostu ja, jak i pewnie większość użytkowników tego forum nie lubimy być robieni w tzw. balona, a ja dodatkowo dopóki nie zobaczę to nie uwierzę. Jak wiadomo w specyfikacji można różne bzdury napisać, nastomiast częstotliwość odświeżania matrycy można zmierzyć i z ogromną chęcią bym chciał się z tym testem Pioneera zapoznać.
Wspomnę tylko, że na wielu stronach można spotkać się z różnymi metodami pomiarowymi równie skutecznymi np w videotestach za pomocą kamery Benq SP2 w trybie Slow Motion. Więc ustalenie czy matryca jest 60Hz czy też 100Hz nie jest wielkim wyzwaniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo test nie występował w sieci, nie występuje i nie będzie występował.
Jest tylko na twardym dysku.
Zapraszam na pokaz.
 

markov10

New member
Przypominam sie kiki z pytaniami, bo zostaly zignorowane:

Gdzie dokladnie na stronie ktora wkleiles widac 100hz, bo nie widze nigdzie informacji o hz/refresh rate. Frame interpolation to nie refresh rate, sami o tym tam pisza.

Swoja droga, jest tam tez informacja, ze panele sa 8 bitowe - zapewniales we wczesniejszych postach, ze sa 10. Czyli co, wierzymy Tobie, tej stronie, czy producentowi, ktory napisac moze wszystko? Uwazasz ze test odswiezania z konkurencyjnego forum to bujda i jest niemiarodajny?
 

greg128

New member
Dzisiaj wymieniłem TCL 55s7906 na nowy egzemplarz. Ewidentnie poprzedni był uszkodzony. Twarze z bliska wyglądają w miarę normalnie. Generalnie na pierwszy rzut oka TV OK! Muszę przetestować tylko obrazy w ruchu. Ponawiam pytanie o matrycę: 50 czy 100 Hz. Mam kolejne 14 dni na zwrot w razie czego.
 

uwencjusz

New member
Właśnie ten model po recenzji nie jest wcale taki zły, gdybym miał jeszcze pewność co do matrycy 100Hz to już by pewnie stał u mnie w mieszkaniu. Wygląda na to, że jeśli chcesz mieć pewność musisz zamówić kalibracje i ktoś z odpowiednim przyrządem przyjedzie i sprawdzi.
 

raf2007

Member
Właśnie ten model po recenzji nie jest wcale taki zły, gdybym miał jeszcze pewność co do matrycy 100Hz to już by pewnie stał u mnie w mieszkaniu. Wygląda na to, że jeśli chcesz mieć pewność musisz zamówić kalibracje i ktoś z odpowiednim przyrządem przyjedzie i sprawdzi.

Ciekawe ile kosztuje profesjonalna kalibracja ?
 
Do góry