TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

karl4

New member
TCL seri s78 i s79 nie jest sprzedawany w Ikei, tylko modele budżetowe, nie bronie chińskiego producenta ale te nędzne wersje sprzedawane w Ikei mają w standardzie 5 lat gwarancji, obecnie żaden producent bezpłatnie nie daje takiej gwarancji,


A seria s79 ma naprawdę ładny obraz, nie ma wygaszania strefowego jednak ma 100hz i 10bit matryce dobre kąty i czerń, najlepiej ocenić na swoich plikach, bo co sklep to różne tv są różnie ustawione aby ukierunkować klienta na dany produkt ;)
 

pwil

New member
Jak ktos chce to moze sobie kupic tv TCLa w Ikei. Ich sprzet jest produkowany przez tego zacnego producenta.

To jest wiadome. Z daleka widać, że to zdecydowanie inna (niska) półka z oferty TCL/Thomsona. Widać wyraźnie dithering, matryca jakaś na oko 6-bit. Warte były kupna, gdy Ikea 46" model wyprzedawała po 1249pln w czasach, gdy 46" kosztowały >2kpln. Tym bardziej z 5 letnią gwarancją. Super TV dla Dziadka i Babci, żeby nie musieli wytężać wzroku oglądając wiadomości.

W ogóle to dziwi mnie, że ktoś to kupuje po standardowej cenie:
40" FHD 2399pln,
48" FHD 3299pln,
55" FHD 4199pln.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory TCL mają matrycę 8 bit i 10 bit.
Czego nie ma nawet w wysokich modelach innych firm.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Np. jakich modelach? Raczej większość ma 8bit +FRC lub 10 bit. Nie spotkałem się z innymi matrycami... To co teraz napisałeś "mija się z prawdą".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż proszę jeden model - jakiejkolwiek firmy wielkości 50" 4k z matrycą 120Hz i 10 bit za 2999 zł i 58" 4K z matrycą 120 Hz za 3399 zł z matrycą 10 bit. Czyli proszę o wskazanie dowolnego modelu dowolnej firmy o opisanych parametrach.
Proszę o pokazanie :
Panasonica
Sony
Samsunga
LG
Philipsa
Sharpa
Hitachi
JVC
inne....
 

uwencjusz

New member
Nadal czekamy na test s79 :)

Całkiem możliwe, że w tej cenie nie ma innych modeli z porównywalnymi bebechami. Poza tym, teoretycznie lepsze wyposażenie nie zawsze jest w rzeczywistości lepsze via zakurzone matryce Samsunga, nieudane wypusty panasa itp. O wielu takich niuansach mamy szansę dowiedzieć się dopiero właśnie w testach.
Problemem TCL jest m.in rozpoznawalność, a przez to też niewielka ilość testów. A jeśli już takie są, to są niestety wręcz skrajnie różne. To niestety sprawia, że wielu potencjalnych klientów woli dołożyć kilkaset złotych i mieć model znanego producenta o którym to jest w stanie wyczytać na necie więcej informacji.
 

fantomas

New member
Kupiłem TCL U65S7906 z kalibracją u Kikiego i po obejrzeniu kilku filmów 4K z Netflixa stwierdzam, że to był bardzo dobry wybór.
 

fantomas

New member
Miałem nie pisać /przez 10 lat obecności na forum tylko 7 postów/Podzielę się jednak wrażeniami poszukiwania telewizora do odtwarzania plików z dysku i oglądania Netflixa. Przed zakupem poszedłem z dyskiem i filmem Transformers 4-Wiek zagłady.2014. ( 4K UHD ) (2160p.) (x264 ) 24 GB i przetestowałem telewizory 4K a wynik:
1. Sony nie obsługiwany format pliku.
2. Panasonic całkowity miszmasz z plikami zanim znajdziesz właściwy trochę czasu upłynie, odtwarzanie OK.
3. Samsung odtwarzanie OK tylko ta cena.
4. Philips trochę problemów z katalogami odtwarzanie OK.
5. TLC szybko i sprawnie pokazał katalogi, pliki i materiały w katalogach i w początkowej scenie z wodospadem obraz taki sam jak w droższych /wg mojej oceny/ bardzo dobra współpraca z Netflixem, dlatego kupiłem TLC a różnicę w cenie przeznaczę na abonament Netflixa i browara.
 

uwencjusz

New member
Sam założyłem tu konto kilka lat temu gdy szukałem tv dla siostry, a teraz ta sama sytuacja mnie spotyka, więc ilość postów w kilkuletniej historii konta nie może być powodem do marginalizowania użytkownika. Podkreślę raz jeszcze.., problemem TCL jest mała rozpoznawalność przynajmniej wśród osób które są tylko "zwykłymi" użytkownikami TV. Na kilkadziesiąt osób z pracy czy też znajomych zapytanych o markę TCL nikt nie potrafił określić co to za twór. Ja do czasu odwiedzenia ponownie tego forum też tego nie wiedziałem. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, mam nadzieję, że TCL pójdzie śladem huawei, meizu czy też xiaomi. Jednak kiedy to nastąpi trudno powiedzieć. Ja gorąco im kibicuje, ale czy teraz kupując TV zdecyduje na TCL, tego jeszcze nie wiem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Należy pamiętać, że każda dodatkowa konkurencja wymuszana na aktualnych gigantach ruchy cenowe. Już w tym roku wielkie firmy obniżyły ceny startowe nowych produktów. Świetnym przykładem jest tu Panas 58DX750 czy Samsung 55/60 KS7000:) Konkurencja zawsze jest potrzebna, bo jak jest monopolista, to zawsze dyktuje ceny, a efekty konkurencji już widać. Tylko LG jakoś zaspał. Poza OLED oczywiście. Taki LED UH950 swoje kosztuje i nie każdy chce wydać tyle kasy na TV. Najniższy model SUHD UH7707 mimo wysokiej ceny jest zwyczajnie słaby na tle konkurencji w tej klasie cenowej. A nowe modele LG oznaczone jako UHD (bez znaczka SUHD) należy omijać szerokim łukiem z uwagi na kombinacje z matrycami - tzw. pseudo 4K (zaniżona faktycznie rozdzielczość).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG czy Samsung też był mało rozpoznawalny a rządził Sony i Panasonic.
TCL ma świetne produkty w klasie cenowej. Ci co kupili mogą potwierdzić.
A jak się nie podoba zawsze możesz wymienić na inny lub zwrócić.
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member
Uff. W końcu przebrnąłem przez cały ten temat tak z samej ciekawości. Nie będę pisał swoich wniosków bo i tak obecnie nie widzę sensu w kupowaniu dla siebie tv 4k do 60 cali (poniżej 80 cali przy moim pomieszczeniu ok 30mkw jest bez sensu). Poczekam jeszcze chwilę na ekstremalny spadek ceny oled fhd 55 cal. Mam za to inne pytania które zrodziły się po przeczytaniu tego wątku. 1. Co to znaczy "stać się niebieskim"? 2. Jak znaleźć sklep prowadzony przez "kiki"?
 

lavgz

New member
Napiszę jeszcze raz, gdyż mój poprzedni post został dziwnym trafem skasowany za rzekome wulgaryzmy (jedno ocenzurowane słowo na g).

Jeżeli chcecie oglądać efekt teatru i innych "drobnostek" (przecież to tani telewizor!) oraz żyć w ciągłej nadziei na nowy soft który ma być już za chwile (od grubo ponad 2 miesięcy), ten telewizor jest dla was.

Od kiedy mam ten sprzęt używałem go może 5h. A posiadam go już kilka ładnych miesięcy. Kupiłem full wypasiony-hiper-tv z matrycą 120Hz która pracuje gorzej niz 60-tka. Oglądanie czegokolwiek oprócz zdjęć na nim to dla mnie udręka, wymagającym użytkownikiem nie jestem, a wolę obejrzeć film na starym 15' laptopie. Nie dajcie się omamić hasłami "najlepszy w swojej cenie", 120Hz matrycy i innymi bajerami, bo ten sprzęt to na dzień dzisiejszy porażka.

Niedługo TV zapewne wyląduje na allegro, bo ileż można czekać na ten nieszczęsny soft, który (rzekomo) ma wszystko naprawić.
 

mygen

Member
Dla tych, którzy mają problem z sortowaniem alfabetycznym listy programów, używają modułu CAM. Dałem wyszukiwanie kanałów dla opcji kraj Finlandia i oto piękna lista tak jak wysyła dostawca. W tym przypadku MM.

Pzdr
 
Do góry