TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

sebek2006

New member
Wiadomo cos o nowym sofcie ? Zauwazylem ze moj tcl ma lekkie zrywy podczas ogladania i jest to troche irytujące. Nadmieniam ze mam wgrany nowy soft z funkcja "gra"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero dziś przywrócił się program do wczytywania zdjęć po zmianie serwera. Jutro ruszamy do pracy...
 

pwil

New member
Powinien... ja powinienem kupić tv sprawdzonego producenta i zapomnieć o problemach. Następnym razem tego błędu nie popełnie.

Od roku na co dzień mam do czynienia z trzema Samsungami 4K 55" (SRP 9199pln w momencie premiery) i do domu wybrałem jednak TCL-a 58". Cena wyszła podobna (Samsung w międzyczasie potaniał), a obraz lepszy na TCL, szerszy gamut kolorów, bardziej równomierne podświetlenie. Każdy z Samsungów, które samodzielnie rozpakowałem z kartonów ma nierówne podświetlenie. W TCL-u widać to wieczorem, przy słabym oświetleniu, a w Samsungach cały czas - również przy dziennym oświetleniu. Po przyzwyczajeniu się do obrazu TCL-a, 46" Philips (matryca IPS od LG, mój poprzedni TV, który oddałem rodzicom) i 42" LG (ich poprzedni TV) mają bardziej nierównomierne podświetlenie i ogólnie gorszy obraz, mniej soczyste kolory.

Samsungi mają fajne piloty (po 2szt na telewizor, jeden z żyroskopem, a jeden klasyczny), ale w domu używam pilota tylko do włączenia/wyłączenia TV (kablówka z dekoderem) i nie robi mi to różnicy.

SmartTV w Samsungach bawiłem się chwilę, a w TCL-u sprawdziłem, że jest i tylko z odtwarzacza NetFlix korzystam.
 

skarżysko

New member
@pwil to może jeszcze napisałbyś jak poradziłeś sobie i jak wyłączyłeś tzw. "efekt teatru" bo nie wieżę że Ci to nie przeszkadza w oglądaniu.
 

pwil

New member
@pwil to może jeszcze napisałbyś jak poradziłeś sobie i jak wyłączyłeś tzw. "efekt teatru" bo nie wieżę że Ci to nie przeszkadza w oglądaniu.

Efekt teatru mi nie przeszkadza. Przez dłuższy czas nie zaglądałem na forum, więc nie wiedziałem, ze powinno ;-) Kiedyś nie przeszkadzało mi nierównomierne podświetlenie w Samsungach (55HU6900), ale od kiedy zacząłem bardziej zwracać na to uwagę widzę to non-stop (w Samsungu).

Po zmianie softu nie robiłem fabrycznego resetu, a menu mam w języku angielskim (tak wolę, zboczenie zawodowe ;-)) i może jakieś niestandardowe ustawienia zostały z poprzedniej wersji softu (mam v436 zdaje się). Oglądam z dekodera UPC (w trybie 1080) po HDMI. Zmiana na predefiniowany tryb u na Movie (nie mam TV przed sobą, żeby sprawdzić dokładnie) zdaje się wyłącza upłynniacze obrazu, ale oglądam z włączonymi. Czasem oglądam teatr na żywo i może się przyzwyczaiłem ;-)



Aaaa, czy komuś zadziałał tryb 4:4:4 w 4K na TCL-u? W domu 4K z HTPC testowałem z integry Intela, a później nie sprawdzałem.

Samsungi w/w mają tylko 4:2:2/4:2:0 :( podobnie jak starszy LG 42" w FHD (max 4:2:2) i nie udało mi się mimo usilnych prób uzyskać więcej na karcie nVidii/AMD. Czerwony tekst na niebieskim tle i niebieski na czerwonym wyglądają jak VHS.


Miałem projektor i z doświadczenia wiem, że do oglądania z 4-5m najbardziej odpowiadałby mi 80" TV, a wszystko niżej to półśrodki. Max na co miałem budżet to tanie 65", a i tak nie byłby to TV docelowy. Przeczekam na tym TV (jak na 46" 2 lata), kupię jeszcze coś kolejnego na przeczekanie ok.65" za 3kpln, a dopiero później docelowe 80" (jeśli potanieją bliżej 5-8kpln).
 
Ostatnia edycja:

skarżysko

New member
Jakoś mało wierzę że człowiek który ma styczność i doświadczenie z lepszym sprzętem jest zadowolony z obrazu w tym TCLu. Ja jestem laik, mało oglądam TV, ale 3 letnie LG grało dużo lepiej niż ten TCL. I była ta różnica widoczna od pierwszego włączenia TV, nawet dla takiego kiepskiego oka jak moje. TCLa oddałem do sklepu kupiłem Sony 755 i różnice w wyświetlanym obrazie widać kolosalną na korzyść Sony. Dla mnie ten TCL zwyczajnie słabo gra, a efekt teatru i brak możliwości jego wyłączenia powinno z miejsca dyskwalifikować tego TCLa.
 

pwil

New member
Jakoś mało wierzę że człowiek który ma styczność i doświadczenie z lepszym sprzętem jest zadowolony z obrazu w tym TCLu. Ja jestem laik, mało oglądam TV, ale 3 letnie LG grało dużo lepiej niż ten TCL. I była ta różnica widoczna od pierwszego włączenia TV, nawet dla takiego kiepskiego oka jak moje. TCLa oddałem do sklepu kupiłem Sony 755 i różnice w wyświetlanym obrazie widać kolosalną na korzyść Sony. Dla mnie ten TCL zwyczajnie słabo gra, a efekt teatru i brak możliwości jego wyłączenia powinno z miejsca dyskwalifikować tego TCLa.

Z doświadczenia wiem, że jeśli kupiłbym najwyższy model najlepszego producenta, znalazłoby się trochę wad, a mając gorszy dzień, to nawet kilka dyskwalifikujących. Przykład - czy topowe modele mają podświetlenie bez PWM? Czy składowe subpiksele RGB są w kształcie ||| nie >>> ani <<<, które mają negatywny wpływ na obraz z PC z ClearType? Czy mają FreeSync? Czy mają najnowsze KODI (wszystko bez-KODI dyskwalifikuje z roli prawdziwego SmartTV)? Czy gamut pokrywa całe Rec. 2020? Czy ekran jest matowy?

A to podświetlenie w w/w Samsungach je dyskwalifikuje, ale trudno, takie wybrałem. Aha, i wszystkie mimo identycznych ustawień mają inną temperaturę barw.

Wszystko zależy od nastawienia. Jednego dnia niecałe 4s do setki dają mi masę frajdy i adrenaliny, a innego denerwuje mnie max moment obrotowy od 7000rpm do czerwonego pola... ;-)

Z nastawieniem, że to nie jest TV na całe życie, jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

Plazmy od zawsze dyskwalifikowało u mnie niestabilne świecenie (migotanie obrazu) w KAŻDYM MODELU BEZ WYJĄTKU.

Orientuje się ktoś, czy taki Sharp LC-90LE757E za 18kpln sprawuje się jak 55" za 5kpln, czy bardziej jak 55" za 10kpln?
 
Ostatnia edycja:

pwil

New member
Też kupiłem samochód przez internet... Teraz zrób sobie chip tuning "zdalnie". To samo co zdalna kalibracja... :D

Jeśli graty sa seryjne, to przy zachowaniu rozsądku można chipować flashując kostkę ROM z innego egzemplarza. Warunek taki, że ten wzorcowy musi być dobrze zestrojony na hamowni. Ludzie w 1.9TDI wymieniali same końcówki wtrysków, co dawało +35% i bez korekty programu jeżdżą bezproblemowo latami. Kiedyś bym się z tego śmiał, ale w międzyczasie poznałem wiele takich przypadków. W salonach aktualizacje softu robią bez "kalibracji".

Z tym, ze o ile w samochodzie 5KM różnicy efektu końcowego między egzemplarzami trudno zauważyć, to w przypadku monitorów stojących obok siebie nawet minimalne różnice miedzy egzemplarzami przeszkadzają. W przypadku TV jakieś niewielkie odchyły można zaakceptować, a i po najlepszej kalibracji w zastosowaniach niestudyjnych można trochę rozregulować pod własny gust.
 

pwil

New member
I za to lubię na na tym forum dział TV, zero wiedzy technicznej ale
co się uśmieje to moje :)

Monitory studyjne maja płasko (neutralnie) brzmieć. Kolumny do domu wraz z wzmacniaczem mają brzmieć przyjemnie. Jednemu bardziej odpowiada lampowe ciepło, a innemu tranzystorowe wysokie tony i wycofana średnica bardziej odpowiadają.

Odsłuchiwałem ze znajomym kolumny za 50kpln za parę i nikt wykresów nie oglądał. Nie miało znaczenia, czy w katalogu mają pasmo 22Hz-38kHz, czy węższe. Wystarczyło posłuchać. Te które brzmiały lepiej kupił. Za to zakup sprzętu do Studia wyglądał zupełnie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś liczy na super jakość w TV UHD w 55" w TV poniżej 4000 zł, to może mocno się rozczarować, no chyba, że ma niskie wymagania. Jeśli miałbym do dyspozycji budżet poniżej 4000 zł, to wolałbym kupić w 55" dobre FHD niż tanie UHD. Chcąc mieć porządny TV UHD w 55" trzeba mieć budżet przekraczający 5000 zł. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to polecam test w sklepie na własnym materiale i na kilku upatrzonych modelach.
 

uwencjusz

New member
a faktycznie jakoś nie zwróciłem wcześniej uwagi na tego Inexive..
Czy jest jakaś szansa na test tego wynalazku, czy warto sobie w ogóle głowę tym zawracać?
 
Do góry