TCL 50C809 - bax pixel (hot pixel)? Wymiana matrycy na gwarancji?

legómina

Member
Cześć Wszystkim,

dawno mnie tutaj nie było; pojawiłem się ponownie ponieważ mam problem z kupionym niedawno telewizorem TCL 50C809 (kupiony w MediaExpert).
W momencie rozpakowywania telewizora nie przyglądałem się zbyt intensywnie matrycy jednak po kilku dniach dostrzegłem jeden świecący na zielono pixel. Obejrzałem matrycę dokładniej i wydaje mi się, że jest jedynie 1 wadliwy piksel na całej matrycy. Inną niedoskonałością jaką dostrzegłem są delikatnie ciemniejsze rogi ekranu - w samych narożnikach wyświetlany obraz jest przyciemniony.

Teraz mam pytanie - czy opisane przeze mnie problemy kwalifikują się na wymianę matrycy na gwarancji? Prawdę mówiąc świecący na zielono piksel jest widoczny jedynie z bliska (nie jest dostrzegalny z odległości, z której oglądam TV) poza tym na niektórych tłach jest praktycznie niewidoczny (np. tło szare, brązowe, czarne). Cierpię jednak na efekt, że jak się coś dostrzeże to nie można już tego odzobaczyć :) Czy z czasem może pojawić się więcej tego typu bad/hot pikseli?
Jeśli nie podlega to pod naprawę gwarancyjną to czy macie doświadczenie ze zwrotami towaru zakupionego zdalnie (w MediaExpert)? Tj. telewizor kupiłem przez internet i mam jeszcze 9 dni na zwrot, jednak telewizor jest rozpakowany i normalnie z niego korzystam - czy mogę spakować go i odesłać bez podawania przyczyny (folii ochronnej na ekran już jednak nie nalepię bo ją zdarłem i wyrzuciłem do śmieci, jedyne co mogę zrobić to wsadzić w folę, obłożyć styropianem i wrzucić do pudła)?

Poradźcie co w mojej sytuacji byście zrobili? Liczę na jakieś pomysły/sugestie.

Pozdrawiam,
legómina
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego zrobiłeś zakup przez internet więc masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Naprawę gwarancyjną wybij sobie z głowy, więc jeżeli przeszkadza Ci ten bad pixel to po prostu oddaj go. Tv ma 50 cali więc nie jest to jakieś monstrum które by się nie zmieściło do samochodu osobowego, a w ME jest tak że możesz oddać go w każdym sklepie stacjonarnym. Folia nie będzie problemem... Ja oddawałem dwa tv i za pierwszym razem nie sprawdzali w ogóle nic a za drugim zobaczył tylko czy matryca cała i tyle...
 

tdk76

Member
zwrot rób ze względu na wadliwy piksel, ciemne rogi ekranu zależą od konkretnej sztuki będą bardziej lub mniej widoczne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest przyczyną do zwrotu, ale jeśli chcesz skorzystać z 14 dni od zakupu - to masz taką możliwość .
 

legómina

Member
Bardzo dziękuję za Wasze opinie. Telewizor oddałem (w terminie 14 dni od zakupu). Telewizor zawiozłem do sklepu ME, w sklepie sprawdzili czy matryca jest w całości, zrobili kilka zdjęć i zwrócili pieniądze. Szczerze to myślałem, że bardziej wnikliwie będą weryfikowali stan sprzętu i robili problemy.

Teraz szukam czegoś innego (w większym budżecie = OLED. Max 6000 zł). Nie wiem tylko czy czekać na premiery 2024 czy brać coś z zeszłego roku/sprzed 2 lat.
 

tdk76

Member
na premierę modele 24 będą miały ceny wywalone w kosmos i trzeba będzie poczekać na jakieś promocje min 4 miesiące, aż cena spadnie do akceptowalnej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 65 OLED TV.
Będzie extra jakość
Masz Philips 65oled 707 za 6500 zł
LG ,65 c31 za 6800 zł
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.

Każdy wart dopłaty od deklarowanej kwoty.
 
Do góry