Tcl 50c715

masiakk01

New member
Cześć. Przymierzam się do zakupu TCL 50c715 dla rodziców i z tego co widzę opinie o tym telewizorze na forum są podzielone.

Chciałbym więc zapytać czy w budżecie do 2000zł (obecnie za tyle można go dorwać) znajdzie się coś lepszego? Ja osobiście mam TCL EP660, z którego jestem zadowolony i czy ta opcja (Ep680) byłaby lepsza od c715?

Użytkowanie to głównie telewizja kablowa (głównie sport i filmy) + aplikacje typu YouTube, Netflix + ewentualnie od czasu do czasu podłączenie laptopa by coś z niego obejrzeć.

I ostatnie pytanie - cashback od TCL jeszcze działa czy już zakończyli promocję, ewentualnie czy jest szansa, że ją niedługo wznowią? Bo na stronie info, że była do końca lipca, natomiast w sklepach stacjonarnych nadal są informacje o tej promocji.
 

yaggar

New member
Czy komuś działa poprawnie w tym modelu Asystent Google?
Niby jest włączony, mikrofon działa, ale OK Google nie przechwytuje - telewizor nie monitoruje stale dźwięku i dopiero po użyciu ikonki mikrofonu zaczyna łapać dźwięk.
Podczas konfiguracji TV wybrałem obsługę za pomocą "Ok Google", ale w dalszym ciągu to nie działa.
 

Biskup

New member
Ile użytkowników tyle opinii... Jak to jest w końcu z tym 4k w 60fps? Klatkuje? Nie zostało to jakoś załatane? (pomijając, że to z tego co doczytałem sprawa typowo hardwareowa) Filmy (jakiekolwiek) na Netflixie też klatkują?
 

yaggar

New member
Ile użytkowników tyle opinii... Jak to jest w końcu z tym 4k w 60fps? Klatkuje? Nie zostało to jakoś załatane? (pomijając, że to z tego co doczytałem sprawa typowo hardwareowa) Filmy (jakiekolwiek) na Netflixie też klatkują?
4k w 60fps nie klatkują. 4k w 60fps w HDR - klatkują. Choć też nie wszystkie.
Na pewno zależy to od bitrate.
Popularny film "Costa Rica 4k" na YT w pełnej jakości klatkuje u mnie przez pierwsze 5-10 sekund - nie jest to straszne klatkowanie - ot nieco sobie przeskakuje, nie drazni zbyt mocno. Po tym okresie, gdy film jest zbuforowany, klatkowanie się mocno zmniejsza i jest już w miarę płynnie ze stracona klatką raz na kilka sekund.
Podobnie jest z filmikiem "Uzbekistan 8k HDR" - na początku jest to mocno widoczne, po zbuforowaniu leci już w miare OK, choć ze względo na wyższa jakość późniejsze klatkowanie zdarza się ciut częściej.

Generalnie zależy dużo od źródła - czasem trafisz tak, że klatkuje się co sekunde, dwie, zaś na innych filmikach tego nie zauważysz.
Nie ma też co ukrywać - nie ma jakichś wartościowych treści w HDR z 60FPS w 4K. Większośc filmów czy to na Netflixie, HBO czy Bluray kręci się wokół tych filmowych 24-25 klatek. Nie uważam więc, żeby to był duży minus.
 

Biskup

New member
Ok, ale o jakich tutaj materiałach mówimy? Neflix ma maksymalny bitrate chyba 15-20mbps. Są w ogóle jakieś powszechne materiały (filmy, seriale, usługa) które lecą w 4k 60fps z HDRem? Czy mówimy tylko o demówkach minutowych ważących po kilkanaście gigabajtów?
 

willi100

New member
Całkowicie nie techniczna informacja.
Jeśli ktoś jeszcze nie odebrał cashback to uczulam na trzymanie się terminów. Odrzucili mi wniosek ponieważ nie dotrzymałem 72 godzinnego terminu na dosłanie paragonu. Cwaniaki wysłali mi mejla z informacją o tym w piątek o 11. Akurat byłem oczywiście w pracy, weekend miałem wyjazdowy a email trafił do spamu więc jak się zorientowałem w poniedziałek o 15 to było za późno. Pisanie do nich nic nie dało, wszystko jest zgodne z regulaminem. Nie można również ponownie złożyć wniosku.
Niby lekko ale jednak utrudniają wypłatę. Z pewnością trochę takich osób jak trafi im się i będą parę złotych do przodu. Całe 300 złotych, interes życia. Czy to jest warte opinii? Wątpię, ale telewizor opchnęli. Ambasadora marki tym zagraniem to ze mnie nie zrobili. Wręcz przeciwnie.
 

KolejowyGłos

New member
Zapewne już było, ale jak z tym smużeniem i brakiem upłynniaczy ruchu? Czy aktualizacje są w stanie cokolwiek zmienić, czy do piłki nożnej, skoków narciarskich, sportów motorowych itd. definitywnie szukać czegoś innego?
 
Do góry