TCL 49P60 - czyli szczotkowane aluminium, moc najlepszych aplikacji, Największa pamięć dostępna ze wszystkich obecnych telewizorów z Androidem na rynk

AndKu

New member
ok, więc co polecasz ustawić na początek? Na ten czas wszystko powyłączałem.

Po przyjrzeniu się i próbie kilku ustawień kanały HD wyglądają ok, większość na plus, gdyby wszystkie tak odbierały nie miał bym zastrzeżeń.

Jeszcze pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć w menu dostępu do już podłączonego urządzenia do USB. Czy za każdym razem muszę je na nowo podłączyć by mieć dostęp do plików? ( nie sądzę)

Ps.

Oglądam właśnie tenis na Polsat HD, sygnał z kablówki osiedlowej. Tryb obrazu standard, wszystkie "bajery" wyłączone i jest bardzo dobrze. Inne ustawienia po za stadion i film, powodują widoczny "gosting" na niektórych tłach. Brak płynności widoczny tylko na piłce tenisowej, szczególnie w momencie gdy "leci na nas". Zbliżenia powtórki bez zastrzeżeń. Ciekawe na ile sygnał z dekodera Nc+ lub Polsatu był by lepszy.
Wieczorem kilka filmów i zdam relację.


USB powinno być widoczne razem z innymi złączami, niestety producent na to nie wpadł. Urządzenie podpięte do USB można później znaleźć w aplikacji Media Center.
Testowałem wczoraj na swoim tv. Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale mi rozłączał USB podczas korzystania z urządzenia i znikało całkowicie. Za kilka/kilkanaście minut pojawiał się komunikat że właśnie coś podpoiłem pod USB, a dysk był cały czas podpięty i nic z nim nie robiłem.
Także kolejny błąd do zgłoszenia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie działa bez problemów i inni piszą w drugim wątku, że też im działa wszystko bez problemów. Wygląda na to, że powinieneś reklamować sztukę.
Gdzie kupowałeś ?
Masz kalibrację ?
 

AndKu

New member
U mnie działa bez problemów i inni piszą w drugim wątku, że też im działa wszystko bez problemów. Wygląda na to, że powinieneś reklamować sztukę.
Gdzie kupowałeś ?
Masz kalibrację ?

Właśnie tak zrobiłem. W piątek rozmawiałem w sklepie o tych problemach i polecili mi zadzwonić na serwis TCL. Serwisant po opisie usterek stwierdził że to wada fabryczna i potrzebna jest wymiana płyty głównej. Na szczęście dogadałem się z obsługą w sklepie i w sobotę wymienili mi tv na inny egzemplarz. I w tym już egzemplarzu nie zaobserwowałem odłączania się dysku ani restartowanie telewizora. Na chwilę obecna jeszcze nie rozglądałem się za kalibracją bo po tym wadliwym egzemplarzu wstrzymam się na jakiś czas z wydawanie kasy na kalibrację aż się upewnię że tv jest całkowicie sprawny.
Telewizor kupiłem w sklepie Maxelektro w Łańcucie.
Mógłbyś mi podesłać jakieś ustawienia którymi mogę sam poprawić obraz zanim się nie zdecyduję na kalibrację ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie jest dużo opisów na amazon.de:

"W tym trybie, TCL przewyższa nawet mój OLED TV. Jeśli to nie jest obsługiwany, 4K i HDR10 są dalekie od normy, ale także oferuje 720p strumieniowego bardzo dobrą jakość obrazu."

"Najczarniejszy czarny podobny do Sony, który jest bardzo dobry"

"Nie ma chmur. Czas reakcji itp (dla graczy konsolowych znaczenie) Syn potwierdził również doskonale. Lepsze niż nasz droższy OLED LG..."

"Obraz jest naprawdę świetny."...

"Obraz jest po prostu super."

"W naszym przypadku U43P6046 TCL zastąpił stary (4 lata telewizor Panasonic). W porównaniu do tego, obraz znacznie bardziej kontrast i kolory wyglądają genialne."

https://www.amazon.de/product-review...&sortBy=recent

"Obrazy są ostre i wyraźne, czy z Blu-ray, czy kanały HD lub strumieniowe (Netflix), masz wspaniały obraz, kolory są jasne, wysoki kontrast, a jednocześnie absolutnie naturalne i ogólny obraz tak dobry, że czasami prawie 3D-like efekt.
Nawet konwencjonalna zawartości TV bez pełnej rozdzielczości HD osiągnąć imponującą jakość obrazu."

"Ale dźwięk jest bardzo dobry dla takiego małego telewizora: Zarówno basy i wysokie tony są wyważone i brzmi niezwykle jasne."
https://www.amazon.de/gp/product/B06...pf_rd_i=761254
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
poprosze o info, jakie formaty obrazu (kontenery, rozszerzenia) oraz jaka max rozdzielczosc filmow odtwarza ten TV po podlaczeniu dysku zewn. pod USB.
 

soundboy

New member
Witam, jak mam odtworzyc film z usb na tym telewizorze?
Podlaczam pendrive, jest podswietlony ale nic nie wyskakuje na telewizorze, a w menu nie moge nigdzie znalezc zrodla usb.
 
Do góry