TCL 43P735 na Netflix przed zmianą sceny zmienia jasność ekranu

Kixec

New member
Oglądając film na Netflixie tv przed zmianą sceny zmienia jasność ekranu (albo rozjaśnia albo przyciemnia tak aby dostosować do następnego ujęcia). Żeby to działo się równocześnie ze zmianą sceny to okej ale to dzieje się sekundę przed co jest mega denerwujące. Sprawdzałem różne filmy i we wszystkich jest to samo, mniej lub bardziej ale to samo. Jest jakiś sposób na to? Mając uruchomioną apkę netflixa ustawienia obrazu są dość mocno okrojone... Resetowałem ustawienia obrazu. Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było, może była jakaś aktualizacja aplikacji? Ktoś z Was też tak ma? Na YouTubie takie coś nie występuje.
 

Kixec

New member
Poprawiałem tylko ustawienia, których jest w sumie niewiele, dopiero jak zobaczyłem te super "efekty". Jak mam włączonego Netflixa to te ustawienia obrazu są dość mocno okrojone, nie ma nic o HDR czy Dolby Vision, przypuszczam, że to aplikacja dostosowuje wszystko i przez nią tak się dzieje :( ale po prostu nie da się oglądać jak co chwila wali po oczach jasność.
 

gojar

Member
Czasem pomaga przełączenie w opcjach na szybki start a następnie wyłączenie i włączenie TV z pilota, taką poradę znalazłem na FB. U mnie po takim zabiegu jest ok. Ale ja mam 43c735 soft v496
 

Kixec

New member
Czasem pomaga przełączenie w opcjach na szybki start a następnie wyłączenie i włączenie TV z pilota, taką poradę znalazłem na FB. U mnie po takim zabiegu jest ok. Ale ja mam 43c735 soft v496
Kto by pomyślał, że opcja szybkiego startu może wpłynąć na takie coś... Dzięki wielkie, tv już nie wariuje :)
 
Do góry