Tannoy do Yamahy a moze cos innego ?

Artur_id

New member
Jakiś czas temu wybierałem zestaw kina domowego i wybór padł na aplituner Yamahy i głośniki Tannoy F4. Zestawu jednak nie kupiłem.
Teraz znowu wybieram i znowu padło na Yamahe model RX-V663 (chciałem sprzet na lata) i teraz pytanie jakie głosniki czy zostać przy Tannoyach czy może obecnie są równie ciekawe propozycje, jakie ?
Sprzet będzie w pokoju 25m, zestaw do kina 70% muzyka 30%, muzyka to spokojny rock, blues, czasami klasyczna, zasoby porfela to ok. 2k (tyle na glosniki) i miały by być to na poczatek 2 fronty i centralny potem doszedłby subwoofer.
Czy możecie coś ciekawego polecić ?

Przeczytałem wątek o zestawie Jamo S 606, opinie są bardzo pozytywne ....może taki zestaw byłby dobrym rozwiązaniem ?
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
weż pod uwagę magnaty Quantum, poczytaj na stronach audiostereo, z yamahą zgrają sie bardzo dobrze, ludzie mający te kolumny chwalą je i nie widać aby ktokolwiek chciałby się ich pozbyć. Kosztuja teraz ok 3/5 ceny węjscia na rynek, od zasobności portfela wybiera się model im wyższy tym godniejszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym przy takim ustawieniu ilości korzystania z kina - kupił właśnie Jamo 606. O ceny pytaj blackninja na priw.
Ci którzy kupili do Yamahy 663 są zachwyceni.
 

Artur_id

New member
Dzięki za rady obydwie są interesujące.
Po radach i opiniach widać że Jamo teraz dobrze brzmi a przynajmniej wystarczająco aby się skusić. Chyba kiedyś tannoy byłby zdecydowanym faworytem.
Nie jestem jakimś znawcą dzwięku ale lubiłem słyszeć szczegóły no ale słuch u mnie pewnie już nie ten :) więc problemu nie będzie.
Jeszcze pozostaje mi pokazać gdzies kolumny mojej połowie bo przecież musi to pasować do pokoju a potem będe pytał o cenę no i oczywiście cały czas studiował inne rady.
 

Artur_id

New member
blackninja napisał:
Klasyczna to raczej Tannoy Mercury F4 i reszta zestawu.
Wcześniej właśnie o tych kolumnach myślałem a klasycznej może bardzo dużo nie będzie ale trochę na pewno ...czy Jamo sobie nie poradzą z klasyczną i czy Tannoy w filmach da sobie radę ?
 
Do góry