Tannoy DC6T jakość wykonania

Witam,

Z wiązku że ceny znowu w UK spadły na te głośniki (250 funtów za parę) znowu mnie korci żeby je kupić. Mam pytanie odnośnie jakości budowy tych kolumn. Będąc w sklepie zauważyłem że w wystawowych modelach krawędzie obudowy były pościerane, poodgniecane i generalnie farba poschodziła. Były też odbarwienia na górze i odpryski. To samo się dotyczy podstawkowych DC6T które stały na półce. Zdaję sobie sprawę że mogą być bardziej przetyrane niż w domu zwłaszcza że kolumny innych marek też miały np okleinę odchodzącą od obudowy, dlatego chciałbym się spytać zwłaszcza użytkowników głośników Tannoy jak to się ma w praktyce. Czy są podatne na tego typu zniszczenia?

Wiem że pytanie nietypowe bo dźwięk to podstawa, ale nie chciałbym mieć super grających kolumn wyglądających jakby przeszły wiele w swoim życiu. Mam w domu dwulatka który nie raz interesował się obecnymi Oli 40, ale póki co żadnych zniszczeń nie zanotowałem i jeśli chodzi o jakość budowy Roth to pełen szacun.
 

sentyzibi

Well-known member
Witam. Ja swoje kolumny głośnikowe Tannoy Mercury mam trzy lata i choć to seria z niższej półki niż Revolution DC6T, to ich jakość wykonania jest moim zdaniem bardzo dobra. Stan kolumn w dalszym ciągu jest idealny. Żadnych śladów użytkowania. Pewnie więc te w sklepie stoją już bardzo długo i może trochę nimi poniewierają ( często przestawiają, przenoszą bez należytej ostrożności, używają nieodpowiednich środków i sprzętu do utrzymania czystości, itp. ).

Czytałem kiedyś, gdzieś... chyba na Ich ( Tannoy'a ) stronie na " twarzoksiążce", że jakość obudowy ma dla nich ogromne znaczenie i dlatego "skrzynki" do głośników robią w ( jak to określili ) najlepszym do tego miejscu na świecie, czyli w Polsce. Nie pamiętam tylko, czy do wszystkich modeli, czy tylko do tych najdroższych
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
DC6T są wykonane w okleinie naturalnej. Jest to bardziej szlachetny materiał i ładniejszy, ale i za razem łatwiej go uszkodzić i jest bardziej podatny na wycieranie. Jednak o to bym się nie martwił. W warunkach domowych jak będzie o nie dbał nie będzie problemu. Te w sklepie pewnie były po wypożyczeniach i dlatego były zniszczone.
 

pilot102

New member
O jakość tych kolumn nie masz się co martwić. Posiadam DC6T SE i po 1.5 roku użytkowania wyglądają jak nowe (obudowa jest prawdopodobnie ta sama, tyle że inne "nogi"), i proponuje ci zastanowić się nad SE, bo cena też jest całkiem dobra.
 

woytaski

New member
Bez reklam
W tych Tanoyach nie podoba mi się zupełnie wykończenie.
Kanciaste krawędzie sprzyjają tego typu uszkodzeniom, ale w domu nie powinieneś się o to w ogóle martwić.
 
Do góry