Tannoy DC6T (5.1) opinie, porady, pomoc w wyborze amplitunera

pilot102

New member
Witam

Po długich poszukiwaniach najprawdopodobniej zdecydowałem się na Tannoy DC6T+DC4LCR+DC4+sub1001.
Jeżeli ktoś z czystym sumieniem może polecic mi coś lepszego proszę się nie krępować (w granicach rozsądku oczywiście).

Ale do sedna. Jaki amplituner do tego zestawu?
Myślałem nad Marantz SR5008/6008, Denon AVR X2000/3000
W niedalekiej przyszłości chciałbym stworzyć stero.
Za wszelkie porady dziękuję.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jakiej muzyki słuchasz i jaki metraż? Tannoy robi porządne kolumny. Tego modelu niestety nie miałem okazji odsłuchiwać. Z amplitunerów min. z Denona X3000, z Marantza możesz rozważyć 6007 - jest to końcówka poprzedniej serii sprzedawana w dobrych cenach lub jeśli budżet pozwana 6008.
 

pilot102

New member
Metraż znaczenia nie ma, gdyż planowana przeprowadzka (dostosuję pomieszczenie do kolumn, a nie odwrotnie:), w tym momencie jest ok 30m.
Co do muzyki to przewżnie rap, klasyka i jazz.
A pies pogrzebany wlaśnie tu, przez kolumny prawie zbankrutuję, myślałem że będzie dało się coś na ampli zaosczędzić.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fajne kolumny i szkoda podłączyć do nich słabszego jakościowo od ich samych. X3000 i SR6008 to takie przysłowiowe minimu. Napisz mi na priva cenki jakie dostałeś zobaczymy czy uda się zrobić coś z ceną kolumn, może wtedy będzie nas stać na lepszy amplituner.
 

pilot102

New member
A może by tak X4000, albo coś HK?
Na X4000 jest już całkiem przyzwoita cena, tylko czy opłaca się tak szaleć?
I czy znacząco się różni od X3000?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli HK to avr370, ale generalnie to niższa półka od X4000. Wydaje mi się, że lepiej kupić X3000 i do niego dokupić wzmacniacz stereo i go podłączyć pod pre-out w amplitunerze. Do kina X3000 wystarczy szczególnie, że jak podłączysz wzmacniacz on będzie napędzał fronty. (jako końcówka mocy). Chyba, że nie zamierzasz kupować wzmacniacza to jest sens inwestować w X4000. Tylko pamiętaj, że amplituner kd zawsze w stereo zagra gorzej niż przyzwoity wzmacniacz.
 
Do góry