Tannoy DC4T Denon DRA-F109 - zagra ?

osz

New member
Drodzy forumowicze, mam pytanie do zestawu jak w temacie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub uwagi co do takiej konfiguracji ?
Zestaw chcę używać głównie do TV (optyczne) i w przyszłości rozbudować o odtwarzacz sieciowy DNP-F109 tak żeby móc korzystać z flac, mp3 i internetowego radia.

Słucham wszystkiego, choć najmniej ostrego rocka. Nie gram głośno i ostro, wolę wieczorem posłuchać dobrze i nie głośno, w dobrej jakości, choć czasem chciałbym "przywalić" na domówce :)
Czasem słucham na słuchawkach. Pokój 20 m2 (3,5m x 5,5m) na krótszej ścianie kolumny po drugiej stronie sofa, wszystko raczej symetrycznie ustawione, bez przeszkód.

Kolumny wybitnie mi pasują rozmiarem, w drugiej kolejności, a może przede wszystkim kolor kolumn espresso, natomiast denon srebrny, ponieważ kolor, to warunek konieczny aby otrzymać zgodę na zakup od drugiej osoby decyzyjnej w domu :)

Wszystko widziałem ale nie słuchałem, za czym uda mi się jakiegoś sprzedawcę namówić na odsłuch, to chciałbym znać opinie i propozycje.
Mój budżet to około 3500 zł, czym mniej tym lepiej bo jednak mam czas na muzykę tylko w weekendy.
Proszę o poradę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę za słaby ten Denon to takich kolumn. Z Tannoy-a słuchałem niższy model Mercury V4. Miały fajny ciepły basik, nie za szybki i przyjemne wysokie tony. DC4T do spokojnego wieczornego grania ok, ale na domówce to nimi nie przywalisz :)
 

osz

New member
Przy kolumnach ze względu na wizualne i wymiarowe parametry będę się raczej upierał, no chyba, że DC6T ale to już kosmos pieniądze.
Z domówką mnie zmartwiłeś :(
Jeśli chodzi o wzmacniacze z wejściem optycznym, to Marantz PM6005 byłby już ok ?? wiem, że 1,5tys zł poza budżetem, może coś tańszego...muszę znaleźć jakieś optimum, bo już tyle się oczytałem forów, że jestem głupszy niż tydzień temu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Marantz już zdecydowanie lepiej. Może jeszcze Advance Acoustic X-i60.

edit. A sorry miał byś srebrny, więc ten AA odpada. Ale może pokaż go żonie bo jest ładny:)
 

osz

New member
Czytam o nim, cena ok, kolor to już poważna sprawa :( rozumiem, żę AA zgra się z Tannoyami DC4T?

Gdzie taki zestaw posłuchać na podkarpaciu albo małopolsce, to chyba już pytanie bez odpowiedzi, bo słabe te salony audio u nas.

Czy jest jeszcze ktoś kto mógłby mi poradzić coś w sprawie moim planów ? Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze jedna opcja ,chociaż dość rzadko polecana na tym forum - wzmacniacz Onkyo A5VL jest to bardzo dobrze brzmiące urządzenie o znakomitej budowie wyposażony w wewnętrzny przetwornik c/a ,do kompletu jest dedykowany jeszcze lepszy odtwarzacz CD/SACD .Miałem okazję słuchać tego zestawu z kolumnami Kef i trudno było przyczepić się do czegokolwiek
 

realmadryt23

New member
Przy kolumnach ze względu na wizualne i wymiarowe parametry będę się raczej upierał, no chyba, że DC6T ale to już kosmos pieniądze.
Z domówką mnie zmartwiłeś :(
Jeśli chodzi o wzmacniacze z wejściem optycznym, to Marantz PM6005 byłby już ok ?? wiem, że 1,5tys zł poza budżetem, może coś tańszego...muszę znaleźć jakieś optimum, bo już tyle się oczytałem forów, że jestem głupszy niż tydzień temu.

dc6t to mistrzostwo,ja mialem revolution signature dc6t I gralu bosko z marantzem pearl lite.proponowal bym zamienic te dc4t na mercury v4,sa mocniejsze ale brzydsze:-(
 
Do góry