Tannoy 7.4 roksan K3

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam.

Zostałem posiadaczem Roksana K3.
I tutaj mam problem.. Bas znikł.. Wtf..?
Wszystko podłączone poprawnie. Basu na onkyo mialem pod dostatkiem o co chodzi?
 

mors111

Active member
Bez reklam
aż dziwne , bo na testach piszą ,że ma "zdrowy bass"

jesteś pewien , że wszystko dobrze podłączyłeś ?

swoją drogą Onkyo zawsze było chwalone za dość mocny Bass
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wszystko jest dobrze podłączone. Bas jest ale jego obszerność jest znikoma. Czuc kontrole przestrzen dotąd niespotykana ale jakby bas byl na - 2.

Czy jestvon na tyle neutralny na basie i glosniki tak bardzo maja spadek na basie ze tylko duza jego dawka odpowiednio je napedza?
 

mors111

Active member
Bez reklam
może "ten typ tak ma" , ma swoją moc i nie chce jej podawać przy cichym/normalnym słuchaniu , stąd i dynamika słaba
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy jestvon na tyle neutralny na basie i glosniki tak bardzo maja spadek na basie ze tylko duza jego dawka odpowiednio je napedza?

Zakładając ,że wzmacniacz jest całkowicie sprawny to teoretycznie jest możliwa taka sytuacja .Miałem na testach ostatnio wzmacniacz Onkyo A 9110 ,tam z basem była podobna sytuacja - był lepiej skupiony ,szybszy ale porównując go do tego z amplitunera AV (bo miałem taką możliwość) nie schodził tak nisko i ogólnie jego ilość wydawała się mniejsza ,co przy niektórych nagraniach dawało efekt zbyt szczupłego dźwięku
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Przemo77 jest dokładnie tak jak opisałeś.
Mialem basu wiecrej moze byl nniej kontrolowany ale ta muzyka byla milsza dla ucha i jakby cieplejsza.. Obecnie rozdzielczosc i stereofonia znacznie sis polepszyla ale bas sie uaktywnia przy wiekszej głośności. Inne glosniki lub sub cos zmieni.?tzn wzniesie wiecej ciepla?
 
Do góry