Tanie surround'y na ścianę do KD 5.1

axl2

Member
Cześć,

Aktualny mój zestaw to fronty Klipsch F2 + sub JBL e150p/230. Chciałbym do tego dokupić centralny Klipsch C1 i jakieś surroundy na tył. Nie za bardzo widzą mi się na tyle klipsche B2 bo są dość duże i nawet w używce do tanich nie należą. Myślę że jak zamontuję coś innej marki to się zbytnio nie pogryzie :razz: to co rzuciło mi się w oczy do ok 300zł:

1) Magnat Monitor Supreme 102
2) Magnat Needle Alu Sat
3) kuszą mnie też takie dziwne wharfedale wh-2

Doradzicie za czym w takiej sytuacji się rozglądać? nie chce szaleć finansowo bo to tylko surroundy na metrażu ok 20m2. Amp Yamaha rx-v673

Dzięki za pomoc
 

mors111

Active member
Bez reklam
ale trafiłeś do mnie :)

mam zestaw 1 jak i 3, oczywiście w innych pomieszczeniach

bardziej jako surrand pasują mi WH-2 , to takie dipole , wg mnie ładniejszy dźwięk i idealnie przylegają do ściany ( wiszą na niej bezpośrednio ) , bas mimo małej obudowy jakby większy ( 2x10xm basiki w zamkniętej obudowie )

na piętrze mam Supreme 102 , też jak na małe kolumienku uzupełniające kino całkiem nieźle sobie radzą , u mnie stoją na komodach więc łatwo mogę je skierować w dowolnym kierunku , wg producenta mają pasmo od 42hz , ale zapomnij o tym , moze będzie to 60-70hz

WH-2 mają od 80hz i tu zapewne tyle jest

jak dla mnie łagodniej grają WH , Supreme bardziej krzykliwie i one może bardziej będą pasować do Klipsch i będą też mocniejsze ( takie jest moje odczucie )
 

axl2

Member
Super, dzięki za opinie rozejrzeć się mocnej za tymi magnatami. W sumie nawet nowe nie są drogie. Wcześniej mi wisiały jamo s60sur ale wtedy miałem cały kpl z jamo i powiem szczerze jak na taki gabaryt to szału nie było. Wiem że to surround i zawsze będą cichsze ale nie widzę sensu tak dużych kolumn z tyłu jak grają tak słabo. Chyba że się mylę?
 

dmk84

New member
Ostatnio zamienilem shadowy 203 z racji ich wielkosci na supreme 102 i jak na swoje gabaryty naprawde daja rade a przy tym sa dwa razy mniejsze
 

axl2

Member
To mnie utwierdziliście przy magnacie 102 a jeszcze takie pytanie odnośnie centralnego. W tych samych pieniądzach jest klipsch c-1 i klipsch sc-1. Wielkość obu taka sama, parametry nas papierze praktycznie też te sam. Czy one różnicą jest tylko kształtem? Nie wiem który kupić, c1 jest z serii moich frontów więc chyba lepiej jego brać?

Oglądam jeszcze kpl tytułów z centralnym jamo s420 w śmiesznych pieniądzach. Surroundy dużo mniejsze od magnata 102 a efektywność nie jest wcale taka niższa. Pchać się w to czy zostać magnat + central klipsch?

https://www.olx.pl/oferta/glosniki-jamo-s-420-CID99-IDHFEph.html
 
Ostatnia edycja:

axl2

Member
W końcu kupiłem bipolarne onkyo SKR-305 i jestem zadowolony :) grają czysto i ładnie się komponują na ścianie. Dzięki za pomoc
 
Do góry