tanie, popularne 32'... który?? błagam...

ryjek1975

New member
Witam,

Bardzo proszę o pomoc bo już mam taki mętlik w ciasnej główce, że w życiu się nie zdecyduję...
Byłem w 15 sklepach - w każdym "doradca" mówi co innego, śmiejąc się z tego co powiedział poprzednik...
Znalazłem to forum - rozczytuję się od kilku dni... ale nadal nie wiele wiem...

Zatem, być może skuteczne okaże się rozwiązanie najprostsze: Otóż...

Muszę kupić 32 LCD - niestety będzie to jeden z tańszych... po wielu selekcjach zostały następujące modele:

- LG RZ 32 LZ 50
- LG RZ 32 LZ 55
- LG 32 LX R2
- Samsung LE 32 R 51 B
- Samsung LE 32 T 51 B
- Sharp LC 32 P50
- Daewoo 3212 DLP
- Grundig 32 LXW 82-7515 Amira

No i odwieczne pytanie... KTÓRY????

A może jeszcze inny w cenie do 4600 zł????

Telewizor będzie używany do oglądania kablówki (UPC), do podłączenia komputera i do DVD...
Chciałbym oczywiście, żeby był dostosowany do HDTV... ale nie mam pojęcia jak zebrać do kupy te informacje o filtrach grzebieniowych, XDenginach, łączach DNO, Pipach i innych tego typu ulepszeniach...

Kiedyś się kupowało TV i na 10 lat z głowy... a teraz nawet nie da się wybrać :)

Bardzo proszę o pomoc... szczególnie istotny jest jak najlepszy obraz z kablówki i .... niestety cena.

Czy ktoś z Was będzie łaskaw za mnie pomyśleć i wskazać - jego zdaniem - najbrdziej odpowiedni model o tych warunkach?
 

ryjek1975

New member
Aha... i bardzo proszę nie myśleć, że jestem leniwy i nie chce mi się poszukać... przeryłem to forum do dna... i chyba dlatego nie mogę się na nic zdecydować, bo gdyby nie ten natłok informacji to pewnie poszedłbym do sklepu i kupił taki, który akurat miał najładniejszy obraz... ale po przeczytaniu forum wiem, że obraz w sklepie to najmniej istotna rzecz... help..
 

dagelf

New member
Moim zdaniem (a inni uzytkownicy na pewno to potwierdzą) w wymienionej przez ciebie cenie najlepszą jakość obrazu będzie miał Panasonic TX32LX50. Kupisz go w sklepach internetowych poniżej 5 tys. Bedzie lepszy od wszystkich które wymieniłeś. Pozdrawiam
 

ryjek1975

New member
PO sprawdzeniu - rzeczywiście w zasięgu. Dzięki za opinię... zauważyłem w opisie że ma 14 ms odświeżanie... czy to wystarczy? Podobno jest duża róznica jesli jest 8 ms (a tyle ma jeden z LG i z Samsungów wymienionych powyżej...)
 

asek22

New member
Przygladnij sie jeszcze samsungowi 32r51. Uzywam ten TV od prawie 4 miesiacy i z DvD , PC rewelacja, na zwyklej antenie moze byc, z kablowka tez radzi sobie dobrze.Tylko szkoda ze ma 1PIP :/
 

ryjek1975

New member
asek22 napisał:
Przygladnij sie jeszcze samsungowi 32r51. Uzywam ten TV od prawie 4 miesiacy i z DvD , PC rewelacja, na zwyklej antenie moze byc, z kablowka tez radzi sobie dobrze.Tylko szkoda ze ma 1PIP :/

No właśnie się przyglądam, tylko że jeden facio w sklepie mnie półgodziny przkonywał, że jesli w tej cenie to lepiej LG LX2R (matryca 8ms, podczas gdy ten samsung ma 16... - różnie się w opisach czyta, ale facet byl tego pewiem - nawet przynosił mi jakieś wydruki ze stron producenta... i rzeczywicie producent się przy tym samsungu nie chwali że matryca szybsza... - a zdaniem facia - jeśli się nie chwali to znaczy, że matryca ma 16 ms).
 

krzycho1977

New member
Bylem dzisiaj w sklepie i sposrod wszystkich modeli ktore wymieniles samsung le32r51b dawal rade na tym samym programie, nie wiem moze to moje osobiste odczucie ale samsung jako jedyny miał czarne kolory pozostale LCD raczej fioletowe i obraz w miare OK. Moj znajomy ma ten model i jest bardzo zadowolony ale moze dlatego ze nie mial mozliwosci porownania z innym LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nigdy nie będziesz miał pewności ,że u Ciebie ten wybranay zagra najlepiej.Nie wspominam czasu i pieniędzy które wydałeś podczas poszukiwania
Jeden pokaz w domu i wszystko wygląda prościej i masz zdecydowanie więcej pewności ,że ktoś nie naopowiadał Ci ........
Jeśli masz wątpliwości to sprawdź:
Panasonic Lx 50
Sharp P 55
Samsung R 51
LG LX1
I to sąsiad będzie Ciebie podpytywał czy dobrze wybrał.
Koniecznie opisz wrażenia.
pozdrawiam
 

ryjek1975

New member
Dzięki za odpowiedź. Wysłałem Ci maila na podany w sygnaturze adres dot. prezentacji w domu.

Cieszy mnie w sumie to, że poszczególne polecane modele w kilku postach się powtarzają - co znacznie mi ułatwia wybór. Prezentacja w domu byłaby rozwiązaniem idealnym, jednak nie wyobrażam sobie jak to ma wygladać.

Czy to jest przyjęta praktyka, że sprzedawca przyjeżdża do mnie do domu i prezentuje wybrane modele telewizorów???? Jak to działa? Czy jest to odpłatne? Wprawdzie nie pytałem o możliwość takiej prezentacji w sklepach, w których byłem, ale nie przypuszczam, żeby ktoś się zgodził na taki układ.
 

ryjek1975

New member
A jeszcze się zapytam, bo może to jest rozwiązanie. Wynalazłem dzisiaj na allegro:

Sharp LC P 50

Ma taki opis:

Panoramiczny telewizor LCD 32'' 16:9
Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i zgodności obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready
Pierwsza na świecie matryca dopasowana rozdzielczością do sygnału PAL
Panel LCD TFT Advanced Super View & Black nowej generacji o rozdzielczości 960x540, wyświetlający obraz tv i video bez zniekształceń
Elegancka stylistyka oraz bezkonkurencyjna wydajność
Cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu - Quick Shot Processor
Jasność 450 cd/m2
Wysoki kontrast 800:1

Czy to może być prawda? Taka mała rozdzielczość powoduje, że prawdopodobnie obraz z kablówki jest lepszy niż w telewizorach o wyższej rozdzielczości, ale jak to możliwe, żeby ten telewizor był HD-ready?

ktoś ma jakiś pomysł?
 

gabor

New member
32"

Witam. Panasonic TX-32LX50 ma być oferowany w halach MAKRO od 28.03.2006, czyli od najbliższego wtorku, w cenie 3988 PLN. Przynajmniej taką cenę podają w swojej najnowszej gazetce reklamowej. A więc jak kogoś to interesuje, może sprawdzić. Cena oczywiście brutto /netto - 3269/.
 

helper

New member
Cześć!

Korzystam z 32P50 od sierpnia zeszłego roku.
To, że matryca PAL (960 x 540) jest HD Ready jest tak samo racjonalne, jak HD Ready w przypadku matrycy WXGA (1366 x 768). Różnica polega na sposobie skalowania obrazu HD.
Wbrew pozorom radzi sobie wyśmienicie.
Oczywiście nigdy nie będzie to jakość full HD, bo taką zapewni tylko matryca full HD.
Korzystam w 95% z sygnału PAL i w 5% z "sygnału HD" oglądając filmy z komputera. Natomiast zupełnie nie korzystam z "sygnału o rozdzielczoci WXGA", który mógłbym oglądać bez skalowania i zakłóceń.
Na forum na temat matrycy PAL wypowiadają się jednak często osoby, które nie widziały P50 we współpracy z sygnałem HD, np. kolega Fatman.
 

dagelf

New member
ryjek1975 napisał:
PO sprawdzeniu - rzeczywiście w zasięgu. Dzięki za opinię... zauważyłem w opisie że ma 14 ms odświeżanie... czy to wystarczy? Podobno jest duża róznica jesli jest 8 ms (a tyle ma jeden z LG i z Samsungów wymienionych powyżej...)
Z tego co czytalem na tym forum, to nie powinieneś się przejmować bo różni producenci podają czas ten pomiędzy przejsciem od szarosci do szarości - tak chocby Samsung i stad jego 8 ms a inni - jak Panasonic - od czerni do bieli i znow do czerni - stad tez 14 ms. W tej drugiej metodzie od Panasonica szybsze jest chyba tylko JVC z 12 ms.
 

mart

New member
Witam,

kupiłem kilka dni temu Sharpa P 55 i jestem super zadowolony. Mogę potwierdzić to co napisał helper- po podłączeniu komputera i puszczeniu filmu w 1080i obraz jest bardzo dobry. No i kablówka , mimo niezbyt silnego sygnału , odbiera dobrze.
 

ryjek1975

New member
Bardzo mnie zainteresowała ta oferta z Makro - bardzo tani ten Panasonic. Pojechałem dzisiaj na zakupy do marketu i jak raz stała cala galeria tych tanich modeli i między innymi obok siebie stały: ten Panasonic LX 50 i Samsung R 51 B - wzystko na jednym sygnale z kablówki. Dużo lepszy obraz miał Samsung. Obraz był bardzo dobry, podczas gdy w Panasonic trochę cieniował. zażyczyłem sobie podmianę kabli z jednego do drugiego i po zamianie nadal lepszy obraz miał Samsung. Zacząłem grzebać w ustawieniach ale niewiele z Panasonica można bylo wyciągnąć.
Teraz już kompletnie nie wiem co robić. Z jednej strony Panasonic bylby bardzo tani (z Makro) a z drugiej bedzie mnie bolała ta róznica obrazu.
 

krzycho1977

New member
witam
jak juz wybierzesz dla siebie jakis LCD to daj znac jak sie sprawuje. ja mam podobny problem chodze ciagle i szukam a kazdy mowi cos innego. a co do samsunga r51b to mam podobną opinie jak TY bylem widzialem i porownywalem w sklepie i wydawal mi sie najbardziej ok. nie jestem jednak do konca przekonany co do zakupu tej marki.
pozdrawiam
 

iw1

New member
Panasonic TX32LX50 w Makro (w ofercie od 28.03.2006) za 3988 (cena z Vat-em).
Warto kupić?
Poradźcie

Pozdrawiam
 

ryjek1975

New member
A.. cholera bylem dzisiaj jeszcze w innym sklepie i już nie było różnicy w obrazie między panasonikiem a samsungiem.... tak samo beznadziejny był w obu:)

przekonajcie mnie prosze ze warto kupic panasonica lx50 - to we wtorek rano pojade do makro i go kupie.... mam juz dosyc szczerze mowiac...
 
Do góry