Tanie kolumny 5.0 + amplituner

swatq

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnimi czasy przeżywałem kryzys z moim zestawem GigaWorks ProGamer G500. Ujawniła się wada fabryczna. Oddałem do serwisu po miesiącu głośniki padły. Naprawiłem je na własną rękę ale niestety problem powrócił. Nie chcę już męczyć się z tym zestawem.

Chciałem się was poradzić czy da radę złożyć używany zestawik do 1000zł. Sprawdziłem trochę zestawów na allegro. Wpadł mi w oko zestaw Magnat monitor set 990 za 550zł do tego poszukiwał bym amplitunera. Nie znam się jednak jakoś szczególnie na sprzęcie audio dlatego chciał bym was zapytać czy jest szansa podłączenia tego zestawu do komputera. Zestaw wykorzystywany był by rzecz jasna do muzyki i filmów w proporcji ~50/50. Pomieszczenie jakim dysponuję ma ok 20m2. Muzyka jakiej słucham to rock i reggae.

Będę wam cholernie wdzięczny za podpowiedzi co kupić bo zgłębiając swą wiedzę widzę jak ciężko złożyć taki zestaw który sprawdzi się zarówno w muzyce jak i filmach. Nie chcę się jednak pchać w kolejne głośniki komputerowe bo te są awaryjne a mi szkoda pieniążków na naprawy lub kolejne wymiany. Pocieszają mnie też informacje że najtańsze kolumny 5.0 grają na poziomie najdroższych głośników komputerowych.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto poświęci chwilę by pomóc mi w poszukiwaniach i wyjaśnić jak podłączyć taki zestaw do komputera by wszystko grało tak jak powinno.
PS Nie jestem nadzwyczajnym melomanem i niestety jako biedny studencina nie mogę wydać wiele ponad te 1000zł Mam nadzieję, że napiszecie za czym się rozglądać a czego unikać
 
Do góry