Tanie kino domowe (500-800zł), małe wymagania

RufuSx

New member
Tanie kino domowe 2.1 (500-800zł), małe wymagania

Witam,
Rodzice chcą sobie sprawić jakiś tani zestaw audio-video do telewizora CRT (w najbliższym czasie [12-24 miesiące] planują też zakup LCD). Sprzęt będzie używany kilka razy w miesiącu, wymagania niewielkie:
- głównie radio FM i muzyka z CD,
- miłym dodatkiem byłoby radio internetowe (podłączenie kablem do routera),
- filmy z płyty raczej sporadycznie i jeśli już to tylko DVD (aktualnie nie mamy w domu żadnego odtwarzacza, więc takowy na pewno by się kiedyś przydał),
- zdjęcia - zarówno z płyty/pendrive'a jak i z bezpośrednio podłączonego aparatu,
- płynna pracy (żeby nie mielił pół godziny przy otwieraniu katalogu z fotkami),
- rodzice mają mały pokój, więc 5.1 może być tylko kłopotem.

Początkowo myśleliśmy nad jakąś wieżą, ale ich ceny wiele nie odbiegają od kin domowych. Może mielibyście jakiś inny pomysł jak to wszystko rozwiązać?


Znalazłem coś takiego -> Sony BDV-EF220 - Zestaw kina domowego 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD Trochę drożej niż najtańsze kina 5.1. Jestem gotowy dopłacić (mimo że Bluray będzie niewykorzystany) jeśli da radę odtworzyć strumień radia internetowego. No właśnie, będzie to możliwe? Niby złącze Ethernet jest, ale nie wiem, czy player ma taką opcję. No i czy nie będzie problemów z podłączeniem do CRT (TV posiada tylko eurozłącze)?
 
Ostatnia edycja:

RufuSx

New member
Byłem dzisiaj przetestować ten LG HX806SV. Wykonanie całkiem niezłe, ale jakość dźwięku fatalna.

Zdecydowałem, że rodzice kupią teraz TV i jakiś porządny zestaw głośników 2.0.
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
Byłem dzisiaj przetestować ten LG HX806SV. Wykonanie całkiem niezłe, ale jakość dźwięku fatalna.

Zdecydowałem, że rodzice kupią teraz TV i jakiś porządny zestaw głośników 2.0.

Z tego co słyszałem za ta cenę to naprawdę dobry sprzęt. Nie ma co patrzeć przez pryzmat kina domowego za 3tys. zł lub więcej. Dlaczego twierdzisz, że jakość dźwięku jest fatalna? Możesz napisać coś o tym ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może nie jestem obiektywny z racji posiadanego zestawu i juz jako takiego poglądu na KD, ale nie ma jak osobny ampli i podłogowe kolumny. Dźwięk jest o niebo lepszy od plastikowych zestawów za 1k. Do tej kwoty można kupic jakieś używki. Sam jakiś czas temu za 600zł sprzedałem ampli Yamaha 430 i 5.0 Koda 860. Na podłogówkach i muzyki się jakoś posłucha w przeciwieństwie do plastików. Może się komuś wydawać że plastiki za 1k graję dobrze, dopóki nie posłucha na osobnych elementach. To niebo a ziemia:) Radzę albo dozbierać kasy albo wyrwać używany zestaw.
 
Do góry