Tanie głośniki 32d6500

mrk.spm

New member
Witam,
poszukuję głośników do d6500 w segmencie low budget do 600 zł
Temat pojawiał się już na forum jednak nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi.
Głośników będę używał do:

1. gry na PS3
2. oglądania filmów z pendrive przez tv
3. oglądania filmów BLuRay na PS3

w tej kolejności

Było by fajnie grać i oglądać filmy mając 5.1
Wiem, że D6500 ma wyście optyczne, jednak słyszałem, że sygnał wyjściowy to tylko stereo, a nie 5.1 Czy to prawda? - przez to pytanie wrzucam ten temat tu, nie do AUDIO
Jeżeli to prawda to chyba (ale ja tam się nie znam) jedyną opcją na 5.1 jest kupno taniego kina domowego (np LG HT-305SU ) czego raczej nie chce robić, ponieważ nie potrzebuję dodatkowego DVD/BlueRay.

Zdaję sobie sprawę, że w tej kwocie świata nie zawojuję ale taki mam budżet :/
Dodam tylko, że mowa tu o małym pomieszczeniu - 10m2

Jeżeli będę musiał zrezygnować z 5.1 to myślałem o:

Edifer S330D niestety tylko 2.1

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
 

Frytejro

New member
Z wyjscia optycznego masz taki sygnał jaki nadaje CI TV (oczywiscie pod warunkiem ze TV go obsluguje), czyli jak puszczasz film w 5+1 z USB czy allshare masz 5+1, jak stereo to masz stereo. Ale zeby sluchac 5+1 to musisz miec jakiekolwiek kino 5+1. No bo jak inaczej miec 5+1 ? tzn jest zestaw glosników 5+1 komputerowych Logitech z wejsciem optycznym, ale ich cena to poand 1200 pln :D chyba ze moze ktos Ci za 600 uzywke sprzeda.

Dzwiek z kina domowego do ceny 1500pln jak dla mnie jest nieakceptowalny wogole chyba ze wyznacznikiem jest "cos lepszego niz glosniki TV". Ja kupilem kino domowe uzywane i zeby to grało jako tako to musialem je przerobic i puscic przez dodatkowy wzmak.

Do grania w gry i ogladania normlasnie w stereo najlepszym rozwiazaniem w cenie do 600pln bedzie zakup zwyklego wzmacniacza stereo z korektorem graficznym i prawdziwych kolumn glosnikowych, i podpiecie tego TV poprzez wyjscie sluchawkowe do wspomnainego wzmacniacza.
 

mrk.spm

New member
Pomysle o wzmacniaczu.
Jezeli jednak kino, to rozumiem, ze moge kupic np Samsung HT-C350 i polaczyc:
ps3 do TV (przez HDMI) TV do kina przez wej optyczne, mam racje?
 

Frytejro

New member
Tak. Kino łaczysz optykiem i wtedy wszystko co podepniesz do TV bedzie szlo i na glosnikach TV i na glosnikach kina domowego ( mozesz wylaczyc glosniki tv wtedy w opcjach). I jesli ps3 ma 5+1 to uslyszysz to w kinie :)
 
Do góry