Tanie ekrany-warto je kupowac?

marciano

New member
Witam,
niedlugo zostane posiadaczem swojego pierwszego proja,epson tw 3200.
teraz zastanawiam sie nad kupnem ekranu,i jedno co wiem napewno to ze bedzie to ekran szary 100 lub 120''.

A teraz do rzeczy;
przegladajac ostatnio ebay natknalem sie na rozwijany elektrycznie szary ekran 120'' za 165 funtow z przesylka.Jest to ekran ''noname'' ale feedback jaki otrzymuje sprzedawca od swoich klientow to same pozytywy.Wszyscy pisza ze ok,ze towar dobry, nikt nie jest niezadowolony.
Zastanawiam sie czy jest sens placic wiecej za Avteki,Kraftmany itp. ktore same moze sa wykonane w chinach i placimy tylko za marke. Jak dla mnie ekran nie wyglada zle, nie jest to moze mistrz designu,ale wydaje mi sie ze moze wart zaryzykowania.
 

Stanleytli

New member
Ja kupilem ten ekran tylko ze 100".
Za te pieniadze jest OK, troche smierdzial na poczatku.
Nie marszczy sie i jest w miare prosty, zawijaja sie tylko boki, ale to chyba normalne w ekranach bez napinaczy.
Mechanizm i pilot radiowy pracuja bez zarzutu.
Ma bardzo duzy gorny czarny border, co jest zaleta.
Tez mam TW3200.
 

marciano

New member
Ja kupilem ten ekran tylko ze 100".
Za te pieniadze jest OK, troche smierdzial na poczatku.
Nie marszczy sie i jest w miare prosty, zawijaja sie tylko boki, ale to chyba normalne w ekranach bez napinaczy.
Mechanizm i pilot radiowy pracuja bez zarzutu.
Ma bardzo duzy gorny czarny border, co jest zaleta.
Tez mam TW3200.

I jak to wychodzi u ciebie z jakoscia obraz? Dobrze to wychodzi z tw3200?
Jesli chodzi o proja nie masz purpurowych przebarwien? Tyle sie o tym na czytalem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Najpierw trzeba zdefiniować pojęcie "tani". Dla jednych jest to poniżej 1. tysiąca, dla innych poniżej 10 tysięcy zł. Mi marzy się ekran elektryczny do zabudowy z napinaczami, ale ceny takich zaczynają się od 3 tys. za 100", więc jeszcze długo poza moim zasięgiem. Po prostu wolałbym tą kase wydać na coś innego. Manualnych nie chce, bo nie chcę sznurka, korby lub dziwacznej rączki zwisającej w salonie na ścianie. Pozostaje więc zwykły elektryczny, do 1500 zł. Jedank po zakupie pelnego zestawu kolumn, ampliutnera projekrora na ekran juz nie zostanie. Zastanawiam się więc nad zakupem zastepczej szarej rolety gumowanej (do 200 zł) na okres przejściowy do zakupu prawdziego ekranu. Nie będzie zdawać egzaminu to wywalę do kosza bez żalu i kupie ekran szybciej. Jesli będze dało się oglądać to spokojnie poczekam na zakup ekranu lepszego. Swoją drogą to ciekawe jak spisują się rolety jako ekrany?
 

Stanleytli

New member
I jak to wychodzi u ciebie z jakoscia obraz? Dobrze to wychodzi z tw3200?
Jesli chodzi o proja nie masz purpurowych przebarwien? Tyle sie o tym na czytalem.
TW3200 nie jest demonem super jakosci, ale za te pieniadze chyba nie ma nic lepszego, plus atutem jest lens shift. HC4000 ma lepsza ostrosc, ale jest droszy i nie ma lens shift.
Zadnych przebarwien nie mam. Czern jest jaka jest i lepsza nie bedzie, kolory OK, ostrosc moglaby byc lepsza, ale to projektor budzetowy i koniec kropka.
Co do ekranu to jakosc jest ok, pewnie na ekranie ramowym np. Stenart byloby duzo lepiej, ale to juz koszt ok. 1000 Euro.
 

marciano

New member
Najpierw trzeba zdefiniować pojęcie "tani". Dla jednych jest to poniżej 1. tysiąca, dla innych poniżej 10 tysięcy zł. Mi marzy się ekran elektryczny do zabudowy z napinaczami, ale ceny takich zaczynają się od 3 tys. za 100", więc jeszcze długo poza moim zasięgiem. Po prostu wolałbym tą kase wydać na coś innego. Manualnych nie chce, bo nie chcę sznurka, korby lub dziwacznej rączki zwisającej w salonie na ścianie. Pozostaje więc zwykły elektryczny, do 1500 zł. Jedank po zakupie pelnego zestawu kolumn, ampliutnera projekrora na ekran juz nie zostanie. Zastanawiam się więc nad zakupem zastepczej szarej rolety gumowanej (do 200 zł) na okres przejściowy do zakupu prawdziego ekranu. Nie będzie zdawać egzaminu to wywalę do kosza bez żalu i kupie ekran szybciej. Jesli będze dało się oglądać to spokojnie poczekam na zakup ekranu lepszego. Swoją drogą to ciekawe jak spisują się rolety jako ekrany?

Masz tu linka do ekranu z napinaczami: Orchid 120 Electric Tab Tensioned Projector Screen 169 - eBay Mobile (item 180649715646 04/06/2011 19:17:18)

Niewiem tylko czy wysyla do polski. Mi on nie pasuje bo matt white. Gdyby byl szary bralbym go w ciemno.
 

marciano

New member
TW3200 nie jest demonem super jakosci, ale za te pieniadze chyba nie ma nic lepszego, plus atutem jest lens shift. HC4000 ma lepsza ostrosc, ale jest droszy i nie ma lens shift.
Zadnych przebarwien nie mam. Czern jest jaka jest i lepsza nie bedzie, kolory OK, ostrosc moglaby byc lepsza, ale to projektor budzetowy i koniec kropka.
Co do ekranu to jakosc jest ok, pewnie na ekranie ramowym np. Stenart byloby duzo lepiej, ale to juz koszt ok. 1000 Euro.

A ile masz juz wyswietlonych godzin na swoim epsonie?

Niewiecie moze czy gwarancja epsona jest na cala EU?
 

redlum

New member
Bez reklam
na99% jak kupisz w polsce - to w UK naprawią ci bez problemu - zaś jak kupisz w UK a będziesz chciał naprawiać w PL - to już tak nie przejdzie...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, ze patrzyłem na adeo.

Niestety cena nie jest w okolicy 1500zł, a nawet mocno nie jest. 1800 zł brutto trzeba dac za ekran ręczny matt grey z topem i ramka o szerokosci ok. 230 cm

Linea Motorized to wydatek 2000 brutto, plus 320 zł za top i 420 za napęd sterowany z poziomu projektora Trigger Out co daje ok. 2700

Chyba ze bez trigger to i tak za duzo. No chyba ze masz jakies linki do tanich sklepów, które sprowadzaje Linea Motorized z powyższymi opcjami za 1500 zł?

POzdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Swego czasu jedna osoba na alledrogo sprzedawała dość tanio ekrany Adeo.
Za nieco ponad 1700 zł można dostać Kauber'a (podobno bardzo dobre silniki, niezawodne sterowanie), ale jest to jakiś najtańszy modelu tylko z Matt White Plus.

Osobiście nie pchałbym się w Kraftmanna, są podatne na falowanie, nawet modele ze sterowaniem elek.,o Avtekach złych opinii nie widziałem.
 

majki__

New member
Hej,

to i ja się podłączę do tematu. Projektor Epson TW3200. Odległość oglądania (i projektora także) ok 5 metrów. Ekran musi być elektryczny na pilota, w szarości.
Chciałbym na ekran wydać rozsądnie nisko :) ale liczę się z tym, że dobry ekran przeżyć może kilka projektorów, więc jeśli trzeba, dołożę, żeby było ok. Czy ktoś może zakupił coś ekonomicznego, godnego polecenia? Myślę, że będę szukał ok 240 cm podstawy lub więcej (odległość 5 metrów jak już pisałem) - to będzie wystarczający, czy może powinien byc mniejszy/większy? Jak myślicie?
 
Do góry