Tanie audio do tv. Soundbar czy zestaw 2.1?

max814

New member
Witajcie,

Chcialbym kupic glosniki/soundbar do mojego TV samsunga UE60J6200. TV nie ogladam zbyt czesto, jednak chcialbym miec cos lepszego niz glosniki wbudowane w TV.

Do tej pory mialem okazje podpiac telewizor przez gniazdo sluchawkowe (podobno to grzech? :)) do komputerowych logitechow x540, i efekt byl naprawde super - w porownaniu do tego co slyszalem z samego telewizora. n

Jak moge uzyskac podobny dzwiek jakosciowo do tych glosnikow?
Czy lepiej wybrac soundbar czy taki zestaw 2.1? Czy one sa w ogole porownywalne? W koncu glosniki 2.1 ustawiamy sobie gdzie chcemy, a soundbar ma wszystko zminimalizowane oraz upakowane w kostce? ;-)

Nie chcialbym wydac wiecej niz 500-700 pln, z uwagi na to ze korzystam z tv dosyc rzadko. Ew troche wiecej, i kupic cos uzywanego. Lepsza mocna uzywka, niz nowy nisko jakosciowo produkt.

Moze logitech z623? A moze kompletnie powinnienem przestac szukac komputerowych glosnikow?

Moim problemem jest rowniez fakt ze glosniki beda staly na ziemi, nie mam duzej polki rtv. W przypadku wspomnianych logitechow ktore podpinalem do tv, efekt byl ok.

Ciezko jest mi znalezc dobra propozycje poniewaz wszedzie polecaja soundbary bądź drogie zestawy 5.1. Nie chce wydawac az tyle, poniewaz jezeli na glosnikach za 300zl mam juz bardzo duza roznice, to nie widze sensu.
 
Ostatnia edycja:

max814

New member
Troche zaspalem i ostatecznie nic nie kupilem. Budzet zwiekszam do 1k na soundbar.

A moze jest jakas propozycja ampliturner + kolumny podlogowe do 2k? Jesli maja to byc produkty po taniosci, to oczywiscie nie ma dla mnie sensu. Ale jezeli jakosc audio bedzie lepsza to chetnie poslucham.


Soundbary:

* JBL Sb200 z tego co widze to ciezko kupic.. nigdzie tego nie ma. ? Plus nie posiada dedykowanego subwoofera. Dla mnie minus.
* Samsung HW-K450 ~800 PLN - polecany w zasadzie wszedzie, na amazonie itp?
* Samsung HW-K550 ~1000 PLN

Co z tych soundbarow bedzie najlepsze pod wzgledem dzwieku? Sklaniam sie troche w kierunku tych samsungow.
Muzyki na tym nie bede sluchal, ma to byc upgrade glosnikow telewizorowych.

:hmm:
 
Ostatnia edycja:
Do góry