Tanie, a przyzwoicie grające? Proszę o pomoc...

6acek

New member
Witam.
Ostatnio mam mały problem. Jakiś czas temu zakupiłem telewizor Sharp LC-40LX705e oraz konsolę xbox 360. Jednak jak to telewizor glośniki ma bardzo marne. Audiofilem nie jestem, ale bardzo lubię czysty i dobry dźwięk, który da mi bardzo dobre doznania. Szukam czegoś co na jakiś czas zaspokoii moje potrzeby odnośnie jakości dźwięku. Na jakiś czas ponieważ nadszarpnąłem mój portfel ww. zakupami.
Czego szukam? Sam do końca nie wiem. Marzę o high endowym sprzęcie, ale mnie po prostu nie stać, a do tego mieszkam w bloku, którego ściany pięknie przepuszczają dźwięki po sąsiadach, a Ci z kolei tego bardzo nie lubią.
Do komputera mam podpięte Logitechy z5300e, których już nie ma w sprzedaży. Na początku roku kupiłem tez chyba najlepszą nieprofesjonalną kartę dźwiękową do komputera Asus Xonar D2. Z dźwięku w tym skromnym zestawie jestem zadowolony. Nie powala, nie jest to highend, ale powoduje uśmiech na mojej twarzy. Więc powiedzmy, że będzie on punktem odniesienia. Generuje ten zestaw taki dźwięk jaki by mnie zadowolił. Komputer znajduje się w innym pomieszczeniu, więc potrzebuje czegoś pod Tv. Druga sprawa: głośniki/sprzęt będę wykorzystywał do filmów, muzyki, gier. Muzyka jakiej słucham jest różna, głownie blues rock(racounters), industrial(nine inch nails), gitarowe brzmienia, ale czasem jakiś Kicz z mtv tez mi wpadnie w ucho.


Myśle, że na początek stereo powinno wystarczyć, ale 5.1 czy 5.0 tez wchodzi w grę. Myślę nad mini wierzą. Są w miarę tanie, a nowe oferują dużo ciekawych funkcji, które bardzo mi odpowiadają np. Odtwarzanie divx ów, Dock na iPoda. Tu wpadła mi w oko( bo jestem estetą) wieża Samsung MM-C530D. Ma wszystko co bym chciał, ale nie wiem jak brzmi. Samsung nie kojarzy mi się dobrze z dźwiękiem, ale za jej cenę (600zl) wydaje się być dobra. Kusi mnie swoim wyglądem, ceną, ale się boję. Co wy mi polecacie? Co możecie powiedzieć o tej wieży? Tanim Kinom domowym nie ufam(może nie słusznie) ponieważ są plastikowe, maja małe glośniki, a wieża wydaje się być solidniejsza, dwa konkretniejsze glośniki zamiast 5 marnych.

Proszę o pomoc.
To ma być na jakiś czas, bym nie musiał znosić tego co dają zwykle głośniki tv, ma być jak najtaniej i jak najlepiej. Na porządne kino domowe przyjdzie jeszcze czas.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

6acek

New member
Z ustaleniem jakiś granic jest trudno, ponieważ nie posiadam konkretnej kwoty odłożonej. Pracuje, coś tam na koncie mam więc jest to elastyczne. Powiedzmy, że ten Samsung o którym pisałem cenowo bardzo mi odpowiada czyli około 600zł. Ale mogę dać więcej jeżeli jest coś co bardziej będzie mogło mnie zadowolić. Powiedzmy max 1000zł. Pamiętając, że ten sprzęcik ma być rozwiązaniem na kilka miesięcy, może rok, może jeszcze trochę dłużej. Przede mną jeszcze dużo życia, więc w przyszłości znajdę miejsce na cudownie brzmiące audio audio.
Oczywiście dobrych argumentów za sprzętem w cenach około 1500zł też wysłucham. Z tym, że takich parę tematów widziałem, a o tańszych alternatywach mało.
Zdaję też sobie sprawę, że ciężko szukać czegoś dobrego w takich cenach, ale może kiedyś ktoś z was został mile zaskoczony jakimś sprzętem...
 

rafal735r

New member
Czego szukam? Sam do końca nie wiem. Marzę o high endowym sprzęcie, ale mnie po prostu nie stać, a do tego mieszkam w bloku, którego ściany pięknie przepuszczają dźwięki po sąsiadach, a Ci z kolei tego bardzo nie lubią.
Mieszkanie w bloku wcale nie jest blokadą do posiadania dobrego sprzetu audio. Odsluchy przeciez nie musza sie odbywac przy pokretle na godzinie 12.
 

To-masz

New member
Tak na serio, jak nie ma to być sprzęt na długo, to lepiej za dużo nie wydawać. ;) Może jakaś Yamaszka MCR-040. Jak więcej to może PianoCraft, albo Denon. Yamaha, JVC i Denon mają więcej wspólnego z dźwiękiem, niż cała reszta. :) Mowa oczywiście o sprzętach typu LG, Samsung itp. Przynajmniej w kwestii dzwięku. :p Może jeszcze Kenwood. :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
do takiej kwoty coś porządnie grającego to tylko używane wieżyczki ze starych serii....a i tak bym olał

kuplogitech z5500 - może to nie wypas brzmieniowy ale ma dekodery DD i DTS - będziesz miał 5.1 odrazu a i muzyka nienajgorzej na tym zagra
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz spory wybór do Takich potrzeb w sekcji stereo.
Ale najpierw z oferty kina:
Pioneer 418 + jamo 426
JVC 5062 + jamo 426
oraz Kino
JVC NXf40 - wood cone
Yamaha 365 + Jamo - to oferty do 1500 zł
Myślę że się nie zawiedziesz
 

pkomp

New member
szkoda kasy - juz wtedy lepiej dołożyć do jakiegoś ampli z zestawem głośników - fakt prawie 1000 ale i znacznie bardziej rozwojowy sprzęt
jak juz taka pierdułke chcesz to zobacz philipsa - ma więcej wejśc hdmi co zawsze sie może przydać :)
 

6acek

New member
hehe... idziemy z 600zł do prawie 3000zł :D.
A jakbym kupił sam ampli powiedzmy PIONEER VSX-520 lub coś w jego cenie i _tymczasowo_ podpiął pod niego Logitechy z-5300? Da się zrobić taką operację?
I jeszcze jedna sprawa: mam pc, konsolę, dekoder kablówki które chciałbym mieć podłączone pod TV i żeby z każdego źródła szedł dźwięk przez ampli na głośniki...Wykonalne z tym modelem ampli? Jakimi kablami?...
 

To-masz

New member
:hihi:pIONEER VSX-520 + Logitechy z-5300, niezłe połączenie. :lol:
Lepiej Unitrę do b&w Nautilusa. :D Tak na serio, to kup już jakieś kino za 500-600zł. ;)
Jak masz więcej pieniędzy to podaj ile, wtedy może coś się wymyśli. ;)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
tomasz zalezy od unitry - niektóre naprawde reprezentowały wysoki poziom więc to nie takie smieszne :)

a kolega dobrze kombinuje - tak bym zrobił - kupił dobry ampli na lata (bo w sumie hd audio i 3D wystarczy do wszystkiego - nawet jak cos nowego wymyslą to nie będzie to już miało sensu
i na początek byle kolumny by grało - odłoży i kupi dobry zestaw
i zamiast pioniera to onkyo 608 bo pionek nie obsłuzy 4ohm a pewnie tyle impedancji maja te logitechy

co do połączeń to hdmi
 

To-masz

New member
Ja tam za Kinem nie jestem, chociaż Eagles - Hell Freezes Over zrobił na mnie spore wrażenie, albo Jarre - Aero. To jednak wole dobre stereo, ale jak ktoś lubi surround to czemu nie. Kupowanie po to, by później sprzedać, a potem kupić coś lepszego, to moim zdaniem pomyłka. ;)
 

pkomp

New member
dlatego do kina mam kino :) może nie wypas ale i po co a do stereo to już na wypasie na miarę kieszeni heheheh
ale to koszta i zajęte duuużo miejsca
 

6acek

New member
Ok. Stwierdziłem, że trochę dozbieram i kupie już coś co mi dłużej posłuży. Poczytałem trochę, pooglądałem i wiem mniej/więcej czego oczekuje.

Jak już pisałem nie jestem audiofilem, ale osobą kochającą dobry dźwięk. Nie zależy mi na nie wiadomo jakich doznaniach. Do tego pokój niewielki (około 18m2) w bloku mieszkalnym _z sąsiadami_. To raz, dwa; na nic więcej nie będzie mnie na razie stać, a wydatków tysiące.
Zestaw do filmów, muzyki, xbox... Mniej więcej wszystko po równo. Muzyka to w większości mp3, ale ostatnio muzykę staram się zgrywać do bezstratnych formatów. Lubię oglądać też DVD koncertowe. Filmy to często Divx, ale staram się zaopatrywać ostatnio w 720p lub 1080p.

Jakie wymagania/zachcianki?
Amplituner: najlepiej 4 wejścia HDMI (konsola, dekoder TV, odtwarzacz DVD, PC), oczywiście by po kablach szedł i obraz jak i dźwięk, co powinno chyba być oczywiste. Amplituner 5.0/5.1, więcej głośników raczej nigdy nie będę planował. Jak najwięcej dekoderów dźwięku DD, DD HD, DTS, DTS HD itp. itd. Jakby gdzieś tam się znalazło wsparcie 3d też się nie obrażę, choć na razie nie planuję takiego TV.
Mam w posiadaniu ipody, więc możliwość podłączenia ich do ampli bardzo będzie mi odpowiadać.
Zainteresowały mnie takie maszynki:
- Pioneer VSX-520 lub 820, wyglądem najbardziej mi odpowiada (jestem estetą), ale w tym przypadku nie będzie to najważniejsze,
- YAMAHA RX-V 467
- DENON AVR-1610 / 1611

Głośniki
Fajnie by było od razu zainwestować w 5.0, ale na początek 2.0 też mnie zadowoli. Zastanawiam się bardziej nad marką i modelem. Jak będzie za co to kupię 5.0, a jak nie to 2.0...

Moje propozycje to:

- JAMO 426
- JAMO 506
- Heco Victa 500

Tymi przykładami chciałem też pokazać półkę cenową jaka mnie interesuje. Proszę mi nie polecać droższych modeli bo ww. już ogolą mnie z oszczędności. Im taniej tym lepiej.
Proszę o propozycje ampli plus głośniki, jakie najlepiej zagrają z danym ampli. Chęnie poczytam też profesjonalne testy ww. sprzętu.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

ps. Jestem mało obeznany w tych wszystkich oznaczeniach, wejściach itd. więc będę wdzięczny za wskazanie jakiegoś obszernego tekstu o audio, kablach, ampli, głośnikach, DD, podłączeniach itp. Jak to wszytsko działa, co ma jakie znaczenie i dlaczego tak jest... Nigdzie nic podobnego nie znalazłem, a przeglądanie setek wątków jest za bardzo męczące by to pojąć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry