Tania używana kamera czy NOKIA N8 ?

m a x i m

New member
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum (właściwie drugi, bo pierwszy to powitanie), proszę o wyrozumiałość ...

W chwili obecnej posiadam kamerkę Canon MD101 na kasety miniDV.

Poszukuję jakiejś taniej, używanej kamerki, z jakimś nowocześniejszym nośnikiem pamięci i z możliwością łatwego zgrania na domowy komputer.

Śledzę na bieżąco allegro, ale kompletnie nie wiem czego szukać ...

Kamery potrzebuję sporadycznie, na wakacyjnych wyjazdach i "u cioci na imieninach".

Mój budżet hmmm .... jak najniższy (300-400 zł), dlatego też celuję wyłącznie w używki.

Wpadłem jeszcze na taki pomysł, aby kupić Nokię N8 i korzystać z niej, bo podobno kręci filmy o niezłej jakości.

Tak wiem, że taki tel. kosztuje ok. 700 zł ale wykorzystałbym go również do innych celów .

Czy to możliwe aby Nokia N8 kręciła filmiki o lepszej jakości niż kamera za 300-400 zł ?

Co możecie mi podpowiedzieć, może jakieś konkretne linki...


PZDR
 
Ostatnia edycja:

m a x i m

New member
gatar - dziękuję za odpowiedź ...:smile:


Powiedzcie proszę, jakiej kamery używanej (za 300-400 zł) szukać na allegro,
aby spełniła moje oczekiwania z pierwszego postu ?:blagam:



Dodam, że jestem laikiem w tym temacie .:oops:
 

m a x i m

New member
W chwili obecnej posiadam kamerkę Canon MD101 na kasety miniDV.

Poszukuję jakiejś taniej, używanej kamerki, z jakimś nowocześniejszym nośnikiem pamięci i z możliwością łatwego zgrania na domowy komputer.

Śledzę na bieżąco allegro, ale kompletnie nie wiem czego szukać ...

Kamery potrzebuję sporadycznie, na wakacyjnych wyjazdach i "u cioci na imieninach".

Mój budżet hmmm .... jak najniższy (300-400 zł), dlatego też celuję wyłącznie w używki.


Możecie coś podpowiedzieć ??? :?

Proszę ...:blagam:
 

afta

New member
Jeżeli potrzebujesz dodatkowo telefonu lub chciałbyś mieć kamerkę i dobry aparat zawsze przy sobie to z czystym sumieniem polecam Ci n8. Dostałem tą nokie jako telefon służbowy abym nie musiał wozić aparatu przy sobie. Filmy robi naprawdę przyzwoite-podłączam do tv po HDMI i śmiga.
Jeżeli nie lubisz telefonów dotykowych i nie potrzebujesz dodatkowych bajerów kup kamere używaną -zaoszczędzisz kase
 

m a x i m

New member
Filmy robi naprawdę przyzwoite(...) Nokia N8

Ale czy lepsze niż używana kamerka za 300 zł ?


Jeżeli nie lubisz telefonów dotykowych i nie potrzebujesz dodatkowych bajerów kup kamere używaną -zaoszczędzisz kase


No właśnie nie lubię dotykowców i bronię się przed nimi, jak tylko się da...

Zapytam jeszcze raz, jaką używaną kamerę kupić lepszą niż Canon MD101 ???
 

m a x i m

New member
W chwili obecnej posiadam kamerkę Canon MD101 na kasety miniDV.

Poszukuję jakiejś taniej, używanej kamerki, z jakimś nowocześniejszym nośnikiem pamięci i z możliwością łatwego zgrania na domowy komputer.

Śledzę na bieżąco allegro, ale kompletnie nie wiem czego szukać ...

Kamery potrzebuję sporadycznie, na wakacyjnych wyjazdach i "u cioci na imieninach".

Mój budżet hmmm .... jak najniższy (300-400 zł), dlatego też celuję wyłącznie w używki.


Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć ???
 

m a x i m

New member
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

m a x i m

New member
matysh_2006 dzięki za odpowiedź, bo widzę, że mało kto zechciał zabrać głos w temacie...


Zastanawia mnie tylko jak to jest, że na forum na którym ja jestem VIPem, jeśli ktoś zada jakieś pytanie,
w ciągu 24H pojawi się 20 chętnych do pomocy/podpowiedzi, a tu ... LIPA .


W każdym razie dziękuję za pomoc osobom które próbowały coś podpowiedzieć .

PZDR
m a x i m
 

edkowski

New member
Trzymaj się z daleka od N8 bo to szajs totalny....

Pozwolę się z tobą nie zgodzić,mam nokie n8 od jakiegoś czasu i sobie chwalę,robi ładne zdjęcia i filmy też,internet przez wifi działa świetnie,youtube działa super,ma hdmi,DNLA działa świetnie,to wszystko za 1zl wiec nie wypisuj bzdur ze to szajs.
 

matysh_2006

New member
Człowieku...posiadałem n8 zanim Ty jeszcze wiedziałeś cokolwiek o tym telefonie....poczytaj sobie a przekonasz się, że inne telefony co mają aparat 5mpx, zrobią o wiele lepsze zdjęcie i filmy...


P.S. Nikt nie pytał jak chodzi w nim wi-fi....
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
W chwili obecnej posiadam kamerkę Canon MD101 na kasety miniDV.

Poszukuję jakiejś taniej, używanej kamerki, z jakimś nowocześniejszym nośnikiem pamięci i z możliwością łatwego zgrania na domowy komputer.
A co niby nie tak jest z tą kamerką? Nie jest to oczywiście żaden wysoki model, ale chyba nie sądzisz że jakiś badziew za 400zł będzie nagrywał filmy lepszej jakości niż to maleństwo na kasetki miniDV? W kwestii zgrywania materiału. Wystarczy ją podłączyć do komputera przez FireWire i użyć choćby darmowego Windows Movie Maker 2. Po godzinie materiał masz w postaci pliku na HDD i możesz robić z nim co chcesz.
 

edkowski

New member
Człowieku...posiadałem n8 zanim Ty jeszcze wiedziałeś cokolwiek o tym telefonie....poczytaj sobie a przekonasz się, że inne telefony co mają aparat 5mpx, zrobią o wiele lepsze zdjęcie i filmy...


P.S. Nikt nie pytał jak chodzi w nim wi-fi....


Człowieku...czy ja twierdze,że n8 to najlepszy telefon?...twierdze,że nie jest totalnym szajsem jak Ty to określiłeś!!!
 
Do góry