Tania plazma fullHD Samsunga

koksownia

New member
Pytanie do użytkowników PS50A551

Panowie.
Mam pytanie do wszystkich użytkowników samsunga PS50A551.

Zauważyłem przy oglądaniu (szczególnie meczu - zielona murawa) niepokojący mnie objaw. Mianowice obraz co jakiś czas (w zależności od zmieniającego się ustawienia kamery) mignie. Mignięcie/mrugnięcie dotyczy tylko jednolitego, dużego obszaru w tym przypadku zielonej murawy. Czy ktokolwiek z Was zauważył takie "zjawisko"?

Zaznaczam, że obraz oglądam z cyfry+ (kabel HDMI). Objaw ten występuję na wszystkich ustawieniach (standardowy, dynamiczny, filmowy). Próbowałem też różnych ustawień (wyłączałem po kolei wszytkie "dopalacze" obrazu) i bez zmian.

Proszę o pilną informację.

Za wszelkie wskazówki i uwagi z góry dziękuję.
 

spunk

New member
Koks sprawdz jaka masz ver. softu.

T-PRLPEUS-1001.0
T-PRLPEUMD-1011.2
T-PERLDEUC-1010.4

Jezeli ponizej, to zrob update.

Podobno soft pomaga na tzw. "focus/blur" - chwilowe rozmycie i lapanie ostrosci. Tak twierdza chlopaki na wyspach.

2 pytania do uzytkownikow: czy ktos stwierdzil problem "false contouring"
(nie wiem jak przetlumaczyc to poprawnie) oraz "judder on 24p".

Sam nie mam tego tv, ale bardzo sie nad nim zastanawiam. Cena spadla w 3 tygodnie o 500 pln. Troche przeraza mnie ten conturing.
 

wicio007

New member
Witam, zamierzam nabyć ten (najprawdopodobniej ten) model telewizora.
Tylko mam strasznie dużo wątpliwości, może ktoś z szanownych użytkowników mi pomoże.
Mam Cyfrowy Polsat, zwykłe dvd i chciałbym nabyć duży TV. Taki wlasnie w okolicach 46 - 52 cale.

Ale wszędzie plazma jest opisywana jako wypas w HD, czy blue ray.

A co w przypadku gdy chce sobie obejrzeć mecz albo M jak miłośc (taki głupi przykład) ?? Telewizor bede miał ok. 3,5 - 4 metry od siebie.

Co radzicie żeby kupić ? Oczywiście relatywnie nie drogiego ?

Będę wdzęczny za podpowiedź.

Pozdrawiam
 

pawcho

New member
odpowiedź masz na tym forum m.in. Ja od ponad miesiąca mam 551 i jestem b.zadowolony-żadnych problemów.Co do reszty nie będę się powtarzał przejrzyj wszystkie wątki a przede wszystkim spróbuj w sklepie obejrzeć sobie na"żywo"obraz z tv-chociaż z reguły sygnały w sklepie są fatalne ale może uda ci się znaleźć porządny sklep.
 
Do góry