Tania plazma 50 do piwnicy :)

malin_f1

New member
Witam

Potrzebuję porady właśnie pozbywam się PS 50 C91H Samsunga po 4 latach.

Potrzebuję coś w jej miejsce interesują mnie modele do 2500zł max wielkość tylko 50cali.
Kryteria ma przyzwoicie grać (nie gorzej niż obecny) i się nie psuć ! Pokoj bez słońca odległość od TV 1-3m oglądane głównie filmy.
Jakiej firmy plazmę wybrać tym razem chyba chciałbym uniknąć samsunga... i kupić jakiś model bez rażących wad.
Proszę o poradę co wybrać.
 
Ostatnia edycja:

malin_f1

New member
za drogi cena to ponad 3000. Tv potrzebuję raczej szybko kupić w sklepie.

Zauważyłem że te tańsze plazmy mają rozdzielczość 1024x a moja stara miała 1300x czy będzie różnica przy takich parametrach na kanałach HD w 720p ?
 

wojt88

Guest
Jakie 3000? Za 2550 zł już masz. Zamów go do najbliższego punktu sklepu i sam odbierz jak tak wolisz. To dobry model 2D. Klasa wyżej niż samsung...

W tej cenie i o ponad pół koła więcej nie znajdziesz lepszej plazmy (jeśli chodzi o jakość 2D).

Ad 720p - Będzie różnica bo 720p ma rozdziałkę 1280×720
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ta różnica to oczywiście wynika z samych liczb, w praktyce nie jest już tak oczywista i bardzo zauważalna - porównywałem dwie plazmy o tych rozdziałkach na materiale HD, ale muszę przyznać, że w rozmiarze 42 cale. Dla przykładu na Panasonicu PV80 - 1024x720 materiał HD prezentuje się bardzo dobrze.

Co do ceny plazmy Panasonic TX-P50G30, gdzie można kupić ten model - nowy nie powystawowy - za 2550? (plazmy z wystawy w życiu bym nie kupił widząc jak są one katowane materiałem w sklepie na dynamicznym trybie po 12h dziennie!)
 

wojt88

Guest
Sorki za wprowadzenie w błąd, ryhtyk "świeże" nówki stoją od 2,974 zł... Jak plazma to bym stawiał tylko na Panasonica, jest model Panasonic FullHD TX-P50UT30E za 2500zł ale go nie znam...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W pełni popieram wybór plazmy Panasonica. Seria U to niski model budżetowy (co nie znaczy, że zły - swoją drogą jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia aby za takie pieniądze kupić 50 calową plazmę Full HD!)
 

malin_f1

New member
TX-P50UT30E zainteresuję się nim jest w wawie z odbiorem za 2500.

Pytanie jeszcze ogólne o plazmy LG czy wogóle je odpuścić czy jest coś bez większych wad do 2500?
 

wysio

Member
Bez reklam
Ta różnica to oczywiście wynika z samych liczb, w praktyce nie jest już tak oczywista i bardzo zauważalna - porównywałem dwie plazmy o tych rozdziałkach na materiale HD, ale muszę przyznać, że w rozmiarze 42 cale. Dla przykładu na Panasonicu PV80 - 1024x720 materiał HD prezentuje się bardzo dobrze.

Rozdzielczość HD lepiej odtworzy telewizor z rozdzielczością HD (wtedy jest idealnie piksel do piksela) niż telewizor full HD (który będzie skalować obraz)
Więc jeśli tylko i wyłącznie na telewizorze będzie się korzystać jedynie z telewizji cyfrowej, to nie ma sensu kupno telewizora full HD.






W pełni popieram wybór plazmy Panasonica. Seria U to niski model budżetowy (co nie znaczy, że zły - swoją drogą jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia aby za takie pieniądze kupić 50 calową plazmę Full HD!)

Ja w listopadzie swoją plazmę kupiłem za 2200zł. To dopiero była cena :cool:
 

malin_f1

New member
tak właśnie myślałem że się skończy... pojechałem do sklemu dla idiotów i przywiozłem LC52LE830E z parą okularów 3d za całkiem przyzwoite pieniądze jak na ten sklep tzn 5500pln

Żeby nie było tak różowo to właśnie moja ariva 210 odmówiła posłuszeństwa... i pozostała zabawa dvbt :/

Ale TV fajny :)
 
Do góry