Tania kamera Ultra HD - kiedy ? Może już jest ?

Zxziom

New member
Witam!
Poszukuję, taniej (do<1000 zł, a najlepiej jeszcze mniej) kamery Ultra HD. Nie interesuję mnie, żadne inne czynniki, nawet matryca jest średnio ważna. Byleby to nie była interpolacja.
Czy to jeszcze za wcześnie ?
Przeglądam sobie daty starych artykułów i mniej więcej w 2006 roku wchodziły telewizory Full HD, a HD-ready mocno taniały. W 2008 roku weszły pierwsze Praktiki DVC 5.1 - z HD ready i 5.2 - z Full HD (1440x1080), za 6 stów.
Po 7 latach (2013) w Polsce mamy pierwsze telewizory Ultra HD, a jak widać, pod koniec tego roku mocno tanieją (2,5 tyś za LEDa 40-42" od Samsunga/LG z 4K panelem). Czyżby do roku czasu miały wejść w końcu tanie kamery Ultra HD ?
Na razie najtańszymi 'kamerkami' 4K są telefony (a podobno najlepszą jakość ma OnePlus One - tel. za 1300-1400 zł, obsługuje standard DCI 4K w 24kl/s, a jakość jest super jak na fona), ale co mi po telefonie, co już nawet, w przenośnej kamerce mam lepszą jakość, i do tego rozładuję mi się dodatkowo telefon, do dzwonienia...
Widziałem jeszcze Panasa DMC-FZ1000, za 3,5 koła, i to jest najtańsze, co na razie można mieć z UHD nagrywaniem.

Jak myślicie kiedy nastąpi zalew tanich 'UHD' ? Nawet na aliexpress jeszcze nie ma.

A przepis według mnie jest prosty:
- zapakować w pudełko przypominające kamerę (dajmy korpus jak u praktici), Snapdragona 800/801 tylko wykastrowanego z komunikacji ~50$ czy też nawet takiego chińskiego Huawei Kirin 920 - proc obsługuje nagrywanie 4K, a kosztuję i to w normalnym handlu ok. 99rmb ~16$
- obsługa SDXC/HC do 128GB
- matryca 1/1.8 ew. 1/2.0
- przysłona F2.5 - bo pewnie nic lepszego w tej cenie by nie było...
- jakiś LCD do 3 cali - nie ważne jakiej jakości nawet 480p by wystarczyło...
I to wszystko

Więcej niż 250$ w handlu nie powinno wyjść nawet z podatkami... A jakość dziennych i w dobrym oświetleniu video by była naprawdę bardzo dobra.
 
Do góry