Tania kamera HD

raplog

New member
Witam, jestem nowy na forum. Poszukuję kamery (najlepiej HD) mogącej nagrywać w ciemnych pomieszczeniach(koncerty). Fundusze na kamerę mam organiczone - od 500 do max 800zł
mile widziana by była funkcja zdjęć.Chciałbym, aby była przyzwoita jakość dźwięku;) Zastanawiam się nad:
Toshiba Camileo H20/H30
Praktica DVC 10.1
Praktica DVC 5.4
HP V5060h
Samsung SMX-F30
 

raplog

New member
To pomijając już ciemne pomieszczenia, jaka z tych, lub waszych propozycji byłaby najlepsza w tym przedziale cenowym?
 

raplog

New member
Nie musi być w HD, napisałem, że było by dobrze jakby była HD ale może być SD, tylko żeby nagrywała w 16:9, ogółem to ma być do zastosowań amatorskich - moja pierwsza kamera ; ))
 

januszpe

New member
nigdy nie podchodź do tematu "ja dla próby to moja pierwsza kamera" Zawsze staraj się kupić tak, żeby była to ostatnia kamera , inaczej wydasz np te 800zł i po roku wywalisz za darmo, czyli stracisz te 800stów i będzisz chciał kupić coś lepszego. Miałem 6 kamer i wszytkie poszły na śmietnik, żadnej nie udało mi się sprzedać żeby odzyskać jakąś kasę. Ale to były inne czasy, spowodował to również postęp techinczny.
 

raplog

New member
Sęk tkwi w tym, że to chyba jest tak jak ze sprzętem audio, każdy poleca i mówi żeby kupować bóg wie jaki sprzęt, a i tak okazuje się, że różnica nie jest aż tak duża, a najważniejsza jest obsługa i obycie : ) Oczywiście zgadzam się z wami, ale chciałbym kupić jakąś tanią kamerę(niekoniecznie HD) na początek.
 

raplog

New member
masz extra kamerę za nie wielkie peiniądze :
LINK JVC Polska Produkty Kamery Kamery na kartę pamięci GZ-MS120BEZ[/url]

Jakieś argumenty za i przeciw?, jak widzę po filmikach z youtube, to kiepska jakość dźwięku, obraz wieczorem dośc dobry i zoom też, za podobną cenę mogę mieć tą camileo h20, która na filmikach w youtube wygląła lepiej, ale było trochę "galaretowato"
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Za 800 złotych nie kupisz żadnej kamery, która będzie dobrze nagrywać w pomieszczeniu przy kiepskim oświetleniu! I nie ważne czy będzie to kamera HD, czy SD. Tak się po prostu nie da. Ważny tutaj jest rozmiar matrycy a w tym przedziale cenowym standartem jest 1/6 cala... I nie piszę tu o zasłyszanych teoriach tylko o praktyce. Ostatnio filmowałem dwoma kamerami w tych samych warunkach. Jedna miała matrycę 1/6 a druga 1/3 cala i w nagranych filmach widać jest różnicę....
Oczywiście na jakość ma wpływ także wiele innych czynników. I bardzo ważne jest światło! Cudów nie ma.

Inna sprawa, że przy zakupie kamery to się raczej nie sugeruj tym co możesz zobaczyć na YouTube, czy na podobnych portalach.
Ja rozumiem, że budżet masz ograniczony, ale takie są niestety realia....

Z HD zobacz może Panasonic HDC-SD10
Panasonic HDC-SD10 3 * 0,61 - Kamery cyfrowe - Panasonic HDC-SD10 3 * 0,61 od 1409.00zł

Wiem, że przekracza Twój budżet, ale cena i tak jest atrakcyjna....


 

Lukasf

New member
nigdy nie podchodź do tematu "ja dla próby to moja pierwsza kamera" Zawsze staraj się kupić tak, żeby była to ostatnia kamera , inaczej wydasz np te 800zł i po roku wywalisz za darmo, czyli stracisz te 800stów i będzisz chciał kupić coś lepszego. Miałem 6 kamer i wszytkie poszły na śmietnik, żadnej nie udało mi się sprzedać żeby odzyskać jakąś kasę. Ale to były inne czasy, spowodował to również postęp techinczny.

Oj....trzeba rozsądnie kupować... nie opłaca sie brac sprzetu z najwyszszej półki bo zbyt wiele sie traci....za 1500 do 2500 kupisz dobrą karmerkę HD.

Praktiki sie nie opłaca brać bo to siano.
Widziałem filmy z tego.... żałosne....obraz skacze...odpuść

REPLOG... nie porównuj sprzętu audio z foto :) audio to fakt często stary sprzet jest lepszy od najnowszych modeli, np. Najdroższe wzmacniacze na świecie są na Lampach :) i te trochę tańsze też(nie jestem audiofilem ale różnica jest spora, teściu ma wzmacniacze lampowe). Branża foto wygląda zupełnie inaczej...bo już do kliszy raczej nie wrócimy.
Za do kwoty 2000 kupisz bardzo dobrą SD lub średnią HD.
Zależy gdzie będziesz odtważał obraz...jak jakeś duże panele proponuje HD. Duuużo lepszy obraz jeżeli chodzi o rozdzielczość...ew. rozważ zakup kamerki megapixel. Lepszy trochę obraz od SD
Pozatym im droższa kamera tym lepsze podzespoły typu obiektyw, matryca. A to sporo daje.
Lepsze szkło to także większa rozdzielczośća ale i geometria, abberacje itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry