Tania kamera HD 100fps

id4

New member
Witam

Jestem nowy, więc witam wszystkich.
Pewno zjecie mnie, że nie szukałem dokładnie, lecz ciężko jest mi poruszać się w obszarze, który dopiero poznaję.

Szukam taniej, ale dobrej kamery HD, która nagra mi materiał ze 100 lub więcej klatkami na sekunde w jakość HD lub FullHD (to pewno za droga opcja). Szukam w opisach kamer, a te oferują nawet 600fps, ale jak patrzę na rozdzielczości, to chyba na YT się nadaje.

Może ma ktoś doświadczenie z takimi kamerami, już 50fps przy HD by mi starczyło, lecz nie orientuję się jakie kamery takie możliwości mają. Interesuje mnie najmniej obraz 720p, wszystko poniżej est dla mnie nieistotne.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

joker

New member
Czyli minimum spełnią kamery z trybem progresywnym, szukaj takiego oznaczenia 1080p50.
Z kamer FullHD z minimum 100fps może być drogo - nie wspomniałeś jakim budżetem dysponujesz (tak co najmniej 4 zera trzeba sobie zarezerwować).
Im wyższa liczba klatek tym niższa rozdzielczość aby nie popadać w koszty, często bywa i tak że 100fps można włączyć np. na 3-8 sek.
Jeśli sobie przypominam to kamery 4K pozwalają nagrywać z większą liczbą klatek materiał FHD.
A z tanich to GoPro 3 100 fps osiąga już w rozdzielczości 960p, a 120 przy 720p.
 

id4

New member
Witam ponownie

Korzystając z okazji, że znacie się o wiele bardziej niż ja, chciałbym poprosić o pomoc w wyborze najlepszej kamery. Szukam używanej, bo tak taniej, a nie wiem czy sprawa mnie wciągnie, na co dzień jestem fotografem.

Zależy mi - jak już pisałem - na uzyskaniu Slow Motion, więc im więcej fps tym lepiej z tym, że HD to minimum, FullHD to już fajnie. Poszukałem i poszperałem na Allegro i mam kilka typów nagrywających FullHD 1080p50 lib 1080p60. Wiem, nie jest to za dużo, ale chcę zmieścić się w budżecie do 1200-1400pln.

1. Sony HDR-CX350VE / nie umiem znaleźć ile ma klatek
2. Panasonic HDC-TM700 / 50p
3. Panasonic HDC-SD600 / 60p
4. Panasonic HC-V700 M / 60p
5. JVC HD GZ-HM400 / 50i

A może ktoś ma coś do polecenia?
Najładniejszy jest dla mnie JVC, ale parametry raczej kiepskie.

Pozdrawiam i dzięki z góry!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
60p to system NTSC jak w USA
u nas 50p
100fps nie kupisz w kamerach, jeszcze w kamerach typu do sportu tak, ale tam jakość nagrań jest słaba.

weź 50p i sprawdz czy Ci wystarczy jeśli nie to i tak zapomnij nie za taką kasę.
 
No proszę. Aparaty za 1000-2000 zł potrafią nakręcić film w slow motion (120fps), a kilkukrotnie droższe kamery tego nie potrafią? :(
 
Do góry