Tani zestaw

Co byś wybrał ?


  • Total voters
    0

redlum

New member
Bez reklam
elrubio napisał:
A sam jak byś miał coś kupić w przedziale cenowym do 1600zł co byś wybrał ?
PS. Dzięki za aktywność :)

dobrze ze dyskusja sie rozwineła - gdyz sam bym Ci duzo nie pomogl (poprostu ie znam sia az tak dobrze na sprzecie grajacym)

@ps_user
no niby tak - ale glownie chodzi o to czy oplaca sie doplacac ok 100zł tylko dla złącza HDMI - jest wersja lorda 033 ktora mozna podlaczyc componentem gdzie jakosc ogladanego materialu fimowego powinna byc lepsza nic RGB i porownywalna do HDMI
 

elrubio

New member
Tomasz93 napisał:
Jesli zestaw ma sluzyc przede wszystkim do sluchania muzyki to nie lepiej przeznaczyc te 1600zl na wzmacniacz anizeli na amplituner? Brzmienie takiego wzmacniacza bedzie o wiele lepsze nizli z amplitunera. A filmy na dwoch kanalach tez niezle sie oglada.
Wiesz, jestem zdania, że jak już coś kupować to żeby było przyszłościowym zakupem. Filmy też lubię oglądać, chodziło mi tylko o to że kładę większy nacisk na muzyke, ale dobrze by bylo usłyszeć dobry dźwięk oglądając film na DVD, HD-DVD czy Blue Ray.
Słyszałem że Sony ma też niezłe amplitunery, ale jakos bardziej jestem przekonany do marek które głównie sie zajmują produkcją takiego sprzętu;p
Więc może ktoś doradzi coś konkretnego do ok 1600zł. Najniższej klasy sprzęt 'audiofilski' chyba można już znależć do tej kwoty?
 

Remik82

New member
kiki napisał:
dzis testowałem amplituner JVC 411 / z faroudja/ z klumnami JBL-a .
Oj nogi mi się ugięły .
Dodatkowo po raz pierwszy dało się poprawić jakośc obrazu z kablówki . Mamy zdjęcia z porównań , ale muszę jeszcze raz zrobić - bo różnice wyszły niewiarygodnie duże.

Koniecznie dokladnie opisz co, jak i czym porawiles jakosc kablowki.
 

Tomasz93

Member
Wiesz, jestem zdania, że jak już coś kupować to żeby było przyszłościowym zakupem.

Ale zestaw stereo rowniez jest zestawem przyszlosciowym zawsze mozna rozbudowac taki zestaw do zestawu kina domowego, co znacznie podniesie jakos takiego kina.

Filmy też lubię oglądać, chodziło mi tylko o to że kładę większy nacisk na muzyke, ale dobrze by bylo usłyszeć dobry dźwięk oglądając film na DVD, HD-DVD czy Blue Ray.

Zaden amplituner do 1600 nie zagra dobrze w stereo taki juz urok budzetowych amplitunerow. W kinie jeszcze jakos sobie taki amplituner poradzi.

Stereo na przyzwoitym poziome prezentuje Cambridge Audio 540R (mialem swego czasu ten amplituner) lub 640R, ale cena przekracza Twoj budzet.

Słyszałem że Sony ma też niezłe amplitunery, ale jakos bardziej jestem przekonany do marek które głównie sie zajmują produkcją takiego sprzętu;

Tak, Sony robi niezle amplitunery, ale dopiero w klasie ES.
 

ps_user

New member
Bez reklam
redlum napisał:
@ps_user
no niby tak - ale glownie chodzi o to czy oplaca sie doplacac ok 100zł tylko dla złącza HDMI - jest wersja lorda 033 ktora mozna podlaczyc componentem gdzie jakosc ogladanego materialu fimowego powinna byc lepsza nic RGB i porownywalna do HDMI
Dopłaciłem ;) Skalowanie obrazu w przypadku DivX działa i fajnie podbija rozdzielczość. W przypadku DVD muszę jeszcze potestować, bo na pierwszy rzut oka nie widać różnicy :/
Pozdrawiam.
 

wszary

New member
Witam Wszystkich,

Pozwolicie, że wtrące coś od siebie do tego wątku. Otóż mam kino Philips HTS3115 i jestem w pełni z niego zadowolony. DivX czyta bez problemu, mały kłopot z napisami, ale od czego są płyty RW i możliwość sciągnięcia różnych rodzajów napisów z neta. Jeżeli chodzi o muze to jest super. Wejście USB tez się przydaje, no i wbudowany tuner radiowy - BOMBA. Wszystko to jest sprzężone z tv lcd Philips 32pfl7332. Jestem zadowolony z tego połączenia.

Pozdrawiam,
 

elrubio

New member
wszary napisał:
Witam Wszystkich,

Pozwolicie, że wtrące coś od siebie do tego wątku. Otóż mam kino Philips HTS3115 i jestem w pełni z niego zadowolony. DivX czyta bez problemu, mały kłopot z napisami, ale od czego są płyty RW i możliwość sciągnięcia różnych rodzajów napisów z neta. Jeżeli chodzi o muze to jest super. Wejście USB tez się przydaje, no i wbudowany tuner radiowy - BOMBA. Wszystko to jest sprzężone z tv lcd Philips 32pfl7332. Jestem zadowolony z tego połączenia.

Pozdrawiam,

Ja dałem 1500 za moje kino Philipsa, mało co z niego korzystałem, strasznie sie grzał, nie brzmiał tragicznie, ale szybko laser siadł, więc jestem niezadowolony ...

Dziś miałem przyjemność posłuchać muzyki na Harman Kardon 245 i Yamaha 659. Faktycznie Harman Kardon świetnie brzmi. Oba szły na Quadrale 500f. Ale 245 jest nieco drogi.. Więc pytanie, czy opłaca sie kupić 245 czy lepiej niższy model, jak np. 132, czy jakość dźwięku jest zbliżona w obu modelach ? Czy są znaczne różnice między nimi i czy warto za nie zapłacić tyle?

PS. Co sądzicie o Quadrale 500f do amplitunera Harman Kardon? Czy możecie polcic coś lepszego do 1500zł, max 2000zł ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ampli 245 odsłuchuję dość często , możesz podłaczyć Quadrale ale szkoda takiego amplitunera. I do tych kolumn zostałbym przy modelu 145.
Albo podłączył Jamo 606 lub JBL-a
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR245 i QQ500 to wydatek 3300zł, jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić możesz zakupic niższy model AVR145. AVR132 jest raczej przeznaczony do zestawów surrondowych 5,1 np. HKTS7.
 

elrubio

New member
Jeśli chodzi o kolumny to ma znaczenie jakie się dobiera do danego amplitunera. Czy kupuje sie ogólnie jak najlepsze ? Ale chyba jest jakiś wybór do 2000 zł poza QUADRAL QUINTAS 500?
W ogóle to które kolumny do 2000 zł są najlepsze ? Audio Academy Phoebe II, Koda 702, TANNOY Mercury, JAMO S606 czy właśnie QUADRAL QUINTAS 500 ?
 

adsem

New member
onkyo 304/404 z głośnikami M-Audio 5.0

To jest dobry zestaw. Odtwarzacz z hdmi. Amplituner 5-kanałowy z możliwością podłączenia subwoofera. Cały zestaw widziałem za 2000 w sklepie. Z okablowaniem musisz liczyć 2100. Wg. mnie warto.
 
Do góry