Tani zestaw kina domowego do DivX/Xvid

longu

New member
Witam serdecznie
Jestem nowym członkiem forum, także chciałbym się na wstępie przywitać ;-).
Przez ostatnie 2h próbowałem przeszukać forum, aby nie dublować postów, ale nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi, także postanowiłem zadać pytanie:
Przymierzam się do kupna taniego zestawu kina domowego. Niestety (albo może na szczęście dla mojego budżetu domowego) słoń mi nadepnął na ucho, także nie mam prawie żadnych wymagań co do jakości dźwięku. Nie mam też wygórowanych wymagań, co do jakości obrazu (jako dowód podam, że obecnie oglądam filmy podłączając komputer do TV (CRT) poprzez kabel S-video (z karty graficznej), przedłużony chinchem i zakończony Euro, który wchodzi do odbiornika telewizyjnego ;-) – pewnie znawcy mnie zakrzyczą za takie rozwiązanie, ale dla mnie taka jakość jest akceptowalna.
Jak widać nie mam wielkich wymagań, także mam nadzieję, że uda mi się zmieścić w zaplanowanym budżecie (nie chciałbym wydać więcej niż 1000 pln, ale liczę, że do 700 pln coś sensownego uda mi się znaleźć). Po analizie forum wywnioskowałem, że chyba żadne kino domowe nie zastąpi w pełni komputera, jako odtwarzacza filmów Xvid, ale może znajdzie się coś, co spełni moje oczekiwania:
1. Bezproblemowe odtwarzanie DivX/Xvid, wszystkie ich odmiany – po prostu chcę włożyć płytkę i ma grać ;] (nie wiem, czy już są takie, co radzą sobie z nowszymi kodekami, np. x264, albo rmvb). Najlepiej, aby czytał z CD-RW, oraz DVD-RW
2. Bezproblemowe odtwarzanie napisów w formacie .txt z polskimi czcionkami, łamaniem długich linii, itp – nie chcę się bawić w konwertowanie napisów do srt.
3. Bardzo przydatna by była możliwość regulacji rozmiaru czcionki, jej wysokości, itp
Nie boję się wgrywania nieoryginalnych firmware, także jeżeli w standardzie nie jest to obsługiwane, a można uzyskać te dodatkowe funkcje poprzez zmianę oprogramowania, to nie ma problemu.
4. Sprzęt firmowy – czytałem, że odtwarzacze producentów tanich urządzeń oferują największe możliwości jeżeli chodzi o odtwarzanie DivX’ów wraz z napisami, ale chciałbym jednak uniknąć kupowania Manty, Korr’a, czy nawet zachwalanego Fergusona. Preferowałbym raczej firm Sony, Panasonic, Samsung, Thomson, Pioneer itp. i mam nadzieję, że Ci producenci również będą w stanie spełnić moje oczekiwania.
5. Przydatne by było wyjście USB 2.0 do oglądania filmów z pen drive.
6. Nie zaszkodziłby wbudowany tuner radiowy (ale to chyba większość ma).
7. Głośniki wiszące
8. Najmniej istotny warunek: idealnie, by było, aby kabelki do głośników były podpinane, a nie przymocowane na stałe – z tego względu, iż mam w ścianie poprowadzone już kable głośnikowe.
Jakiś rok temu rozglądałem się za kinem domowym i moją uwagę zwrócił model Panasonic’a SC-HT340, który obecnie można dostać w śmiesznej cenie do 400 zł, ale może w międzyczasie pojawiło się coś lepszego, tym bardziej, że z tego, co się orientowałem ten zestaw nie spełnia pkt. 3.
Co moglibyście mi doradzić biorąc pod uwagę powyższe wymagania. Na co jeszcze powinienem zwracać uwagę przy wyborze kina domowego? W 98% zamierzam wykorzystywać go do oglądania filmów DivX. Obecnie mam telewizor 29’’ Samsunga (CRT), ale nie wykluczam wymiany go na LCD.
Obawiam się, że może się okazać, iż moje oczekiwania są zbyt wygórowane i napiszecie mi, że żaden z odtwarzaczy ich nie spełnia (poza tymi „niemarkowymi”), albo zaproponujecie mi Xboxa, albo PS3 ;-). Mam jednak nadzieję, że coś się uda znaleźć
Przy okazji mam jeszcze pytanie – czy dźwięk w filmach kodowany w AC3 „rozniesie się” na 5.1 głośników prawidłowo? – w sensie, czy odtwarzacze to wspierają?
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3812


SC-PT465K_big.jpg
 

longu

New member
Witam
Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że skoro zaproponowałeś ten model, to spełnia on moje oczekiwania. Natomiast, czy jest jakiś niższy model, z głośnikami wiszącymi (mam już "instalacją kablową" w ścianach poprowadzoną) i najlepiej bez tej stacji dokującej do iPoda - nie chcę przepłacać za coś, z czego nigdy nie będę korzystał ;-)
Pozdrowionka.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przy takich wymaganiach każde stacjonarne kino będzie półśrodkiem - format divX ciągle ewoluuje przez co zawsze będziesz miał problem z nowymi filmami. Najlepszym i chyba jedynym rozwiązaniem byłby Media Center.
 

tokenz

New member
tez mam ten problem co ty, zaden markowy DVD player nie spelni twych oczekiwan , Divx ok , ale z Xvidami sa problemy szczegolnie z tymi z kompresja QPEL i GMC ;] , rozgladalem sie za roznymi markami narazie jeden co spelnia te oczekiwania i nie jest jakims supermarketowym bublem to Ferguson 880 HX , chyba go kupie poniewaz nic innego nie moge znalezc.
 

longu

New member
Witam ponownie.
Media Center nie chcę, bo teraz mam praktycznie to samo ;-) (komputer PC podłączony na stałe do TV).
O Fergusonie czytałem wiele pochlebnych opinii i "od biedy" mógłbym jeszcze go zaakceptować (mimo, że nie jest to typowo markowy sprzęt), ale czy występuje on w wersji z 5.1 głośnikami? Chciałbym cały zestaw.
Pozdrowionka.
 
Do góry