Tani (używany) sprzęt 1k

Gronekowiec

New member
Witam,

Po pewnych przemyśleniach i drobnych unormowaniach projektu KD chciałbym poprosić was o radę.
Budżet jakim dysponuję to 1000zł, ale wydać chciałbym jak najmniej. Pieniądze rozdzielić trzeba między amplituner i kolumny. Nie boję się sprzętu używanego, ba chyba w tej kwocie nawet nie mogę liczyć na nowy.

Warunki:
Pynki i trójkaokój 4*6m 2,5m h. Umeblowany skromnie ( meblościanka z TV na ścianie 4m po środku dywan i na samym końcu zestaw wypoczynkowy stolik, dwie jedynki po bokach i trójka. Na dłuższej ścianie naprzeciwko drzwi dwa duże okna i kaloryfery.
Statystycznie sprzęt używany w 80% film (głównie z PS3) + tv 10% gry i reszta (jak nie rzadziej) muzyka

Oprócz TV LG47LK530 i PS3 w temacie nie mam nic więcej.

Zależy mi na poprawie jakości względem Panasonica Sa-Ak 45 i uzyskanie efektu przestrzenności. Od amplitunera wymagam nowsze kodeki dźwiękowe (minimum DD i DTS) i najlepiej wejścia i wyjście HDMI - minimum optyk.

Dostałem ofertę na zestaw 5.0 Jamo E4 (niestety szare) za 250zł. Nadadzą się czy można wyszukać coś lepszego? A jeżeli tak to co? Może ktoś ma jakąś ofertę czy propozycję. Jestem otwarty.
Jaki amplituner? Nie mam preferencji markowych.

Pozdrawiam,

PS. Do oglądania często przesuwane są fotele na odległość do 2m od TV.

PS2. Opcja jest jeszcze z Jamo S416 + S41 + S412 za 250zł.
 
Ostatnia edycja:

Gronekowiec

New member
Naprawdę nikt z was nie ma jakiegoś pomysłu? Wiem, że kwota nie jest za duża, ale to ma być sprzęt, który po pewnym czasie przeniesie się do sypialni.
A może uważacie to za wyrzucanie pieniędzy w błoto?
 

BlissX

New member
Podłączę się pod temat z tym, że budżet mam do około 1300zł, ewentualnie nieco więcej jeśli będzie faktycznie warto.

Szukam jakiegoś zestawu audio do TV Panasonic L50ET60.

Głównie zależy mi na fajnym efekcie/brzmieniu podczas oglądania filmów (czasami muzyczka, fajnie gdyby był ładny pełny bass).
Pokój ma jakieś 5mx4,5m
Zestaw może być używany.
Kwota w przedziale 1000-1300zł.
Głośniki mają wspólpracować z Xboxem 360/Tv/Dekoderem Nbox

Telewizor słuzy mi jako bezprzewodowy odtwarzacz filmów. Także muszą być chyba jakoś wpięte bezpośrednio pod tv? Obecnie korzystam z wyjścia słuchawkowego, ale podejrzewam, że to nie jest rozwiązanie gwarantujące wysoką jakość dźwięku...

TV ma takie złącza:
Złącza:

Wejście sygnału wideo Component współdzielone z Composite Jedno gniazdo typu RCA (dolne)
Złącze CI (Common Interface) 1
Złącze Scart 1 (spód)
USB tak (ver.2.0)
Karta pamięci SD tak (SDXC)
Port sieci LAN 1 (spód)
Cyfrowe wyjście audio (optyczne) 1 (z boku)
Gniazdo słuchawkowe 1 (z boku)
Złącze serwisowe ?
Tuner
Tuner PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L', DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])
Podwójny tuner ?
Odbiór telegazety 1000P
HDMI
Wejście HDMI 3 (3 z boku)
Wspierane funkcje Kanał zwrotny audio (Wejście 2)

Da się jakoś inaczej podłączyć zewnętrzne głośniki niż przez wyjście słuchawkowe ?

Mam jeszcze taki odtwarzacz DVD który można ewentualnie wykorzystać :
http://www.samsung.com/pl/support/model/DV...0/XEO-techspecs
Kupiony X lat temu, przeleżał nieużywany...

Pozdrawiam.
 

collider

New member
Bez reklam
W tym budzecie moze warto rozejrzec sie za soundbarem. Bedzie i bas i brzmienie. Uzywanego ampka nie polecam. Z uzywek jak cos kup glosniki. Z nowych ampkow zobacz Pioneer VSX 423, Denon X500 i Yamaha 375. Oczywiscie sa to konstrukcje budzetowe z podstawowymi funkcjami. Tyle i az tyle.
 
Ostatnia edycja:

BlissX

New member
Jakiś przykład przyzwoitego soundbara?
Oddzielne kolumny nie dadzą lepszego efektu ?

Czemu nie polecasz używanych ? Psują się?
 

collider

New member
Bez reklam
Nie polecam bo zawsze istnieje ryzyko, ze ampek dlugo nie pochodzi. Poczytaj forum ile osob ma problemy nawet z nowym sprzetem. Oczywiscie to nie regula, ale chyba lepiej spac spokojnie przez 2-3 lata. Ampek to skomplikowana konstrukcja i jego naprawa czesto jest kosztowna. Nie wiesz jak ktos go uzytkowal wiec po co ryzyko. Zrobisz jak uwazasz, to tylko sugestia.
Mozesz jak pisalem kupic ktorys z wymienionych ampkow i dolozyc do niego uzywane glosniki. Jak dobrze poszukasz to uda ci sie nawet kupic zestaw podlogowek. Jezeli dopuszczasz mozliwosc kupna malych glosnikow, ktore w kinie dadza sobie rade to zobacz np. Pioneer SHS1000, Canton movie 85, JBL cinema 510.
Soundbar to np. JBL cinema SB400, Samsung F751 czy nowe modele Philipsa ostatnio tu nawet opisywane.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Raczej S-HS100 a nie 1000 ja widzę tylko ten model dostepny

Dokładnie jest tak jak piszesz ty mój czujny przyjacielu ;).


Za 1200 to już kupisz nowe Jamo S 426 HCS 3+SUB 210. Czyli takie jak moje z odmłodzonym subem.
Masz też Taga Harmony 606 plus jakiś używany sub.
Z używek to najlepiej gdybyś poszukał na lokalnym rynku gdzie byłaby możliwość obejrzenia czy nawet posłuchania głośników. Często ludzie wystawiają głośniki w komis. Popytać znajomych.
 
Ostatnia edycja:

BlissX

New member
Dokładnie jest tak jak piszesz ty mój czujny przyjacielu ;).


Za 1200 to już kupisz nowe Jamo S 426 HCS 3+SUB 210. Czyli takie jak moje z odmłodzonym subem.
Masz też Taga Harmony 606 plus jakiś używany sub.
Z używek to najlepiej gdybyś poszukał na lokalnym rynku gdzie byłaby możliwość obejrzenia czy nawet posłuchania głośników. Często ludzie wystawiają głośniki w komis. Popytać znajomych.
Spodobały mi się Jamo s606.
Używane mozna dostać w dość dobrej cenie/
Co o nich myślicie ? Jaki wzmacniacz do nich będę potrzebował, żeby dobrze to współpracowało + dało się puścić dźwięk z tv na głośniki.

Jak się mają tagi 606 do tych Jamo ?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Te o których pisalem spokojnie wystarcza. Jezeli masz okazje kupic te glosniki z pewnego zrodla to nie jest to zly wybor. Z Jamo jest tak, ze ma swoich fanow, ale i wrogow. Ja oceniam te glosniki na plus.
 
Do góry