Tani tv smart dla dziecka

dmk84

New member
Witam
Rozgladam sie za nieduzym tanim smart tv dla dziecka do b.malego pokoju. W oko wpadl mi tv Lin 32D1700. Ktos moze mial z nim stycznosc? Wymaganie nieduze: jezeli chodzi o obraz to aby bylo cos widac no i slychac,najbardziej zalezy mi na stabilnym i w miare plynnym dzialaniu youtube oraz netfixa. Trwafosc polaczenia przez wifi,nie bardzo bedzie mozliwosc ciagniecia kabla lan przez cala chate. W podobnej cenie sa jeszcze Manty a reszta juz duzo drozej. Jak myslicie warto? Czy lepiej dolozyc do czegos innego? Opinie w sieci raczej pozytywne
Myslalem jeszcze o najtanszym tv 32cale plus jakis smartbox ale cenowo wychodzi to samo a mamy dodatkowe kable,piloty itp
 

Petru23

Banned
Tani tv na androidzie to najgorsze zło jakie może się przytrafić.

Jak nie masz kasy to poszukaj czegoś używanego. Sam mam 24" Sharpa z marketu (którego chyba do chipsow dodawali) u córki i świeci naprawdę ładnie a to w tv jest najważniejsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wejdzie Ci tam chociażby 40"?
32" to straszna malizna, nawet dla dziecka. Wiem, bo sam ostatnio brałem 40".
Chętnie wziąłbym coś większego, ale zabrakło kilku cm, więc został tylko Sharp.
Nie oszczędzałbym też na smart, bo mimo wszystko ten YT powinien chodzić płynnie, samo otwieranie, przełączanie itp.
Przystawka nie ma sensu, dodatkowy kłopot dla dziecka. Niech już te przyciski dedykowane będą na pilocie, nie będzie potrzeby przełączania żródeł w tv itp.
 

dmk84

New member
No max to te 40/42cale,pokoj ma ok 8m2. Wlasnie w tym Lin sa dedykowane przyciski na pilocie wiec jest to jakies ulatwienie. Wlacza tv,guzik od YT i juz w histori sa ogladane filmiki.Obawiam sie ze na takim smartboxie bedzie milion aplikacji z ktorych dziecko nie bedzie korzystalo a bedzie musialo sie naklikac zeby sie dostac do YT. Jest ten Lin w 43calach.
 

jasssu

New member
Jest Philips serii 7, ale on startuje od 43 cali. Jest też seria 6 i możesz mieć tam 32 cale, ale niekoniecznie smartTV
 

dmk84

New member
Przejzalem oferty lokalnych sieciowek i w neonecie maja na stanie tego Lina. Moze uda sie w tyg nim pobawic i zobaczyc jak ten smart dziala. Kolejne tv ze smartem to juz 1000 plus za 32cale np Lg
 

12jojko

Banned
Brat kupił synowi jakiegoś Samsunga 32 cale i śmiga na Tizenie jak ta lala. Też ogląda ciągle YouTube i HBOGO. Nie wiem, jaki model, kupował rok albo ponad rok temu.
 

dmk84

New member
No pokoj maly dlatego celuje bardziej w 32cale.
Im taniej tym lepiej ;) te +/- 700 moge przeznaczyc.
Tv glownie do bajek w tle z YT,netflixa po wifi.
 

dmk84

New member
Dziewczynka 6l
Tylko do bajek z YT,netflix,minimini,puls itp.
Z reguly jest tak ze tv z bajkami robi tlo do zabawy ;)
Kasa-im mniej tym lepiej. Tv 32cale.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dalej uważam, że 32" to za mało. Za 2 lata córka sama Ci powie ; )
Te 40", to jest dalej malizna, ale coś już tam widać, a zaraz się zaczną ulubione seriale na Netflixie, kanały na YT itp.
 

dmk84

New member
32cale to taki kompromis ;) za 2lata powie ze maly a teraz powie ze nie ma gdzie zabawek trzymac ;)
Jest miejsce tylko na komodzie 150cm szer ktora i tak pelna jest swiezakow hehe. Z drugiej str za 40/43cale trzeba dac juz dobrze ponad tys :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O czym Ty do mnie piszesz, jakie na wyrost. Łóżko, zabawki?
Ja piszę z doświadczenia, nie rozumiem co tu jest na wyrost? Zlituj się.

Mam 32" i mam 40", pominę już 60" w sypialni, bo to już zapewne po za percepcją większości i nie zamierzam tłumaczyć tego, co już wyjaśniałem 10 lat temu.

32" będzie ok, owszem, dlaczego nie? Ja za dzieciaka oglądałem 21" crt i też się żyło.
Na takim 32" tv też się da oglądać, nikt nie twierdzi, że nie, tylko ja jestem PRZEKONANY, że na 40" to oglądanie będzie przyjemniejsze, więcej widać, nie trzeba wytężać wzroku, nie trzeba się przybliżać, bez względu czy to są jakieś tabelki z czcionką, czy film, bo mało który 8 latek ogląda jeszcze smerfy, zresztą 6 latki też już mają inne zainteresowania.
W tym wieku dzieci latają dronami, ogarniają komputery i inne cuda i nie rozumiem, dlaczego nie polepszyć tego komfortu.

No i o jakim Ty zdrowiu piszesz, co ma piernik do wiatraka?
Właśnie dlatego uważam, że na dziecku nie ma co oszczędzać, żeby się nie męczyło, te 40" to jest właśnie kompromis, przecież nikt tu nie pisze o 80" święcących w oczy dzieciaka z 2m.

Zresztą o czym my rozmawiamy w ogóle.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Subkulturowych wpisów powiadasz... owszem, nie mam czasu, a tym bardziej ochoty na zabawe w konwenanse, jeżeli dyskusja z założenia jest śmieszna, szczególnie, gdzie w tak banalnym temacie, muszę czytać wywody nt. łóżek, zabawek, czy ubrań i to zupełnie bez związku. Zapomniałeś jeszcze dopisać pieluch.

Nie widzę absolutnie związku.
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy 32" - 40", a 32" - a 70", to szkoda czasu.

Jeżeli raptem, te 7" więcej, jest dla Ciebie wyborem przez pryzmat osoby dorosłej, to gratuluje.

Temat jest prosty jak budowa cepa. Nie ma kasy, kupujemy 32" i też się radość.
Jest nieco więcej grosza, kupujemy (kto chce oczywiście) 40", m.in dlaczego?

Już argumentuje, bo z natury jestem praktykiem.
Pierwszy lepszy przykład, korzystając z YT, miniaturki na ekranie 32" są bardzo małe.
Podobnie jest z wpisywaniem tekstu, oczywiście można, ale ten stosunek przekątna/komfort wypada o wiele lepiej w przypadku 40".

Jako, że pretendujesz na miano psychologa dziecięcego roku, to powiem więcej.
Dziecko nie oślepnie od tych raotem 7" więcej, a będzie miało nieco bardziej komfortowe warunki, szczególnie, że w tym wieku bardzo szybko się rozwija i niemal z dnia na dzień inaczej postrzega rzeczywistość, acha, końca świata też nie będzie ; )

Idąc Twoim tokiem rozumowania, jak dziecko będzie chciało porysować, to nie dasz mu kartki A4, a malutką kartkę z notesu ; )

Nie rozumiem też, dlaczego nie decydowałbyś się na Android TV?
Obecne tv na Androidzie, mają dedykowane przyciski do YT czy Netflixa.
Niczym się to nie różni w użytkowaniu ww. od "zwykłego" smarta.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Ochlonmy Panowie ;)
Lozko od komody z tv jest niemal na wyciagniecie reki cos ok 2m. Teoretycznie kupil bym 40/42/43cale ale juz robi sie duzo drozej. Chcem wydac jak najmniej bo mam nieoczekiwane inne wydatki :( turbo w aucie pada a do roboty trzeba dojezdzac:(
Ta jak Armani pisze dzieciaki w tych czasach sa biegle w sprzetach. Widze to po swoich pociechach. Mala katuje yt np na smartfonie 6cali lub lapku 11cali a jak ladnie poprosi to i na swoich 65 jej odpale ;)

No dobra! 3 str tematu a nie padla jeszcze zadna propozycja?!
Ze specyfikacji niby pasuje ten Lin ale widzialem tez Mante w podobnej cenie i... takiej samej obudowie :/???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
xxxxxxxxxxx Moderowano 02.02.2021 12:06

Dmk,
U mnie też jest 2m. ale mniejsza z tym, wiadomo, jaskra, oczopląs i zgon ; )
Nie ma co ryzykować.

A tak poważnie, to weż na próbę tego 32" w możliwością zwrotu, ew. poszukaj coś z używek.
Sporo takich widziałem u gościa na giełdzie u siebie, oczywiście już paroletnie, ale ze smart i w cenach 500-800zł. Problem może być tutaj taki, jak już kolega wcześniej pisał, że te starsze mogą nie ogarniać systemowo już tych apek.
Ktoś też wspominał ostatnio o braku aktualizacji w starszych tv, czy nawet usunięciu apek.
Sam ostatnio szukałem 40" i nic po za Sharpem (z nowych) nie ma, wszyscy przeszli na przekątną 43".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma prawo przedstawić własną opinię.
Podzielam opinię.
Młoda sprawnie będzie się sama bez problemów posługiwać wyszukiwaniem programów. Też wskazywałbym do tych opisanych potrzeb i informacji - na 43".
Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.
 

dmk84

New member
Trochi pozno ale mloda dostala zdobyczny za free tv lg 32cale. Dokupilem Mistica w promo za niecale 140zeta i jest i netflix i yt no i radosc 😁
Okazalo sie rowniez koledzy ze mieliscie racje! Tv trochi maly i te 40/43 byloby akurat. Narazie ten dziala a jak wyzionie ducha(a ma z 10lat) to juz wiem ze bedzie min 40😁
 
Do góry