tani TV dla laika

Tomek26

New member
Witam, moj pierwszy post na forum i potrzebuje fachowej porady :) ojcu sie psuje telewizor wiec przyjdzie koniecznosc kupna nowego. Ja szczerze mowiac sie tym za bardzo nie interesuje wiec nie jestem pewien co i jak wybrac

Po krotce wymagania(jak cos trzeba dodac to pytajcie):
- cena jak najmniejsza celuje, ze kolo 1500zl maks
- niski pobor energii czyli LCD ?
- dobre obraz na zwyklej analogowej kablowce vectry(tylko tak bedzie uzywany zadnych gier itp)
- chyba 32 cale bo odleglosc do tv jakies 2-2.5 metra
- szybkie przelaczanie kanalow(podobno niektore tv maja z tym problem)

- dobre warunki gwarancji ?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam, moj pierwszy post na forum i potrzebuje fachowej porady :) ojcu sie psuje telewizor wiec przyjdzie koniecznosc kupna nowego. Ja szczerze mowiac sie tym za bardzo nie interesuje wiec nie jestem pewien co i jak wybrac

Po krotce wymagania(jak cos trzeba dodac to pytajcie):
- cena jak najmniejsza celuje, ze kolo 1500zl maks
- niski pobor energii czyli LCD ?
- dobre obraz na zwyklej analogowej kablowce vectry(tylko tak bedzie uzywany zadnych gier itp)
- chyba 32 cale bo odleglosc do tv jakies 2-2.5 metra
- szybkie przelaczanie kanalow(podobno niektore tv maja z tym problem)

- dobre warunki gwarancji ?


Jeżeli chcesz najtańszy TV, to wejdź do sklepu i poproś ten który najmniej kosztuje, a tak rzeczowo to TV kupuje się na kilka lub kilkanaście lat warto więc kupić LCD ze średniej półki:

1. Podstawa to aby posiadał technologię 100HZ i nie daj się komuś przekonać, że na 32 calach po jej włączeniu nie ma różnicy i nie warto za nią płacić (bez 100HZ w scenach gdzie np osoba, pojazd czy przedmiot przesuwa się blisko kamery - na pierwszym planie - powstaje jak gdyby klatkowanie - obraz nie jest płynny tylko "skacze" - nazywa się to chyba "juder") .
2. Niski pobór mocy mają wszystkie LCD i przy ustawieniu do warunków domowych (nie w trybie sklep) pobierają około 70W.
3.B. Dobry obraz na analogu w SD wyświetla np Philips 32PFL7404H - posiadam ten TV od 10 miesięcy (bardzo dobry TV LCD)
4. O szybkim przełączaniu kanałów można zapomnieć - samo uruchomienie TV i przełączanie chwilę trwa - taka technologia - bez względu na producenta
5. Standardowa gwarancja to 24miesiące, moim zdaniem nie opłaca się robić dopłaty do gwarancji pięcioletniej, ale to już decyzja indywidualna, mam nadzieję, że markowy TV ze średniej półki jeżeli nie zepsuje się w ciągu 24 miesięcy to może pochodzi kilka - kilkanaście lat.
 

don111

Banned
weź jedną z plazm - Panasonic 37LC2, 37X20, LG42PJ350
dużo taniej, więcej cali i lepszy obraz od dowolnego lcd przy kablówce
 

fan

New member
Philipsa nie bierz , siostra ma i nie jest zadowolona
Napisałem w innych wątkach.
Słabo gra w sd
W HD ok - ale na razie za mało kanałów HD
 
Do góry