Tani projektor do DVD

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wspieraj miejscowego artystę...eee...przedsiebiorcę!!! ;)

Teoretycznie brzmi mniej problemowo w przypadku reklamacji... Teoretycznie... ;)
 

User27

New member
A czy to prawda że projektory DLP głośno pracują?
Nawet głosniej od benq W500, mam zamiar wybrać między acer h5350 a infocus x9 tylko nie mam gdzie ich sprawdzić jak pracują.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
User27: porównaj sobie wg przykładów: Xbox 360 w stanie spoczynku (bez płyty w środku) pracuje z głośnością 36dB - po włożeniu płyty hałasuje na 44dB. W500 w trybie eco 28dB i 32dB w normal. X9 to ok. 28dB w eco i 33dB w normal, Acer podobnie.

A co do DLP, to oczywiście prawda. Dzieje się tak nie z widzimisię producentów, tylko z wymogów technologicznych. Po prostu w DLP światło przebywa dłuższą drogę, więc wymagane są mocniejsze lampy. W przypadku LCD wystaczy 200W, a w DLP jest to często 250W lub więcej.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Generalnie DLP jest głośniejsze, chociaż są wyjątki. Według specyfikacji moje Mitsu ma 25 dB w trybie Low. :eek:k:

W DLP dodatkowo może dokuczać wysoki dźwięk wirowania kółka barwnego, w moim wybija się nieco ponad szum wentylatora, w trybie niskim lampy. Dla wysokiej jasności szum wentylatora już jest głośniejszy od odgłosu wirowania koła barwnego. Ale to zależy co komu na ucho szkodzi, indywidualna kwestia... ;) Mi bynajmniej nie przeszkadza w czasie gdy kino jest nieme, w dźwiękowym projektora nie słychać.

A tu jeszcze a propos głośności, opis bezpośredniego porównania:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=370462&postcount=5
 
Do góry