Tani projektor dla niewymagajacego. używanyt do 1000zł HELP

WielkiDro

New member
Witam

Jestem świerzy na forum więc się na początek przywitam :)

Mam następujący problem.
Jestem biednym studenciakiem który właśnie sie wyprowadził od rodziców i urządza własny kąt.

Szukam do swojego pokoju w miare fajnego projektora prawdopodobnie urzywanego. Uwielbiam oglądać filmy i czasem grać na konsoli więc będę podłączał projektor do kompa (HDMI). Problem niestety jest taki że kompletnie nie znam się na projektorach, nigdy z nich nie korzystałem i ogólnie jestem zielony w tym temacie...
Trochę poczytałęm forum ale niewiele mi się rozjaśniło, nie wiem na jakie parametry patrzeć czy wazniejsza jest jasność czy kontrast. Jak obiczyć wielkość obrazu, znalazłem w prawdzie gdzieś jakiś kalkulator ale nie potrafiłem się zoriętować co oznaczają poszczególne oznaczenia.

Czy moglibyście mi pomóc w doborze czegoś fajnego a przedewszystkim w wytłumaczeniu jak dobrać, co onzaczają poszczególne terminy, na czym polegają różne technoligie i która dla mnie będzie najodpowiedniejsza? Fajnie by było mieć HD ale nie wiem czy w tych pieniążkach się wyrobie.

Chciałbym wydać wiadomo jak najmniej ale wiem że nikt mi nie da czegoś pożądnego za darmo więc przygotowałęm budżet do 1000zł + w przyszłym miesiącu dokupienie ekranu. Myślałem o używanym sprzęcie więc miło widziane wszelkie linki z allegro.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Do góry