Tani odtwarzacz cd do zestawu

3echo

Member
Bez reklam
Planuję zakup taniego cd-ka,ponieważ stary odtwarzacz dvd Sony powoli zaczyna nie czytać wszystkich płyt.Czy możecie w takim razie polecić coś używanego do max.200zł.
Myślałem o jakimś Technicsie lub Yamaszce,których jest dość sporo na znanym portalu aukcyjnym.Na co zwracać uwagę przy zakupie?czego się wystrzegać?
Z góry dziękuję za sugestie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wymienione odtwarzacze to dobre propozycje , w przypadku Yamahy dobre są odtwarzacze serii CDX np.396 /496 lub podobne .W przypadku Technicsa pomyśl o ostatniej serii odtwarzaczy SL- PG .Bardzo udany brzmieniowo jest również Harman HD750

Jest jeszcze jedna opcja Onkyo z serii DX to bardzo udane modele oparte o mechanizm Sony są niezawodne (np. DX7111 /7211 ) .Miałem kiedyś odtwarzacz tej firmy , nigdy nie było z nim kłopotu nie pamiętam żeby nie chciał wczytać jakieś płyty ,bardzo dobrze działała korekcja błędów bez problemu radził sobie nawet z mocno porysowanymi płytami ,minusem może być niemożność odczytu plików mp3 wypalonych na płycie
Dźwięk mocny i dynamiczny odtwarzacz bardzo szybko przenosi dźwięki z krańców pasma ,dobry bas i średnica ,dość duża muzykalność .Wadą może być trochę słabsza przestrzeń i cofnięte wysokie tony ,ale to akurat może być duża zaleta w jasno brzmiących systemach
 

3echo

Member
Bez reklam
No to może faktycznie lepiej zainwestować w cd Onkyo?Ale czy wszystkie z serii DX(np.6XXX) miały lasery Sony?Bo jeśli tak,to w razie wpadki jeszcze można tanio laser wymienić.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie wszystkie modele Onkyo DX 6xxx/7xxx były oparte o mechanizmy Sony KSS .Wyjątkiem są modele serii Integra ,no ale to flagowa seria Onkyo więc zastosowane inne rozwiązanie
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam na oku dwa modele
Yamaha cdx 530e-125zł
Onkyo dx 7011-170zł.
Który z dwóch?


wysłane z mojego ciapatalk-a
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
I tak i nie . Na pewno zamyka drogę gdyby się chciało podłączyć zewnętrzny przetwornik C/A ..ale z drugiej strony kompakt kosztuje 200zł więc trudno oczekiwać więcej .Jeżeli nie planujesz tego typu rozwiązania to nawet nie zawracaj sobie tym głowy .Najważniejsze ,jest to aby odtwarzacz był sprawny !

Odtwarzacze serii 72xx mają wyjście optyczne i pilota .Jeżeli chodzi o sam dźwięk niczym się nie różnią od 7xxx .Ja miałem 7111 też nie miał pilota ,i tylko wyjście analogowe .Miał ogromną zaletę był niezawodny ile ja się na nim płyt nagrałem i nic ,szybko trwało wczytywanie płyt może z 3 sekundy ,również szybko przemieszcza się głowica nawet w przypadku np pierwszej i ostatniej ścieżki .Jak na swoją cenę odtwarzacz jest nieźle oprogramowany ,dźwiękiem też nie powinien rozczarować ,może nie jest jakiś super przejrzysty ,ale nadrabia muzykalnością ,nic nie męczy ani nie kłuje w uszy można go słuchać godzinami .Myślę ,ze będziesz zadowolony :)
 

3echo

Member
Bez reklam
Dzięki Przemko za dokładne wyjaśnienie.Za 150zł nie ma co oczekiwać cudów.Najważniejsze aby sprzęt był sprawny.Myślę,że dżwiękiem wciągnie nosem wysłużone dvd Sony,a jeśli nie to jak będzie tylko chodził to i tak będę zadowolony.W przyszłości i tak planuję wymianę ampli.
Pozdrawiam Przemo.
 

3echo

Member
Bez reklam
Odtwarzacz DX-7011 doszedł.Co mogę napisać po dwudniowych odsłuchach...
...Soniaka niestety nie wciągnął nosem.Szału nie ma,ale tak jak piszesz Przemo,nie razi.Można słuchać godzinami i nie zmęczy.W porównaniu do starego dvd ma lepszy,bardziej kontrolowany bas.Troszkę twardszy.Mało tego niższego.W Sony odwrotnie.Wysokie tony w DX chyba najbardziej wysunięte,ale nie kłóją,nawet jak się gałkę podkręci.Srednica lekko schowana.Ogólnie za te cenę chyba nie ma co narzekać.Ale najlepsze w tym odtwarzaczu jest odczytywanie płyt.Po prostu petarda.Mam wrażenie,że płyty odczytuje jeszcze jak tacka jest wysunięta ;).Czyta jak narazie wszystko co mam w kolekcji.Tam gdzie Soniak poległ,ten dosłownie wczytuje ekspresowo.Z porysowanymi CD-R nie ma problemu.Jest dobrze bo taki miałem zamysł,aby kupić coś co bez trudu odczyta każdą płytę.Co do dźwięku,to mam mieszane uczucia.Tym bardziej,ze nie ukrywam,myślałem,że CD znokałtuje DVD,jak to w wielu wątkach nieraz było pisane.Nie wiem,może amplituner jest tym wąskim gardłem.No ale ważne,że się nie wsypałem,bo różnie bywa z tymi używkami.Mam nadzieję,że pociągnie jeszcze długo.Dizajn nawet ładny,ale nie przypuszczałem,że będzie taki duży.Szuflada dość szeroka.Syn jak go zobaczył,to zapytał po co mi kaseciak?
Jeszcze raz dzięki za porady.
Szczęśliwego Nowego Roku
 

3echo

Member
Bez reklam
Zmieniłem system i cd Onkyo sprzedałem,bo nie pasował kolorystycznie.Jednak dla mnie chyba bardziej pasował brzmieniowo jak posiadana Yamaha CDX490.Onkyo bardziej rozdzielcze i troszkę jaśniejsze.Takie przynajmniej wrażenie zostawił.Tak więc myślę o powrocie do Onkyo,ale może do modelu DX7222.Chyba,że zaproponujecie jeszcze coś innego do NADC326bee?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem kiedyś Onkyo ,to był nawet mój pierwszy odtwarzacz ogólnie miło go wspominam bo przynajmniej trwały był
Wspomniany przez Ciebie NAD dobrym wyborem może być ,ewentualnie jeżeli chcesz coś lepszego to Rotel RA01 ,który zagra świetnie nasyconym dźwiękiem
 
Do góry