Tani montaż anteny satelitarnej w Łodzi?

Jussi

New member
Bez reklam
Witajcie.

Chcialem babci zaserwowac ktoras z cyfrowek, niesie mnie ku Nce, ale 200zl za instalacje troche mnie zniecheca (tyle biora firmy oferowane przez N, tak mi powiedziala pani z infolinii). Wiem, ze w Cyfrze jest to 100zl, tyle jeszcze jestem w stanie zaplacic. Czy znacie kogos/firme z Lodzi, ktora w tej cenie (lub oczywiscie taniej) zainstaluje babuli antene?

Z gory dzieki.

PS wiem, ze jest poradnik jak zrobic to samemu, niestety nie sklonie sie ku temu.
 

Jussi

New member
Bez reklam
No zwlaszcza, ze to 10 pietro i grubo ocieplony blok. Jesli ktos z Was jest z Lodzi to zapraszam, wpadnie kilka zlotych :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
No akurat balkon ma babina na poludnie, wiec mogloby sie to nadac. I co bede umial ustawic talerz pod dobrym kątem itp? W sumie sprobowac moge zawsze, chyba nic nie zepsuje :D
 

Jussi

New member
Bez reklam
Powiedzcie mi czy antenka 80cm jaka oferuje Nka i podwojny konwerter za 90zl wystarczy do dobrego odbioru czy lepiej kupic wieksza? Mieszkam w bloku na 3 pietrze, na poludnie mam troche drzewek, mialem kiedys Wizje i bylo ok ale wiadomo ze to nie bylo HD, ale i antena mniejsza. Czy ten zestaw od nich by styknal czy cza by bylo cos wiekszego kolowac?

Pozdro
 

Frauka

New member
Bez reklam
Jussi mamy Nkę od 8 stycznia. Też bałam się instalacji ale okazało się, że mój mąż, który nie miał wcześniej z tym styczności ustawił antenę w ciągu 10 minut. Antena Nki (80tka) ma z tyłu podziałkę i spokojnie można kąt ustawić. Kąty dla danego regionu wzięliśmy z netu. Potem tylko mała modyfikacja i Siła 90 a jakość 100 :)

Brat ma antenę wśród drzew, na ogół ma dobry odbiór, sporadycznie jakis piksel wyskoczy. Ale on te drzewa ma kilka metrów od balkonu.

Zawsze mozesz zamówić N a jak nie będziesz zadowolony to można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy.
Podobno nawet przy umowie z APSu, też można odstąpić powołując się na brak mozliwości technicznych.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Powiedzcie mi czy antenka 80cm jaka oferuje Nka i podwojny konwerter za 90zl wystarczy do dobrego odbioru czy lepiej kupic wieksza? Mieszkam w bloku na 3 pietrze, na poludnie mam troche drzewek, mialem kiedys Wizje i bylo ok ale wiadomo ze to nie bylo HD, ale i antena mniejsza. Czy ten zestaw od nich by styknal czy cza by bylo cos wiekszego kolowac?

Pozdro
W jakiej odległości od punktu zainstalowania anteny masz ;te; drzewka? , w jakim regionie Polski mieszkasz?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jestem z Lodzi.

Widok z balkonu na poludnie mniej wiecej taki:



Sasiad z klatki obok tyle, ze z 4 pietra ma talerz z logiem N, wiec pewnie ten od nich, to moze wpadne i zapytam jak u niego to dziala wszystko i czy ma te kanaly HD. Teraz to jeszcze zima, gorzej jak bedzie lato i wszystko obrosnie w liscie...

PS TU mam pana z Lodzi sprzedajacego 100cm za grosze, moze warto?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Trudno ocenić jaka jest rzeczywista odległość drzewa od Twojego balkonu i jaką wysokość te drzewo ma od miejsca w którym chcesz montować antenę. Teraz (bez liści ) drzewko nie powinno zakłócać odbioru sygnału sat , ale gdy wypuści liście to różnie może być :roll:.
 

acton777

New member
Bez reklam
Jestem z Lodzi.

Widok z balkonu na poludnie mniej wiecej taki:



Sasiad z klatki obok tyle, ze z 4 pietra ma talerz z logiem N, wiec pewnie ten od nich, to moze wpadne i zapytam jak u niego to dziala wszystko i czy ma te kanaly HD. Teraz to jeszcze zima, gorzej jak bedzie lato i wszystko obrosnie w liscie...

PS TU mam pana z Lodzi sprzedajacego 100cm za grosze, moze warto?

Ta antena to zardzewiały szmelc, który pomalowano wałkiem...

Odległość i kierunek ustawienia anteny, sprawdź sobie TU
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
No wlasnie dlatego troche sie boje tej 80tki, bo jak w lecie mi sie posypie sygnal to co bede mial kupowac wtedy wiekszy talerz? A w sumie po to sie te Nke bierze, zeby korzystac z tych kanalow HD...

PS drzewo stoi jakies 15m od balkonu, patrzac po ustawieniu anten u sasiadow mniej wiecej w lewa czesc korony sa skierowane.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przy tej odległości zakładając że nie jest wyższe niż do 5 pietra to powinno być wszystko ok , jak masz możliwość to zakup Triaxa TD 100-110 i konwerter Golden Interstar i będziesz miał spokój.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Nie no jesli 80tka wystarczy to wezme te od Nki i juz. Moze dzisiaj upoluje sasiada to zapytam jak jest u nich.
 
Do góry